Skocz do zawartości
Forum

Jak często myjecie włosy?


Gość Meeria

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem, czy wam się też tak włosy przetłuszczają? Jak często je myjecie no ja na dobrą sprawę myje je codziennie bo rano umyję to już na wieczór nie są fajne a na następny dzien to w ogóle masakra jakaś. Jak często wy myjecie łosy?

Odnośnik do komentarza

Też mam włosy przetłuszczające się i normalnie myję co dwa dni wieczorem i suszę suszarką. Z tym, że znalazłam sposób na ten upierdliwy problem - od jakiegoś czas raz do roku (średnio) robię sobie trwałą - zawsze podobały mi się loki, a natura mnie nimi nie obdarzyła. Trwała wysusza skórę głowy - i w moim przypadku mam spokój na 4 -5 miesięcy. Potem znowu wraca problem przetłuszczania, ale czekam, aż odrosty odrosną na tyle, by je można było ściąć, przy okazji włosy się trochę regenerują - i na jakiś czas mam znowu inną fryzurę ;)

Odnośnik do komentarza

ja myję co 2gi dzień, bo też mi się szybko przetłuszczają. Pierwszego dnia mam takie ładne, lśniące, puszyste włosy (zwłaszcza, że suszę na szczotkę fryzjerską), a drugiego są już przychlapnięte trochę i nie chcą się zbytnio układać :/ a najgorsze, że muszę kombinować w nocy, żeby na drugi dzień jeszcze mieć czyste... muszę włosy do góry podnosić i spać na policzku albo z ręką/zgiętą poduchą pod głową i bez wiercenia na włosach w nocy. Bo inaczej bym już wstała ze strasznie tłustymi włosami. To okropnie męczące, ale lepsze niż codzienne mycie. Przez pewien okres myłam dzień w dzień aż mi się włosy przyzwyczaiły i mycie nawet nic nie dawało.

Odnośnik do komentarza

Meeria,
ogólnie rzecz biorąc nie ma reguły jak często powinno się myć włosy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, stylu życia i chęci. Nie mniej jednak duże przetłuszczanie się włosów trzeba już potraktować jako problem do zbadania. Za stymulację gruczołów łojowych odpowiadają męskie hormony płciowe, więc warto byłoby sobie je sprawdzić. Uciążliwe przetłuszczanie może też wynikać z łojotokowego zapalenia skóry. Warto udać się do trychologa na konsultację, gdzie za pomocą mikro-kamery w powiększeniu będzie widać stan łojotokowy skóry i cebulki włosów, by dokładnie zdiagnozować problem i dobrać odpowiednią pielęgnację, nieobciążającą włosów i oczyszczającą skórę głowy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...