Skocz do zawartości
Forum

Zazdrość o znajomego dziewczyny poznanej przez internet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja i moja dziewczyna zakochaliśmy się w sobie przez internet, początkowo było wspaniale, miło, itd.. Ale ostatnio się zepsuło, poznała chłopaka, z którym dość często wychodzi na spacery, mówi, że to tylko znajomy, a gdybym ja był blisko, to napewno cały czas poświęcałaby mi. Jestem o niego bardzo zazdrosny, często robię awantury, kłótnie, później jest smutno, co bardzo boli. Niedługo mamy się spotkać, ale jak tak dalej pójdzie to wszystko się zepsuje jeszcze przed spotkaniem.

Staram się opanować tą zazdrość, ale nie mogę, nie daję sobie z tym rady, dużo rozmawiamy, chciałem by przestała się z nim spotykać, ale nie zgodziła się, gdyż jest osobą towarzyską, potrzebuje kontaktu z innymi, a że mieszka na wsi, jest on jedynym znajomym którego polubiła.

Bardzo proszę o jakąś pomoc, czy moja zazdrość ma jakieś wyjaśnienie? Czy robię to bez powodu? Wiele razy zapewniała, iż jest to tylko znajomy i nic więcej, i że kocha tylko mnie. Ale ja czasem tracę to zaufanie, ostatnio w ciągu czterech dni spotkała się z nim 3 razy, to bardzo bolało, zrobiłem jej o to awanturę, pokłóciliśmy się, teraz napisała, że nie ma ochoty ze mną rozmawiać i chce być na razie sama. Proszę o pomoc, jak najszybciej..

Odnośnik do komentarza

Chciałbym Jej zaufać, kocham Ją bardzo mocno, chciałem ustalić takie jakby zasady, na przykład, żeby wychodziła z nim nie więcej niż przykładowo 2 razy w tygodniu, początkowo się zgodziła, ale później smutna powiedziała, że nie chce ograniczeń, że źle się czuje, gdy jest ograniczana przez kogoś. Chcę jak najlepiej, chciałbym aby moja zazdrość przeminęła, ale przez to wszystko my się od siebie oddalamy, a Ona i ten chłopak się zbliżają, spędzają milsze chwile, niż my 'razem'.. Pomóżcie, doradźcie jakiś kompromis, doradźcie co bym mógł zrobić, by było lepiej.. Nie chcę się rozstać...

Odnośnik do komentarza

Związki przez internet są szczególnie trudne. Musisz pogodzić się z ograniczeniami jakie stawia odległość i brak kontaktu. Jest to szczególny sprawdzian cierpliwości i zaufania. Nie możesz jej w żaden sposób ograniczać bo to w realnym związku też by was zniszczyło. Podstawą jest zaufanie jeśli nie uda Ci się wyzbyć zazdrości może być ciężko. Związki internetowe są szczególne, bo wymagają od partnerów więcej cierpliwości i zrozumienia w początkowych fazach rozwojowych.

Odnośnik do komentarza

Początkowo wydawało mi się, że Ona robi coś złego spotykając się tak często z innym chłopakiem, to było coś nowego, bo z początku nie wychodziła z innymi. Chcę by było dobrze, Ona nawet już nie ma ochoty ze mną rozmawiać, bo się boi, że zaraz zrobię kolejną awanturę, ma już tego dosyć.. Nie wiem co zrobić, nie chcę Jej stracić i to w dodatku przed spotkaniem..

Odnośnik do komentarza

Witaj warto było by gdybyś popracował nad swoim czasem wolnym, wiem co to znaczy co chwila spoglądać na telefon, lub komunikatory. Poszukaj zajęć w których odskoczysz i się odprężysz. Pamiętaj, że to również działa w drugą stronę i twoja dziewczyna zapewne tak samo zmaga się z tęsknotą, czasem zamiast ją przetrzymywać przed monitorem, proponuj jej wyjścia. Staraj się nie przykładać takiej uwagi do tego co ona robi, tylko do tego jakie ma samopoczucie.

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Pomyśl tak: gdyby naprawdę chciała by być z tym chłopakiem to by przecież była i nic Ci o nim nie opowiadała. Jest z Tobą szczera, a Ty ją za ą szczerość karzesz robiąc jej awantury. Czytałam kiedyś taką książkę "Samotność w sieci" i w niej bohaterowie, skoro nie mogli się spotkać to albo wysyłali sobie coś pocztą, albo rozmawiali pijąc takie samo wino. Może też spróbujcie. Umówcie się na skypie i zjedzcie razem kolacje, albo rozmawiając przez telefon oglądajcie jakiś film komentując wszystko co się w nim dzieje, albo wyjdzie na spacer i opowiadajcie sobie co widzicie, gdzie jesteście itd. Możesz ją zaskoczyć i zamiast wiadomości na gg wysłać jej list pocztą. Jest tyle sposobów, żeby być romantycznym na odległość. Twoja dziewczyna z pewnością będzie bardzo zadowolona, że się tak o nią starasz. Co do jej kolegi, to skoro jej na Tobie zależy i przeszkadzają Ci jej kontakty z tym typem to powinna je choć trochę ograniczyć. Ale jeśli będziesz na nią za bardzo naciskał, to może przestać Ci mówić, że się z nim widuje, a tego byś chyba nie chciał.

Odnośnik do komentarza

No tak, racja. Prawdę mówiąc ja wiem to, tylko nie mogę sobie poradzić z tą zazdrością. Jest mi bardzo ciężko, gdy Ona wychodzi z nim, bawi się z nim dobrze, opowiada mi trochę później, co robili, o czym gadali, ale trochę niechętnie, pewnie przez te wcześniejsze awantury. No tak, raz już nie powiedziała i się z nim spotkała, tłumaczyła, że bała się kolejnej awantury, a było miło, naprawdę miło. 'Wspólny' spacer organizowałem, było fajnie, tylko gdy się spotkała znów z tym chłopakiem to ja kolejny raz zrobiłem awanturę i od tego czasu już nawet nie chce Jej się tak wyjść 'ze mną' ... Smutno mi z tego powodu, nie wiem jak sobie poradzić z tą zazdrością. Dziś za jakiś czas mamy porozmawiać, długo i szczerze.. Podpowiem Jej Twój pomysł Halinka, dziękuję za Wasze wypowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

A i jeszcze jedno.
Skoro się nawet nigdy nie spotkaliście, nie oczekuj od niej, że zerwie kontakty z osobami, które zna naprawdę, bo znajomości przez internet często są krótkotrwałe. Wybieranie ludzi, których się tak naprawdę nie zna było by dziwne ;)
Także skoro Twoja dziewczyna ma prawdziwych znajomych, a nie tylko z internetu dobrze o niej świadczy.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Wiem, że jest Ci bardzo trudno, bo chciałbyś być z tą dziewczyną codziennie, dzielić z nią czas, tak jak robią to jej znajomi, ale ogranicza Was odległość. Brak fizycznego kontaktu i bliskości powoduje brak poczucia bezpieczeństwa oraz niepewność, a to z kolei lęk przed stratą bliskiej osoby.
Jednak kontrola, stawianie wymagań, żeby ograniczyła kontakty z tamtym chłopakiem, zazdrość oraz awantury nie zmniejszą Twojego lęku. Wręcz przeciwnie - przez to budujesz mur między Wami, zmniejszasz jej szczerość wobec Ciebie i zwiększasz swój lęk - takie błędne koło.
Skup się przede wszystkim na tym, aby nie robić awantur i postaraj się, żeby czas, który spędzacie na rozmowach był jak najprzyjemniejszy dla Was obojga.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...