Skocz do zawartości
Forum

Niska samoocena u nastolatka z powodu wyglądu


matt889

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 19 lat i odkad pamietam, uwazam sie za niewystarczajaco atrakcyjnego fizycznie. Kiedy bylem mlodszy, nie przejmowalem sie tym zbytnio, ale teraz kiedy mam juz 19 lat i nigdy nie mialem dziewczyny, zaczelo mnie to martwic. Bez przerwy porownuje sie z innymi. A jedyne co dodaje mi pewnosci siebie to alkohol, ale nie bede przeciez pił codziennie...Moi koledzy jakos radza sobie z dziewczynami, a mnie ogarnia strach kiedy mam zblizyc sie do jakiejs ladnej dziewczyny. Boje sie nawet sprobowac, bo probowalem pare razy i ponioslem porazke i po tym moja samoocena byla jeszcze nizsza. Chodze na silownie zeby poprawic to co sie da, ale niestety nie regularnie bo mam szkole i prace. Staram sie byc zabawny ale jestem taki tylko w towarzystwie osob, ktore znam. Mialem 2 okazje zeby "poderwac" dziewczyny, z ktorymi poznaly mnie kolezanki i bedac z nimi sam na sam w samochodzie, zupelnie nie wiedzialem o czym gadac, nerwowo szukalem tematow, podczas gdy jestem ze znajomymi to mi sie buzia nie zamyka. Kupuje rozne rzeczy, zeby podniesc samoocene, ale to nie pomaga. Kupilem dobry samochod, ale pomoglo to tylko na chwile. Juz nie wiem co mam robic, boje sie ze bede sam bo boje sie nawet sprobowac. Co powinienem zrobic? Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Bo dziewczyny to nie jabłka, że się je rwie jak przychodzi czas zbiorów.
Po co robisz sobie dwa fronty, jeden na przyjaciół, drugi na dziewczyny do podrywu. Jedno i drugie to ludzie wśród których dobrze jakbyś wyłuskał osobę, która będzie Ci bliższa niż reszta.
Skoro w rzeczonym samochodzie następowały krępujące chwile ciszy, to i te dziewczyny nie były zbytnio komunikatywne. Na początek może lepiej spacer, koncert jakiś, wystawa, miejsce które da Wam bodźce zewnętrzne żeby mieć o czym potem rozmawiać.
Dobre relacje miedzyludzkie następują gdy jest chęć poznania drugiej osoby, a nie nastawianie się na szybki rezultat ( w twoim przypadku utrata dziewictwa).
Przestań tak panicznie myśleć o tym, że potrzebujesz się uzbroić w multum gadżetów, które pomogą Ci w zdobyciu złotego cielca. Bo jak przyjdzie odpowiednia chwila, to i tak staniesz przed nią nagi i lepiej, żeby już między Wami była jakaś więź.
Więc zluzuj, nie bój się, wszystko przed Tobą, miłość to nie supermarket.

Odnośnik do komentarza

To nie tak, ze ja szukam dziewczyny zeby stracic dziwictwo, przynajmniej nie odrazu bo takie dziewczyny na jeden raz mnie nie interesuja. Mam kolegow i kolezanki, z ktorymi siedzimy ale jeszcze nie znalazlem takiej co by byla mna zainteresowana (moze ja tego nie dostrzegam). Mam juz 19 lat i czuje chec zeby byc w zwiazku, a nie tylko siedziec z kumplami. Zwykle dziewczyny "wysylaja sygnaly" jak sie im chlopak podoba, ale ja otrzymuje takich sygnalow albo malo albo wcale.

Odnośnik do komentarza

Że co? Masz JUŻ 19 lat? No to rzeczywiście, stary dziadek z Ciebie...

Mimo, że masz zaledwie 19 lat, masz pracę, przy tym udaje Ci się pogodzić to z nauką, dbasz o formę, masz dobry samochód... I zamiast to wszystko docenić i się tym cieszyć, to wymyślasz sobie powód do zmartwień. Chyba po to, żeby koniecznie sobie samoocenę zaniżyć, wnioskując z tego, jak to na Ciebie wpływa...

Wyluzuj w temacie i tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...