Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a sport i produkty spożywcze


Gość Babi19

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym sie dowiedziec paru rzeczy. Czy cwicznia nie zmniejszają skutecznosci oraz czy mogę wszystko jesc? A co z alkoholem oraz papierosami? Zaczełam brac tabletki w pierwszy dzien cyklu czyli z ulotki wyczytałam ze antykoncepcja działa od pierwszego dnia. Chciałam siejeszcze dowiedziec jak to jest ze współżyciem? Bo trochę sie obawiam z dochodzeniem mężczyzny do środka pochwy?

Odnośnik do komentarza
Gość Dzika Róża

Czy cwicznia nie zmniejszają skutecznosci oraz czy mogę wszystko jesc?

TAK :)

A co z alkoholem oraz papierosami?

Nic :) możesz pić i palić (choć to niezdrowe i tak dalej ;)) . ani papierosy ani alkohol nie obniza skutecznosci tabletek. Wazne abys nie wymiotowala po alkoholu np w ciagu 3-4 godzin od zazycia tabletki. Co do papieros - zrezygnuj nie dlatego ze obnizaja ochrone, bo NIE OBNIZAJA, ale w polaczeniu z tabletkami moga powodowac zakrzepice krwi moga powstawac np pajaczki. Ja pale i biore tabletki ale jesli mozesz nie palic to nie pal.

Zaczełam brac tabletki w pierwszy dzien cyklu czyli z ulotki wyczytałam ze antykoncepcja działa od pierwszego dnia.

TAK

Chciałam siejeszcze dowiedziec jak to jest ze współżyciem? Bo trochę sie obawiam z dochodzeniem mężczyzny do środka pochwy?

Podczas brania tabletek chłopak może kończyć w Tobie. Tabletki blokuja cykle naturalne nie masz owulacji to nie zajdziesz w ciaze. Ja pon 7 dniach regularnego zazywania zaczelam uprawiac seks i facet konczyl we mnie. Tabletki biore 5 lat.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
1. Aktywność fizyczna i uprawianie sportów nie obniżają skuteczności antykoncepcji.
2. Alkohol oraz papierosy także nie wpływają na skuteczność tabletek hormonalnych. Tak naprawdę papierosy nasilają jednak prozakrzepowe działanie hormonów - nie warto zatem łączyć palenia z antykoncepcją.
3. Ponieważ pierwszą tabletkę wzięła Pani pierwszego dnia miesiączki, skuteczność antykoncepcyjna jest pełna już od pierwszego dnia.
4. Skuteczność tabletek oceniania jest na 99% - nie powinna mieć Pani zatem obaw dotyczących współżycia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...