Skocz do zawartości
Forum

sylkaaa3

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Treść opublikowana przez sylkaaa3

  1. Trzeba jesc witaminy Witaminy z grupy B, zwłaszcza cholina (witamina B4) i niacyna (B3, inaczej PP), są odpowiedzialne za sprawne funkcjonowanie układu nerwowego. Występują choćby w soi i właśnie w pieczywie z pełnego przemiału. Niedobór witaminy B3 powoduje m.in. osłabienie pamięci, kłopoty ze skupieniem uwagi i kojarzeniem, bezsenność. Osoby jedzące słodycze i pijące alkohol potrzebują jej 2-3 razy więcej niż wynosi norma. Niacyna jest w tuńczyku, wątrobie, mięsie indyka, pełnym ziarnie zbóż, suchej fasoli i grochu, n, orzeszkach ziemnych (trzeba je właściwie przechowywać – wystarczy odrobina wilgoci, by uległy zakażeniu grzybkiem, który produkuje silnie rakotwórcze toksyny)
  2. Mózg stale odbiera, przetwarza i przesyła miliony informacji. Choć niewielki (u osoby dorosłej 2 proc. masy ciała), jest bardzo energochłonny. Zużywa aż 20-25 proc. energii dostarczanej organizmowi (w życiu płodowym ponad połowę!). Jego pokarmem są glukoza i tlen. Sam mózg wykorzystuje prawie połowę krążącej we krwi glukozy. Reszta zaspokaja zapotrzebowanie innych komórek, także komórek nerwowych, na energię. Bez glukozy i tlenu obumierają już po 10–15 minutach. Źródłem glukozy są węglowodany. Ale to nie znaczy, że należy jeść cukier, aby odżywić mózg. Cukier nie wymaga trawienia – błyskawicznie przenika do krwi i stanowi bombę kaloryczną, a zarazem spore utrudnienie dla trzustki. Musi ona bowiem wytworzyć dużą ilość insuliny, by zagospodarować taką ilość cukru (jeśli wówczas organizm nie potrzebuje zbyt dużo energii, cukier zamieni się w tłuszcz zapasowy). Inaczej jest z węglowodanami złożonymi. Znajdują się one w nasionach, ziarnach zbóż, mące z pełnego przemiału (białe pieczywo zastąp razowym!), niełuskanym ryżu, kaszach, ziemniakach, fasoli, soczewicy. Ich trawienie trwa pewien czas. Dzięki temu cukier jest uwalniany do krwi stopniowo – i organizm może go dobrze spożytkować. Poza tym węglowodany złożone zawierają dużo błonnika oraz witaminy i minerały niezbędne do właściwego wykorzystania składników odżywczych.
  3. Najlep[sze jest bieganie i hula hop nie ma nic lepszego
  4. zalecane produkty zawartość potasu w 100 g produktu) morele suszone – 1666 mg figi suszone – 938 mg awokado – 600 mg banany – 395 mg ziemniaki – 357 mg seler – 320 mg kiwi – 290 mg pomidory – 282 mg grejpfruty – 277 mg
  5. Kto jest narażony na niedobór potasu Środki moczopędne powodują, że wraz z moczem wydalamy potas. Jeśli będziemy stosować je zbyt często i w dużych dawkach, może dojść do zaburzeń równowagi elektrolitowej w organizmie. Podobnie jest z niektórymi lekami nasercowymi i stosowanymi przy nadciśnieniu. Są wśród nich takie, które wypłukują potas z moczem. Wówczas, podczas długotrwałej kuracji, lekarz kontroluje poziom pierwiastka we krwi i w razie potrzeby zaleca uzupełnienie diety preparatami potasu. Czasem suplementy zaleca się także osobom chorym na cukrzycę, by poprawić ich wrażliwość na insulinę. Na niedobór potasu są też narażone osoby na diecie odchudzającej, stosujące środki na przeczyszczenie, cierpiące na biegunki albo wymioty. W przypadku zatrucia, aby nie doprowadzić do odwodnienia i uzupełnić stracone elektrolity, trzeba dużo pić (niegazowaną wodę mineralną, słabą lekko osłodzoną herbatę, napary z rumianku, mięty, rozcieńczone soki owocowe) albo ratować się gotowymi preparatami.
  6. ja mialam kolatania serca przez brak potasu
  7. sylkaaa3

    Zgrubienie na czole

    To mięsien nei rpzejmuj sie
  8. sylkaaa3

    Nawracająca czkawka

    idz do lekarza lub podawaj Olej lniany jest przeznaczony dla osób intensywnie uczących się i dla osób w podeszłym wieku, ponieważ wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację. Olej lniany zawiera całą listę dobroczynnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kwasów omega-3 i omega-6. Olej lniany można zażywać w postaci kapsułek lub jako dodatek do sałatek
  9. ja plucze gardło letnia woda z sola lub soda
  10. Preparaty wspomagające pamięć - miłorząb japoński Miłorząb japoński, czyli ginkgo-biloba, zawiera flawonoidy, których właściwości przeciwutleniające zmniejszają uszkodzenia powstałe w procesie starzenia się komórek mózgowych. Niektóre badania wykazały, że ekstrakt z ginkgo-biloba zapobiega gromadzeniu się białka w mózgach pacjentów z chorobą Alzheimera (np. GinkoPrim). Tabletki na pamięć i koncentrację - lecytyna Lecytyna wchodzi w skład błon komórkowych układu nerwowego, dlatego poprawa nie tylko pamięć i koncentrację, lecz także stan napięcia nerwowego. Suplementy na pamięć i koncentrację - żeń-szeń Żeń-szeń jest przeznaczony dla osób uczących się i intensywnie pracujących umysłowo, np. maturzystów i studentów. Tabletki na pamięć i koncentrację, które zawierają żeń-szeń, doskonale sprawdzą się w sytuacjach stresowych, czyli np. podczas egzaminu (np. Bodymax żeń-szeń). Preparaty wspomagające pamięć - kofeina Kofeina zmniejsza poziom zmęczenia psychicznego, a tym samym odświeża naszą pamięć i poprawia koncentrację. Dzięki niej każdy maturzysta przypomni sobie najważniejsze informacje, ukryte w zakamarkach pamięci (np. Cardiamid z kofeiną - tabletki do ssania).
  11. Hormony moja droga hormony:)
  12. Niestety ale jest prawdopodobnieństwo ciąży
  13. Tłuszcz, choć kaloryczny, stosowany z umiarem jest potrzebny. Jeśli w niewielkiej ilości dodasz go do sałatek, surówek, soków warzywnych, pobudzisz wykorzystanie witaminy A, ważnej w procesie widzenia i rozwoju organizmu. Zawarty w warzywach beta-karoten jest wchłaniany w przewodzie pokarmowym właśnie w obecności tłuszczu. Kolejny cenny związek – likopen – występujący w dużej ilości w świeżych pomidorach, przecierach i sokach pomidorowych, jest lepiej przyswajalny, gdy towarzyszy mu tłuszcz. Zasada jest zatem jasna: nie należy zbytnio oszczędzać na kaloriach, zjadając marchewkę, paprykę, pomidory, sałatę czy szpinak. Skropione olejem lub oliwą zyskują bowiem na wartości
  14. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, choć ważne dla organizmu, szybko mogą utracić swoje korzystne właściwości, są bowiem niezwykle podatne na utlenianie. Przy niedoborze witaminy E, która je chroni, stają się źródłem wolnych rodników, uszkadzających komórki organizmu. Jeśli do doprawiania sałatek stosujesz oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, np. lniany, sojowy, słonecznikowy, dodaj do nich również kilka orzechów laskowych, migdałów lub pestek dyni, które są doskonałym źródłem witaminy E. Możesz też przygotować sos orzechowy i podać go razem z porcją ryby (dobrego źródła kwasów omega-3).
  15. Aminokwasy to cząsteczki budujące białka. Część z nich organizm musi pobrać wraz z pożywieniem, ponieważ sam nie potrafi ich wytworzyć, a są mu na co dzień niezbędne do regeneracji, produkcji enzymów czy hormonów. Jeśli w danym produkcie występuje niedostateczna ilość niezbędnych aminokwasów, określanych jako aminokwasy egzogenne, dietetycy mówią, że dostarcza on białka niepełnowartościowego. Tak jest w przypadku zbóż czy roślin strączkowych. Istnieje jednak proste rozwiązanie: wystarczy produkty, którym brakuje ważnych aminokwasów, połączyć z takimi, które mają ich pod dostatkiem. Białko z przygotowanej w ten sposób potrawy zostanie lepiej wykorzystane. Brakującym aminokwasem w produktach zbożowych jest lizyna, którą znajdziemy w dużej ilości w mleku i jego przetworach. Płatki śniadaniowe z nabiałem czy kromka chleba z serem to zatem bardzo dobry pod kątem żywieniowym zestaw. Aminokwasy uzupełniają się też w połączeniu roślin strączkowych i zbożowych, dobrym przykładem są pierogi z soczewicą, kasza z potrawką z fasoli lub makaron razowy z groszkiem.
  16. PoradnikZdrowie.pl > Żywienie > Zasady żywienia > Dobre połączenia pokarmów czyli co z czym JEŚĆ by było ZDROWO i SMACZNIE Dobre połączenia pokarmów czyli co z czym JEŚĆ by było ZDROWO i SMACZNIE 2 komentarze Autor: Karolina Malecka, specjalistka ds. żywienia człowieka miesięcznik "Zdrowie" Umiejętne łączenie jedzenia i dodawanie określonych przypraw nie jest jedynie kwestią smaku. Wiadomo, że pewne połączenia pokarmów na talerzu są korzystne, inne nie. Dodatek przypraw bywa z kolei pomocny w poprawie trawienia i regulowaniu metabolizmu. Jak zestawiać produkty, a których połączeń unikać? Nie tylko właściwe łączenie składników i potraw ma znaczenia zarówno dla zdrowia jak i smaku. Sam proces przygotowywania potrawy także odgrywa ogromną rolę. Prawidłowo przeprowadzony może usuwać część szkodliwych związków z produktów lub zmniejszyć ich niekorzystne działanie na organizm. Dieta to zatem nie tylko wyliczona ilość kalorii, witamin, minerałów, białek, tłuszczów i węglowodanów. Istotne jest również to, co zrobi z nimi po zjedzeniu nasz organizm, na ile w rzeczywistości okażą się one przydatne i jak my sami będziemy się czuli. Cykoria na kanapce z serem wzmocni kości Cykoria to cenne, choć często niedoceniane, warzywo. Jest niskokaloryczna, zawiera znaczne ilości potasu i prowitaminy A (beta-karotenu) oraz inuliny. Inulina należy do fruktanów (węglowodanów zapasowych) zwiększających biodostępność wapnia w organizmie, co umożliwia jego lepsze wykorzystanie. Liść cykorii dodany do kanapki z serem, który stanowi dobre źródło wapnia, może zatem okazać się pomocny w trosce o zdrowe kości. Warzywo doskonale pasuje także jako składnik sałatek i zapiekanek warzywnych. Pewne ilości inuliny znajdują się w czosnku i cebuli – warto je również włączyć do potraw i przekąsek zawierających przetwory mleczne. Na lepsze przyswajanie wapnia wpływa obecność witaminy D, która występuje w największej ilości w rybach, tranie oraz w mniejszych ilościach w pełnotłustym nabiale czy mięsie. Warto zatem czasem skusić się na pożywną, choć kaloryczną, porcję łososia z żółtym serem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...