Skocz do zawartości
Forum

Molestowanie przez duchownych w młodości


Gość Maj12345

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam 13 lat, jeszcze wtedy były salki katechetyczne, nie było religii w szkole. Zmienił się ksiądz, przyjechał z misji i po kilku katechezach było wiadomo, że po lekcjach należało się bardzo spieszyć, by jak najszybciej zająć miejsce w środku ławki, a dlaczego? O tym nikt nie mówił, bo nawet chyba wówczas nie rozumieliśmy tego, to działo się dwadzieścia lat temu. Ja nie zdążyłam, musiałam siedzieć na brzegu ławki i wtedy on- ksiądz zaczął mnie głaskać po twarzy i szyi, po czym gwałtownym i bolesnym chwytem ścisnął moją dopiero rozwijającą się pierś. Bardzo mnie zabolało. Położyłam się na ławkę i głośno płakałam. Nie było reakcji, bo każdy wiedział o co chodzi i się bał. Do dziś mam uraz, chociaż to trwało jedną, krótką chwilę

Odnośnik do komentarza

Ja myślę ,że nie musisz chodzić do psychologa bo z tym urazem sama sobie poradzisz,
ale co mają powiedzieć osoby wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie przez duchownych /i nie tylko/,
to jest tragedia życiowa do końca swoich dni i nie mogę pojąć,jak taką niewyobrażalną krzywdę mogą robić księża,
/dobrze ,że teraz zrobiło się o tym głośno/którzy mienią się wzorem do naśladowania ,perfidna hipokryzja istnieje w kościele.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Ja myślę ,że nie musisz chodzić do psychologa bo z tym urazem sama sobie poradzisz,
ale co mają powiedzieć osoby wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie przez duchownych /i nie tylko/,
to jest tragedia życiowa do końca swoich dni i nie mogę pojąć,jak taką niewyobrażalną krzywdę mogą robić księża,
/dobrze ,że teraz zrobiło się o tym głośno/którzy mienią się wzorem do naśladowania ,perfidna hipokryzja istnieje w kościele.

A co tam wygadujecie, co taki biedak moze za to ze ma popyt do dzieci? tak samo jak gej nie moze nic za to ze ma popyt do faceta a to ponoc jest normalne wiec pedofilia tez jest normalna.

Odnośnik do komentarza

"A co tam wygadujecie, co taki biedak moze za to ze ma popyt do dzieci? tak samo jak gej nie moze nic za to ze ma popyt do faceta a to ponoc jest normalne wiec pedofilia tez jest normalna.[/quote]"

Nic nie może...,powiedział co wiedział,to znaczy ,że jak ktoś ma ochotę kogoś zabić ...,to po co mamy rozum,chyba po to ,że by m.in.wyznaczać sobie granice.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mnie to zastanawia co ma wspólnego gej do pedofila.
Kryzyss Twoja wypowiedź zabrzmiała jakbyś był pedofilem.
Co ma do rzeczy wybór osoby dojrzałej w świadomości swojej orientacji seksualnej, do osoby wykorzystuje bezbronną osobę w nieświadomości i strachu dopuszczając się przestępstwa. Te ciągoty nie idą sprawiedliwym podziałem, niema mowy więc o tolerancji dla tego typu założeń a tym bardziej porównań.
Maj jeśli z tytułu przeszłości uraz ten w dalszym ciągu niesie z sobą konsekwencje, to warto byłoby postarać się o terapie.

Odnośnik do komentarza

Jaka jest różnica! Orientacja jest orjętacją, jeden podnieca sie na facetów drugi lubi zwiezeta a inny dzieci, a wszystko to chore ale my homoseksualizm akceptujemy a pedofili nie, jak juz to wszystko lub wcale gdysz oprocz hetero wszystko inne jest chorym zboczeniem

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Maj molestowanie seksualne jest bardzo trudnym, traumatycznym doświadczeniem, tym bardziej dla dziecka. Ma ono poczucie winy, boi się wyjawić komukolwiek prawdę, tym bardziej, że oprawcą jest osoba, która powinna być autorytetem.
Piszesz, że do tej pory masz uraz, to zdarzenie do Ciebie wraca - nie powinnaś więc tak tego zostawić. Warto, abyś choć raz porozmawiała z psychologiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...