Forum Żywienie i fitness

Potas jako sposób na zdrowie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~zoma

~zoma

bo dzięki niemu nie ma skurczy i jest dobry na mięśnie oraz układ nerwowy... ja polecam ten z naturalnych suplementów - rewelacyjnie się wchłania

Katrin3

Katrin3

Oo o potasie nie słyszałam, będę musiała wzbogacić dietę :)

124444 katrin3 Kobieta, 33 lata, Faros
precyl

precyl

Nigdy nie brałem potas pod uwagę. A mam straszne skurcze, więc mam nadzieje że pomoże

124028 precyl Mężczyzna, 27 lat, Zambrów
Mgr inż. Barbara Dabek

Mgr inż. Barbara Dabek

Ze względu na zwiększone utraty potasu jakie zachodzą podczas procesów metabolicznych, jak również większą utratę tego pierwiastka z moczem, sportowcy powinni spożywać średnio 2-3 razy potasu w porównaniu do osób małej lub umiarkowanej aktywności fizycznej.

--

Tekst linka

124524 mgr-inz-barbara-dabek Kobieta, 29 lat, Wrocław
~zielony kapturek777

~zielony kapturek777

Jestem wielbicielką pomidorów odkąd pamiętam. Im starsza, tym bardziej ich pożądam:) Jem codziennie co najmniej 2 do 5, w różnych wariantach. To naturalne źródło potasu. Znajdzie dobrego dostawcę (najlepiej jakiś mały prywatny warzywniak) i jedzcie pomidory. Zdrowe, bogate w potas i pyszne:D

ewakuc

ewakuc

Najbogatsze źródła potasu
(zawartość potasu w 100 g produktu)
morele suszone – 1666 mg
figi suszone – 938 mg
awokado – 600 mg
banany – 395 mg
ziemniaki – 357 mg
seler – 320 mg
kiwi – 290 mg
pomidory – 282 mg
grejpfruty – 277 mg

121904 ewakuc Kobieta, 28 lat, poznań
Altum

Altum

I z tego co wiem sok pomidorowy. Najlepiej włąsnej roboty

127233 altum Mężczyzna, 36 lat, Warszawa
~gość111.a

~gość111.a

potas najlepszy pod postacią soku pomidorowego ;) do soku sól, pieprz, trochę czosnku i oliwy i przepyszny wychodzi ;) właśnie wypijam moją porcję. W polomarkecie teraz po niecałej złotówce buteleczka! Do sklepu kupować i pić ;)

lotka00

lotka00

W jakich produktach naturalnych znajduje się najwięcej potasu?

128449 lotka00 Kobieta, 37 lat, Lublin
lilka232

lilka232

Bardzo dużo potasu mają ziemniaki, banany, sok pomidorowy.

128786 lilka232 Kobieta, 33 lata, Nowe Miasto
panterra

panterra

Ale ziemniaki są też dosyć tuczące więc nie można ich jeść nie wiadomo ile. Może lepiej kupić potas w aptece, albo poszukać jakiegoś suplementu z dużą ilością potasu.

124392 panterra Kobieta, 26 lat, Białystok
mat89

mat89

potas występuje we wszystkich produktach pochodzenia roślinnego, głównie w suszonych owocach (szczególnie w figach i morelach), oraz w awokado, bananach, grejpfrutach i owocach cytrusowych, a spośród warzyw najwięcej jest go w pomidorach, selerze i ziemniakach. muszę dodać, że kaloryczność ziemniaków to mit - mają one tylko 90 kcal i to w postaci lekkostrawnych i dobrze przyswajalnych węglowodanów.

134193 mat89 Mężczyzna, 28 lat, Rzeszów
panterra

panterra

Ja od jakiegoś czasu biorę suplementy ALE i czuję się po nich naprawdę świetnie. Wyniki tez mam idealne więc naprawde polecam.

124392 panterra Kobieta, 26 lat, Białystok
sensej.pln

sensej.pln

Potas tak owszem, ale o ile to możliwe w produktach naturalnych, z tabletkami trzeba uważać

133301 sensej-pln Mężczyzna, 44 lata, Łódź