Skocz do zawartości
Forum

Tęsknota partnerki za domem rodzinnym na emigracji


Gość Xyx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat, mieszkam zagranica, nie dawno sie rozwiodlem, bardzo szybko poznalem nowa partnerke, po nie calych 5 miesiacach przyjechala do mnie na stale, bardzo ja kocham, ale zaczoly sie problemy, moja partnerka teskni za domem i zaczyna jej wszystko przeszkadzac, klucimy sie czesto o bzdury, za kazdym razem chce sie pakowc i wracac do domu, powoli mnie to meczy kocham ja i chce z nia byc i nie wiem co mam robic, mam mieszane mysli, niekiedy mysle moze by bylo lepiej zeby pojechala do domu, a z drugiejn strony nie umie sie z nia rozstac:-(

Odnośnik do komentarza

Najwidoczniej ona przyjechała za granice tylko ze względu na miłość którą do ciebie czuje. Gdyby nie Ty to by została w kraju. Tak naprawde to nie chciała tego wyjazdu. A jak wam się nie układa to nic innego tam ją nie zatrzymuje. Moim zdaniem bardzo dużo dla Ciebie zrobiła . Nie każda zostawiłaby wszystko i wyjechała do faceta.
To nic dziwnego że tęskni za domem. Niełatwo jest tak z dnia na dzień wszystko zostawić. Ale skoro ona do Ciebie przyjechała i się kochacie to powinieneś zadbać o swój związek by do kłótni nie dochodziło. Dużo rozmawiajcie ze sobą bez podnoszenia głosu i w każdej sytuacji można dojść do kompromisu. Zrób tak żeby czuła się przy Tobie szczęśliwa, żeby nie chciała wyjechać. Skoro przez bzdurne kłótnie ona już od razu chce wyjeżdzać to świadczy o tym że coś jest nie tak.
I nie oczekuj że ona przestanie tęsknić za domem i rodziną

Odnośnik do komentarza

nie dziwię się, że jest jej źle, rzuciła dla Ciebie wszystko, na dodatek praktycznie Cię nie znając. Musi być Tobą bardzo zauroczona. Dbajcie o wasz kontakt, dużo rozmawiajcie, dawaj jej się wypłakać. Może być tak, że podjęła tą decyzję pod wpływem chwili a teraz zaczyna do niej to wszystko dochodzić co zrobiła i boi się że zrobiła źle. Pokaż jej, że zawsze może na Ciebie liczyć.

Odnośnik do komentarza

Staraj się z nią nie kłócić, ustępuj jej i przymykaj oko, nie mówię, że masz jej zawsze ustępować ale musisz być wyrozumiały, bo dziewczyna przyjechała do Ciebie tak naprawde w ciemno, nie dość że może między Wami są zgrzyty to jeszcze tęskni za domem i to normalne. Depresja na emigracji to częsta przypadłość, wiele osób, które wyjechało za granicę nie potrafi się odnaleźć w tym świecie i po prostu się źle czuje. Dla Ciebie ten okres może być fajny dla niej jak widzisz nie. Porozmawiaj z nią, jeśli czuje się osamotniona, jeśli czuje się źle, a chce zostać, niech porozmawia z psychologiem. Ale musi też mieć w Tobie wsparcie, przyjaciela, musi wiedzieć, że będziesz za nią. Jeśli dziewczyna się źle czuje i nie chce tu być, niech przyjedzie do Polski na miesiąc. Niech pobędzie z bliskimi. Taki powrót na trochę może jej posłużyć i będzie dla Was sprawdzianem czy woli żyć na odległość czy jednak woli się przełamać i być tam, ale z Tobą.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Proces akulturacji - przyzwyczajania się do życia w nowym, obcym kraju jest trudnym procesem. Często pojawia się tak zwany szok kulturowy (stres akulturacyjny). Wiąże się z nim tęsknota nie tylko za rodziną i bliskimi, ale także za ulubionymi potrawami, serialami itp.
Przede wszystkim radziłabym, żebyś pomógł swojej partnerce w utrzymywaniu kontaktu z bliskim w Polsce. Poza tym może warto byłoby także poszukać polskiej restauracji lub sklepu z polskimi artykułami lub jakiegoś stowarzyszenia rodaków w kraju, w którym mieszkacie. Zmniejszyłoby to poczucie osamotnienia i wyobcowania.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...