Skocz do zawartości
Forum

Zbyt częste wizyty w solarium


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co sie ostatnio u mnie stało. Odkąd pamietam zawsze bylam przeciwna korzystaniu ze sztucznego slonca no ale pamietam kiedys sprobowalam. Mialam wesele a sukienka zbyt wiele odkrywala i chcialam sie opalic na szybko. Bylam z kilka razy i przstalam. Ale od jakis kilku miesiecy przesadzam i chodze praktycznie w kazdym tygodniu roznie ale bywa ze i 3 razy w tyg potrafi byc. Nie wiem co mnie tak do tego ciagnie. Fakt czuje sie świetnie jakos lepiej,nie mam problemow ze skorą jest aksamitna bez zadnych krostek. Wiem,ze to zle, wiem jakie moga byc pozniejsze skutki ale mimo to trudno mi przestac.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Objawy, które opisujesz to tzw. tanoreksja - czyli uzależnienie od solarium. To naturalne, że wydaje nam się, że opalona skóra wygląda lepiej. Co więcej, nie widoczne stają się nieestetyczne naczynka czy inne problemy skórne (stany zapalne). Warto jednak pamiętać, że te zmiany skórne nie znikają tylko są mniej widoczne. Co więcej, pod wpływem promieniowania UV emitowanego w solarium, po jakimś czasie mogą one ulec pogorszeniu. Będzie to widoczne po zaprzestaniu korzystania z solarium. Dodam również, że promieniowanie emitowane w solariach działa rakotwórczo i przyśpiesza procesy starzenia się skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość patrycjja

Wiekszosc dziewczyn tak mowi ale to tylko przyspiesza choroby skorne, wiadomo ze raka skory chyba nikt nie chce dostać. Niestety solarium jest niebezpieczne i uważam ,ze powinno być zakazane chodzenie dla osob poniżej 18 to na pewno. Można korzystać ale z umiarem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...