Skocz do zawartości
Forum

Strach przed przytyciem i głodzenie się


Rekomendowane odpowiedzi

Też miałam tak samo. Cały czas ważyłam się, a jak zobaczyłam że choć trochę przytyłam to wpadałam w straszną histerię.W końcu uznałam, że szkoda życia na głodówki i wieczną kontrole wagi. Uważam, że trzeba odżywiać się zdrowo i z umiarem oraz poświęcać trochę czasu na sport.To daje o wiele lepsze efekty niż bezsensowne głodówki.
Porozmawiaj że swoimi rodzicami i wybierz się do psychologa oni na pewno Tobie pomogą :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli czujesz, że za dużo zjadłaś to faktycznie zajmij się ćwiczeniami fizycznymi, ale te tabletki zostaw w spokoju, możesz sobie w ten sposób bardzo zaszkodzić.
Proponuje Ci także przyjąć trochę większą tolerancję co do Twojej wagi. Zauważ też , że zaraz po posiłku Twoja waga będzie wyższa o ten właśnie posiłek a nie odłożony tłuszczyk.
Tak, jak piszą koleżanki, to początek zaburzeń w odżywianiu. I także proponuję Ci rozmowę z psychologiem na przykład szkolnym, żeby ocenić jak bardzo jest to poważne i co dalej z tym robić.
Pozdrawiam

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Słuchaj to że waga się waha to norma, może zatrzymałaś wodę w organizmie np przed okresem, może miałaś obfitszy posiłke, który jeszcze się nie strawił... różnica kilograma to nie jest coś niepokojącego. Za to środki przeczyszczające, zbyt intensywne ćwiczenia mogą świadczyć o zaburzenia odzywiania

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to są poczatki bulimii. Jesz, masz wyrzuty sumienia, że zjadłas, więc bierzesz coś, co Cię przeczyści aby zrzucić wagę. Tylko niestety nie zrzuszasz wagi, tłuszczu, tylko zrzucasz wodę z organizmu i możesz się odwodnić, a tłuszcz i tak pozostanie (jesli w ogóle jest).
Moim zdaniem, tak jak napisałam - to mogą być poczatki bulimii i jeśli nie zaczniesz dbac o siebie, o swoje ciało i psychikę już teraz, to choroba się nasili. Powinnas porozmawiac na ten temat z kimś bliskim, np. z mamą i zastanowić się nad konsultacją z psychologiem. Lepiej zacząć działać szybciej i teraz niz jak choroba będzie zaawnasowana.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...