Skocz do zawartości
Forum

Brak energii i zainteresowania życiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Tomek za kilka dni będę obchodził 22 urodziny. Moim głównym problemem jest brak zainteresowania czymkolwiek, niezależny od mojego nastawienia psychicznego. W ogóle nie wiem czym jest życie. Najlepiej chciałbym je przespać i się nie obudzić. Czuje tak jakby wewnętrzną pustkę, to co robię nie ma sensu. Mimo ukończonej szkoły średniej, mam wrażenie ze moja wiedza na jakikolwiek temat jest znikoma. Nie wiem czy choruje na depresje, ponieważ nie zawsze towarzyszy mi przygnębienie lub smutek. Czasami odnoszę wrażenie ze moje plany, uczucia, poglądy na życie się wypaliły, jakby to nie miało najmniejszego sensu. Czasami mam tak ze idę coś zjeść a po kilku minutach odczuwam ponownie głód lub pracuje robię coś a po chwili gdyby ktoś chciał żebym ponowił czynność nie zrobię tego bo nie pamiętam jak. Zazwyczaj kiedy przebywam ze znajomymi potrafię siedzieć cicho i się w ogolę nie odzywać, nie przez to ze nie chce, porostu nie umiem wyrazić swojej opinii do tego o czym jest rozmowa, tak jakby mój mozg w ogolę nie pracował. Dodam ze mieszkam obecnie w Anglii. Moi rodzice są kilkanaście lat po rozwodzie, z mam utrzymuje kontakt przez Skype z ojcem w ogolę. Nie wiem czy iść do lekarza, ponieważ wątpię ze on mi może pomoc.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wszelkie opinie.

Odnośnik do komentarza

Witaj ejtykolo8.
Przyznaję się, że nie wiem, co to może być. Niepokojące jest to takie jakby wyłączanie się świadomości.
Mylisz się sądząc, że lekarz Ci nie pomoże. Powinieneś wybrać się choćby do lekarza domowego i opisać to wszystko, co tutaj.
Powiedz mi, czy pracujesz? Dużo czasu zajmuje Ci praca? Dobrze sypiasz? Jak długo śpisz?
Piszę jeszcze raz: wybierz się do lekarza.
Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Pracowałem, zostałem wyrzucony kilka dni temu. Sam nie wiem co bylo powodem, wydaje mi sie ze wlasnie moje kontakty interpersonalne z innymi praacownikami. Obecnie szukam innej pracy. Spie ok 8-9h, budze sie okolo 7 rano bez budzika tak jakbym mial zakodowane to. Mialem zamiar pojsc do lekarza ale ostatnio mam problemy finansowe. Wszystko tak negatywnie naklada sie na siebie. Dosyc dlugi okres czasu. Okolo 4,5 lat, uwierzcie to nie jest zycie to jakas udreka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...