Skocz do zawartości
Forum

Wycofanie i obojętność


Gość jakwrocic

Rekomendowane odpowiedzi

Przestało mi zależeć. Na wszystkim.. Własciwie nic już nie mam i nie zależy mi żeby to zmieniać. Ogólnie stoję w miejscu a nawet sie cofam. Szkoła? W ogóle mnie nie obchodzi. Przyszłość? Jaka przyszłość.. Ludzie? Po co mi ludzie, przecież i tak mnie zostawią.. Nic mnie nie obchodzi. Jak mam to zmienić? Bo przecież tak chyba nie można..

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Przede wszystkim spróbuj uchwycić moment od kiedy przestało Ci na czymkolwiek zależeć. Może uda Ci się znaleźć konkretną przyczynę? Może wydarzyło się coś, co spowodowało spadek zainteresowań i motywacji, zachwiało sensem Twojego życia?
Tylko jeśli znajdziesz przyczynę, będzie można rozwiązać Twój problem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jakieś 2,3 lata temu kiedy wyprowadziła sie moja matkaalkoholiczka. Tak, wtedy wszystko straciło sens. O ile wtedy kiedy była miałam co ze sobą zrobić : robiłam wszystko jak najlepiej byle się nie czepiała. Potem nie miałam co ze sobą zrobić.

Odnośnik do komentarza

Wtedy tak się starałaś tylko dlatego, żeby ona się nie czepiała, a teraz nie możesz dla samej siebie tego robić? Chyba to znacznie lepszy powód, no nie? Twoje życie jest cenne bez względu na to, jak Twoja matka do tego podchodzi, i dlatego warto zawalczyć o to, żeby było jak najlepsze.

Czasem tak jest, że gdy człowiek jest przez kogoś krzywdzony, to po jakimś czasie uzależnia się od niego emocjonalnie, i paradoksalnie nie może bez niego normalnie funkcjonować. Może tak jest też w Twoim przypadku? Jeśli tak, to potrzebujesz pomocy psychologa Dlatego moim zdaniem powinnaś do niego pójść, żeby sprawdzić, czy Ty też masz ten problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...