Skocz do zawartości
Forum

Brak chęci do życia i samotność po środkach psychotropowych


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, do takiego stało się między Tobą a chłopakiem, ale ja będąc na Twoim miejscu zdecydowałbym się na dziecko i nawet wychowywał je sam. Jestem ojcem małego chłopczyka i widzę jak ogromnym jest skarbem.
Jeśli chodzi o kwestie finansowe, zamieszkanie, to poprosiłbym rodziców o pomoc a jeśli to nie przyniosło by skutku to zwróciłbym się do odpowiedniej pomocy społecznej.
Możesz w jakiś sposób liczyć na rodziców?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Zazdroszczę.. ale jeżeli zdecyduje sie na dziecko to o nim sobie mogę pomarzyć. A jesteśmy 2 lata razem i prócz tych problemów jest idealnie. NO i tylko mnie sumienie męczy. bo kocham wwszystkie dzieci a jeżeli przez nie kontrolowane poronienia nie bede ich mogla mieć?

Odnośnik do komentarza

Właśnie w tym jest problem, że możesz sobie zamknąć drogę do kolejnego dziecka.
Piszesz, że kochasz dzieci i widzę, że tak na prawdę chcesz tego dziecka. Uważam też, że powinnaś postąpić inaczej niż do tej pory. Twój chłopak nie ma prawa zmuszać Cię w żaden sposób do usunięcia ciąży.
Na prawdę masz duże szanse na normalne życie. Pozwól sobie pomóc.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego miałabyś się tułać od opieki do opieki przez całe życie? Twój chłopak powinien stanąć na wysokości zadania i poczuć się w końcu odpowiedzialnym za swoje postępowanie.
Nie widzę powodu dla którego miałby ktokolwiek znikać.
Pytałem wcześniej, co z Twoimi rodzicami? Wiedzą o tym co się dzieje?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Może najwyższa pora, żeby się dowiedzieli? Jesteś bardzo młodą osobą i potrzebujesz pomocy. Nie warto zamykać się i odrzucać wszelki możliwości pomocy. Trzeba zrobić wszystko, żeby dać sobie szansę na szczęśliwe życie.
NIgdy z nikim nie rozmawiałaś o tym, co się z Tobą dzieje?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Rozmawiaj więc ze mną. Ja Ci kłopotów nie na robię.
Rozumiem, że jesteś załamana. Jesteś całkowicie sama z bardzo poważnym problemem. To wszystko powinno się inaczej potoczyć, ale jest tak a nie inaczej.
Powiedz mi, tak szczerze, czy Ty chcesz tego dziecka?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

To dobrze, że chcesz tego dziecka. To bardzo ważne. To znaczy, że masz swoje własne pragnienia i nie jesteś osobą, która będzie żyć wiecznie tak, jak chcą inni. Konieczne jest sprawić, żeby Twoje pragnienia stały się rzeczywistością.
Powiedz mi, co on takiego zrobi jeżeli dowie się o ciąży?

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Współczuje Tobie, facet poza predyspozycjami które powinien posiadać partner, również powinien zapewnić spokój w zakresie opiekuna w przypadku potomstwa. Bez tego pomijając fakt na całe życie konsekwencji, kobiet psychicznie się wykańcza, samo zbliżenie fizyczne z tej niepewności powinno być koszmarem. Myślę że dobrze byłoby z nim na ten temat porozmawiać, nie możesz tego dusić w sobie. Rozmowa w stylu ej kochanie chcesz sobie powkładać a co potem jak z tego coś będzie? Gość musi z tego tytułu nieść odpowiedzialność inaczej fizyczna bardziej intymna relacja niema sensu. Teraz jednak jesteś dalej i trochę za późno, jednak nie dawaj komfortu psychicznego partnerowi. Nie możesz tego ciężaru ukrywać a tym bardziej zmagać się z nim sama.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...