Skocz do zawartości
Forum

Czy warto studiowac psychologię?


Gość gość777

Rekomendowane odpowiedzi

Perspektywy pracy po psychologii są bardzo rożne. Po psychologii (w zależności od specjalności i dodatkowych kwalifikacji) można pracować w urzędach, placówkach oświatowo-wychowawczych, poradniach specjalistycznych, placówkach opieki, wychowania, rehabilitacji, domach dziecka, w służbie zdrowia, w reklamie, marketingu... Czy warto studiować psychologię? To pytanie o motywację - po co iść na studia psychologicznego? Czego oczekujesz od tych studiów?

Odnośnik do komentarza

A ja odpowiem ale na przykładzie przeciwnym. Kto nie powinien studiować psychologii. Otóż osoby które nie lubią być w towarzystwie innych i nie lubią relacji. Ja osobiście męczyłabym się w takiej pracy. Dlatego poszłam w kierunku technicznym. Mogę pracować bez większego kontaktowania się z ludźmi.
Ponadto uważam, że możesz spróbować te studia i wtedy ocenisz czy Ci będą odpowiadać. W razie czego zmienisz studia.

Odnośnik do komentarza

Zawód psychologa jest specyficzny, wymaga ciągłego kształcenia i to przez cały okres zawodowy. Ja już kilka lat prowadzę własną praktykę, zdobyłam certyfikat psychoterapeuty i ciągle poszerzam wiedzę. Często biorę udział w szkoleniach, teraz niedługo chociażby wybieram się na warsztat dot. dysfunkcji seksualnych kobiet do warszawskiego Centrum CBT, gdyż problem jest bardzo aktualny i często zgłaszają się do mnie kobiety, które mają zaburzenia. Osobiście to lubię, to ciągłe zagłębianie wiedzy i pracę z ludźmi, dlatego zawód jest idealny dla mnie. Musisz się zastanowić czy to dla Ciebie, bo łatwo nie jest, jednak pomoc niesiona ludziom daje ogromną satysfakcję

Odnośnik do komentarza

Samo studiowanie psychologii nie da nic. Ukończenie tego kierunku też nic nie daje, tylko otwiera przed absolwentem dalszą drogę kształcenia, podobnie jak ma to miejsce w przypadku ukończenia studiów medycznych, bądź prawniczych. Dopiero uzyskanie dodatkowych kwalifikacji pozwala na zaistnienie we wspomnianych zawodach, co wiąże się z wydłużeniem okresu kształcenia o następny szereg lat i wymaga dodatkowych nakładów finansowych oraz wytężonej pracy. Następnie w każdym z tych zawodów pracuje się od rana do wieczora, zazwyczaj w co najmniej 2 miejscach.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Czy warto ? .Myślę że tak , o ile obierzesz dobrą specjalizacje , moja znajoma np jest psychologiem i robi badania psychologiczne dla kierowców , jest z tego dobry pieniądz(pod warunkiem że otworzysz własną działalność ), a i kolejki do badań są spore jak na naprawę miednicy czy kolana z nfz-u .

Bądź bardziej skoncentrowany na swoim charakterze niż na reputacji, ponieważ twój charakter mówi kim naprawdę jesteś, podczas gdy reputacja jedynie to, co myślą o tobie inni

Odnośnik do komentarza

Warto jest się zastanowić nad tym czy dobrze się czujemy w temacie. I czy nas interesuje, czy mamy do tego powołanie. Nie każdy będzie w stanie zostać psychologiem i pracować w tym zawodzie.

Jest to również zawód, w którym praktyka jest o wiele ważniejsza niż teoria. Warto jest zastanowić się nad stażem, który da nam konrketne umiejętności.  

Aktualnie rekrutację na staz prowadzi na przyklad ten gabinet psychologiczny w Warszawie https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/o-centrum/staz/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...