Skocz do zawartości
Forum

mat89

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miasto
    Rzeszów

Osiągnięcia mat89

0

Reputacja

  1. Nam bardzo pomogła psycholog Beata Załucka-Gosk - specjalizuje się w terapiach dla par i małżeństw. Ma gabinet w dzielnicy Witomino, na jej stronie http://www.pomocwlabiryncie.pl znajdziesz dane kontaktowe.
  2. zamiast kawy polecam yerba mate - podobnie jak kawa zawiera kofeinę, jednak w odróżnieniu od kawy jest znacznie zdrowsza.
  3. nadmierny apatyt na słodycze to zazwyczaj efekt uzależnienia od cukru - w takiej sytuacji najlepiej po woli zmniejszać ilość słodyczy w codziennym menu (np. co tydzień jedna porcja mniej), aż do momentu gdy znacznie się je ograniczy.
  4. jeśli już zażywać jakieś tabletki na odchudzanie to tylko te w miarę naturalne i nie gwarantujące zrzucenia 10 kg w tydzień, bo to niemożliwe - trzeba też wiedzieć, że tabletki na odchudzanie i inne podobne środki to tylko dodatki do odchudzania, a więc bez chociażby niewielkiej zmiany diety nie przyniosą oczekiwanych efektów.
  5. najwięcej potasu występuje w suszonych owocach, awokado, bananach, grejpfrutach i owocach cytrusowych, a z warzyw w pomidorach, selerze i ziemniakach.
  6. amfetamina na odchudzanie to już spora przesada - czy naprawdę warto ryzykować uzależnieniem od twardego narkotyku po to żeby schudnąć, skoro wystarczy odpowiednia dieta i trochę ruchu?
  7. po pierwsze unikaj soków owocowych ze sklepu - większość z soków 100 proc. ma niewiele wspólnego z prawdziwymi sokami (etykiety kłamią) - w dodatku soki owocowe są bardzo często słodzone dużą ilością cukru lub szkodliwych słodzików. pij jedynie soki wyciśnięte samodzielnie w domu. po drugie od treningu siłowego na siłowni, lepsze podczas odchudzania są ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze (może być stacjonarny w siłowni) lub pływanie - jeśli jesteś w stanie po wypadku. wafle ryżowe są niskokaloryczne (jeden ma tylko 40 kcal), więc możesz jej jeść. powinieneś schudnąć maksymalnie do 10 kilogramów, np. do 70 kg - rozłóż chudnięcie nawet na kilka miesięcy (pośpiesz jest niewskazany).
  8. kalkulatory żywieniowe spotykane w internecie są dość niedokładne, dlatego często podają złe wyniki. jeśli twoja waga się nie zmieniła przez 2 lata, to znaczy, że kaloryczność twojej diety (2400 kcal) jest prawidłowa. z informacji które podałeś wynika, że masz prawidłową masę ciała. jeśli jednak chcesz pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i poprawić sobie samopoczucie zalecam ćwiczenia aerobowe (bieganie, jazda na rowerze lub basen), co najmniej 5 razy w tygodniu - co ważne, powinny trwać co najmniej 30-45 minut, a najlepiej powyżej godziny. zmiana diety tez może pomóc - unikaj wszystkiego co może mieć większe ilości cukru (słodycze, słodzone napoje i soki) lub tłuszczu (fast-foody, smażone potrawy), a zwiększ spożycie warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, oraz ryb i chudych produktów mlecznych.
  9. na podwieczorek polecam sok warzywny lub jakiś koktajl, np. z jogurtu naturalnego i banana z dodatkiem musli.
  10. w przypadku złych wyników badania należy najpierw skonsultować się z lekarzem, który oceni skalę problemu (biorąc pod uwagę płeć, wiek, wagę, prowadzony styl życia i codzienną dietę) i zaproponuje odpowiednie leczenie. w przypadku wysokiego poziomu cholesterolu lekarze zazwyczaj zalecają przejście na dietę nisko tłuszczową i niskocholesterolową, co oznacza rezygnację z produktów bogatych w tłuszcze nasycone i cholesterol, które znajdują się w największej ilości w czerwonym mięsie, tłustych przetworach mlecznych, fast-foodach i smażonych potrawach - taka dieta zakłada także zwiększone spożycie zdrowych i naturalnych produktów, jak warzywa i owoce, oraz produktów bogatych w zdrowe tłuszcze, które zmniejszają poziom cholesterolu i chronią przed chorobami serca - są to m.in. ryby morskie i nieprzetworzone oleje roślinne, oraz orzechy i produkty pełnoziarniste. wraz z dietą należy także wprowadzić do codziennego życia regularny wysiłek fizyczny - wystarczy 30 minut dziennie 5 dni w tygodniu (w przypadku np. jazdy na rowerze lub pływania), lub 60 minut dziennie (w przypadku np. szybkich spacerów). jeśli po kilku tygodniach lub miesiącach takiej diety i wysiłku, poziom cholesterolu nie spada, lekarz powinien zalecić leczenie farmakologiczne, czyli przypisać specjalne leki.
  11. mat89

    Oczyszczanie organizmu?

    prawidłowe oczyszczanie organizmu nie ma nic wspólnego z głodówkami - detoks polega na znacznym ograniczeniu lub całkowitym wykluczeniu z codziennej diety szkodliwych produktów, które zatruwają organizm (są to głównie alkohol, fast-foody, słodycze i żywność wysoko przetworzona), oraz zrezygnowania z innych rzeczy, np. palenia. w czasie detoksu należy spożywać jedynie zdrowe i naturalne produkty, jak warzywa i owoce (często w formie soków), produkty pełnoziarniste, czy zielona herbata, które ułatwiają oczyszczanie organizmu. zaleca się także podjęcie aktywności fizycznej, jak bieganie, jazda na rowerze, czy pływanie, która przyśpieszy detoks. detoks powinien trwać od 1-4 tygodni - powinno się go przeprowadzać nie częściej niż raz w roku.
  12. witam prawidłowe stężenie cholesterolu całkowitego we krwi powinno być niższe od 200 mg/dl, a najlepiej poniżej 190 mg/dl, natomiast stężenie wyższe od 240 mg/dl oznacza, że poziom cholesterolu jest za wysoki, co może być sygnałem rozwoju miażdżycy. poziom cholesterolu, który Pani podała jest wyższy niż powinien, ale nie oznacza to, że coś Pani dolega, gdyż poziom cholesterolu całkowitego jest często niewystarczający do postawienia właściwej diagnozy (wysoki poziom tego cholesterolu w Pani sytuacji może świadczyć o przewadze dobrego cholesterolu nad złym, co jest korzystne dla organizmu) - w tym celu trzeba ustalić stężenie frakcji cholesterolu LDL i HDL, oraz poziom triglicerydów - służy do tego badania o nazwie lipidogram. rozumiem, że zrobiono Pani jedynie badanie cholesterolu całkowitego, zamiast pełnego badania? jeśli tak, to proszę poprosić lekarza o skierowanie na pełne badanie, czyli wspomniany lipidogram, obejmujący badanie zarówno cholesterolu całkowitego, jak i frakcji LDL i HDL cholesterolu, oraz triglicerydów. więcej o cholesterolu może Pani poczytać w tym artykule "Cholesterol - rodzaje cholesterolu, ich funkcje i wpływ na zdrowie"
  13. magnez występuje przede wszystkim w produktach zbożowych, głównie w kaszach i produktach pełnoziarnistych, a poza zbożami także w warzywach strączkowych i orzechach, oraz owocach morza, kakao i gorzkiej czekoladzie.
  14. potas występuje we wszystkich produktach pochodzenia roślinnego, głównie w suszonych owocach (szczególnie w figach i morelach), oraz w awokado, bananach, grejpfrutach i owocach cytrusowych, a spośród warzyw najwięcej jest go w pomidorach, selerze i ziemniakach. muszę dodać, że kaloryczność ziemniaków to mit - mają one tylko 90 kcal i to w postaci lekkostrawnych i dobrze przyswajalnych węglowodanów.
  15. prawidłowo zbilansowana dieta, tzn. bogata w warzywa, owoce, ziarna zbóż, oraz nabiał, nie wymaga zazwyczaj suplementacji witamin - w okresie zimowym warto jednak przyjmować witaminę D. natomiast osoby, które nie odżywiają się zdrowo, mają zazwyczaj niedobór witamin A, B6, C i E, oraz kwasu foliowego - w trosce o zdrowie należy uzupełnić ich niedobór. warto wiedzieć, że zawarte w suplementach witaminy są gorzej przyswajalne od naturalnie występujących w żywności, także jeśli ma się taką możliwość, lepiej kupić naturalne witaminy w postaci zdrowych produktów spożywczych. Vademecum witamin – omówienie najważniejszych dla organizmu witamin
×
×
  • Dodaj nową pozycję...