Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy a wada wzroku


Jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 25 dni boli mnie głowa codziennie, od rana do wieczora z małymi przerwami, w różnych miejscach: w potylicy, w ok. czoła... Innych objawów nie mam.... Dodam że mam wadę wzroku -2D, a okulary dopiero będę miał 30.08. Czy to może być guz mózgu? Martwię się..... Ból jest średniego natężenia, nie przeszkadza w jeździe na rowerze, w graniu w piłkę, ale jest niepokojący... Co to może być? Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Bóle głowy mogą mieć rozmaite przyczyny, od przemęczenia oczu lub zapalenia zatok przynosowych do ciężkich stanów chorobowych. Kiedy ból pojawia się na skutek bezpośredniego urazu głowy, przyczyna jest oczywista; jednak często jego etiologia jest bardzo ulotna. Oczywiście zgadzając się z moim przedmówcą mogę powiedzieć iż nie zaopatrzona wada wzroku może być wynikiem zgłaszanych dolegliwości. Jednak z powodu, tak jak wspomniałem różnorakich możliwych przyczyn konieczna jest wizyta u lekarza oraz wykonanie badań obrazowych. Dopiero na ich podstawie można wykluczyć np wspomniany guz mózgu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...