Skocz do zawartości
Forum

Szukanie przyjaciół przez internet


Gość aaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aaaaaaaaaaaa

Witam

Piszę ponieważ mam problem, jestem dość zamkniętą osobą, zawsze taką byłem, mam bardzo mało kontaktu z ludźmi (to z powodu moich problemów, ale nie o tym teraz ), nie mam za bardzo wielu przyjaciół, znajomych, a chciałbym to zmienić, ktoś mi doradził abym spróbował przez internet, i tu jest moje pytanie czy znacie może jakieś portale gdzie można spokojnie pogadać z innymi normalnymi ludźmi ??. Nie mam fb, próbowałem chat, tylko tam są sami nastolatkowie lub osoby podające się za kogoś innego, ja mam 25 lat, portale w stylu Sympatia też odpadają ponieważ wymagają zdjęcia ja urodą nie grzeszę, nie mam dziewczyny (nigdy nie miałem ). Chodzi mi o poznanie kogoś i zaprzyjaźnienie się.

Ktoś ma jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza

przez neta to róznie bywa,bo jak sam zauważyłeś część osób udaje kogoś kim nie jest. Dlatego ciężko zgadnąć kto jaki jest naprawdę.
Lepsym wyjściem wydaje mi się poznanie kogoś face to face. Masz jakieś hobby? Może warto zapisać się do jkiegoś stowarzyszenia,które zajmuje się nim? Może wtedy łatwiej będzie nawiązać jakiś kontakt>/

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaaaa

I tu jest właśnie pies pogrzebany. Ja się jąkam są dni że nie mogę powiedzieć słowa, logopeda nic nie dał. I to zniechęca do kontaktów z nowymi ludźmi Większość się po prostu śmieje ze mnie, a to nie pomaga w płynnej mowie, i zniechęca

Odnośnik do komentarza

~aaaaaaaaaaaa
I tu jest właśnie pies pogrzebany. Ja się jąkam są dni że nie mogę powiedzieć słowa, logopeda nic nie dał. I to zniechęca do kontaktów z nowymi ludźmi Większość się po prostu śmieje ze mnie, a to nie pomaga w płynnej mowie, i zniechęca

To może warto iść do innego logopedy?próbować coś z tym zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaaaa

Sprawa jest taka że jestem Studentem, studiuje poza miejscem zamieszkania, nie wiem nawet gdzie szukać, skończyłem chodzić do logopedy kiedy zacząłem gimnazjum, nawet nie wiem czy za to sie płaci coś.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli kontakt twarzą w twarz jest dla Ciebie za bardzo stresujący, to uważam, że rozmowy z ludźmi przez internet mogą być dla Ciebie pomocne. Możesz to potraktować jako swoisty trening, metodę na oswajanie Twojego lęku. Tak jak sugerowali Przedmówcy - poszukaj kontaktu na tematycznych forach zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A może spróbuj poznać kogoś przez grę internetową, np. typu mmorpg? Wiem, że gra tam mnóstwo dzieci, ale również osoby około 30tki. Wspólnie grając można wyczuć jaki kto jest oraz się trochę pobawić.
Sama w ten sposób poznałam pare ciekawych osób, z częścią z nich wymieniłam się numerami telefonu, fejsbukiem, gg, zdjęciami, a nawet udało się spotkać! Z pewnym sympatycznym kolegą utrzymuję kontakt już drugi rok i wiem o nim chyba więcej rzeczy niż o części znajomych z reala.

I według mnie, jeśli się gra z kimś króciutko i ta osoba wydaje się dziwna, to lepiej nie wymieniać się danymi. Bo bywają osoby, które tylko udają dobrych znajomych, by na nas pasożytować.

Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu nowych znajomości. :)

Odnośnik do komentarza

Witaj
Cherry94 ma racje zacznij ot takich portali gdzie niekoniecznie trzeba się umawiać, sam mam konta i to w takich miejscach, że człowiek nie spodziewał by się tam kobiet a jest ich masa. Co do samych nazw, to tak jak napisała austeria według zainteresowań, tam się nie liczy wygląd ani to w jaki sposób się wysławiasz, niema też zobowiązania zapraszać do rozmów na skypa. Z czasem relacje się ścieśniają, myślę jak ktoś Ciebie polubi, to obojętny będzie ten wygląd i wymowa, liczy się miło spędzony czas wspólny i dobra zabawa.

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaaaa

Dziękuje za rady. Tylko problem jest taki że ja nawet nie wiem gdzie mam szukać, interesuje się komputerami i sieciami komp. ale nie korzystam ani nie korzystałam nigdy z internetu w takich celach, po drugie nie mam nawet zielonego pojęcia jak zacząć i co na początku napisać ? , co do gier mmorpg to nigdy w żadną nie grałem i nie przepadam za bardzo za grami które się nie kończą ale dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza

Ok, skoro nie lubisz grać, a interesujesz się komputerami, to poszukaj w googlach jakiś for internetowych, które są powiązane z Twoimi zainteresowaniami. Możesz tam dyskutować z forumowiczami na przeróżne tematy, coś komuś poradzić itp. Z czasem możesz napisać do kogoś na priv i popisać o pierdołach. Do tego bywa tak, że gdy forumowicze się polubią, to organizują zjazdy w różnych rejonach kraju, więc miałbyś okazję by się z nimi spotkać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...