Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed połknięciem tabletki


Gość Kasia19911

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia19911

Witam choruje na nerwice i rozpuszczam te tatbletki czyli asertin biore jak narazie zawazylam ze godzine po wzieciu mam straszny bol zamostkowy i klucie z lewej strony nie wiem czy to przez rozpuszczenie tabletki czy przez to ze zle dzialaja na moj zoladek ??

Odnośnik do komentarza

Po tym jak parę lat temu utknęła mi tabletka w gardle, też mam lęki. Nie połknę tabletki, cukierka w buzi trzymać nie będę, automatycznie zaciska mi się gardło, pot mnie oblewa i koniec. Ja rozgryzam tabletki i popijam duża ilością wody. Są tabletki, które można rozgnieść, a są takie, których nie powinno się, bo osłabią działanie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Asertin to tabletki powlekane. Ponieważ w ulotce nie ma żadnych informacji dotyczących możliwości kruszenia/rozpuszczania tabletek, to zastosowanie mają ogólne zasady dotyczące tabletek powlekanych. Nie należy ich zatem kruszyć ani żuć. Można je natomiast dzielić na 2 połowy, aby ułatwić połykanie (co napisane jest w ulotce).
Opisane przez Panią objawy mogą mieć zatem dwie przyczyny:
1. Może być to skutek niewłaściwego zażywania leku - rozpuszczenie leku powoduje podrażnienie błony śluzowej przełyku, co skutkuje dolegliwościami bólowymi.
2. Ból w klatce piersiowej wymieniany jest jako objaw niepożądany występujący podczas stosowania leku Asertin.
Przede wszystkim powinna Pani zatem zacząć prawidłowo przyjmować lek, tj. połykać w całości. Jeśli nie jest to możliwe ze względu na opisane objawy lękowe, proszę skonsultować się z lekarzem, który zmodyfikuje terapię i dobierze lek dostępny np. w kroplach/syropie, itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...