Skocz do zawartości
Forum

Dodatni test PAPP - A


Gość amelka37

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amelka37

Witam
mam 37 lat , USG w 11 tygodniu + 2 dni, długość 46,2mm, kość nosowa obecna, NT 0,90 mm, przepływ na zastawce trójdzielnej prawidłowy, podniesione tętno płodu 182 ud/min ( ale byłam bardzo zdenerwowana badaniem), niestety wyniki testu PAPP- A trisomia 21 1:42 i trisomia 13 1:91. Nie wiem co robić jestem przerażona, dodam że w rodzinie nie było nigdy żadnych wad genetycznych, boję się aminopunkcji, dziecka nie usunę bez względu na wszystko, jakie są moje szanse na zdrowe dziecko?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podany, dodatni wynik testu PAPP-A oznacza, że jest Pani w grupie o podwyższonym ryzyku wystąpienia zespołu Downa i zespołu Pataua u płodu.
Ogólnie mówiąc wynik jest traktowany jako dodatni, gdy ryzyko choroby płodu przekracza 1:300. Warto jednak wiedzieć, że większość kobiet z grupy podwyższonego ryzyka rodzi zdrowe dzieci. Statystycznie tylko około jedna na 50 kobiet, które uzyskały dodatni wynik testu PAPP-A rodzi płód z zespołem Downa/Pataua/Edwardsa. O szczegółach, w tym o możliwości wykonania inwazyjnych badań prenatalnych proszę porozmawiać z lekarzem położnikiem.

Odnośnik do komentarza

Witam

Strasznie się stresuje, może mi ktoś podpowie, lekarz zaleca wykonanie amniopunkcji
Oto wyniki Testu:

Ultrasonografia w I trymestrze

Rozpoznanie - Żywy płód
Czynność serca płodu - Uwidoczniono
FHR - 159 ud/min
Długość ciemieniowo-siedzeniowa - CRL- 82,00 mm
Przezierność karku NT - 2,2 mm
Wymiar Ciemieniowy BPD - 25,00 mm

Anatomia płodu:
OK

Wyniki biochemiczne z surowicy krwi matki:

wolne B-hCG - 64,1 IU/I - odpowiada 2,357 MoM
PAPP-A - 10,254 IU/I - odpowiada 1,642 MoM

Stan ryzyko podstawowe ryzyko skorygowane
trisomia 21 1:119 1:467
trisomia 18 1:316 1:6314
trisomia 13 1:983 1:19664

Proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyników. Nie śpię po nocach, płaczę

Odnośnik do komentarza

Rozpoznanie zespołu Pataua u dziecka po przyjściu na świat można postawić na podstawie charakterystycznych cech dysmorficznych. Najbardziej swoistymi dla zespołu Pataua spośród nich są aplazja skóry w okolicy potylicznej głowy oraz malformacje środkowej części twarzy. W celu potwierdzenia rozpoznania wykonuje się oznaczenie kariotypu. Wiele więcej na ten temat znalazłam w tym poradniku - https://wylecz.to/choroby-u-dzieci/zespol-pataua-przyczyny-objawy-i-rokowania/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...