Skocz do zawartości
Forum

Usadzanie gości


Gość Mała__MI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mała__MI

Hej,
Dzisiaj wypłyną temat usadzania gości. Czy pozwolić gościom wybrać miejsca czy z góry ich usadzić i przy kazdym miejscu postawić karteczkę? Albo widzialam jeszcze, że niektórzy robią takie plansze przed salą weselną z rozkładem gości, kto gdzie siedzi? Co o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza

Jeśli dobrze wiesz kto kogo lubi, kto kogo nie, kto z kim będzie miał o czym porozmawiać: lepiej porozsadzać samemu. po co robić dodatkowe problemy? byłam kiedyś na weselu, na którym goście mieli sami sobie wybierać miejsca. Zrobił się wielki zamęt, bo ktoś tam z kimś chciał być, ktoś inny z kimś nie chciał, w rezultacie kilka osób w ogóle nie znalazło miejsca dla siebie bo nie umiało się odszukać i stali w trakcie obiadu, dopiero pod koniec wszystko się "wyjaśniło". Ja robiłam na moim weselu winietki i to był znakomity pomysł: od razu wszyscy znaleźli swoje miejsca, cieszyli się z nich i osób z którymi siedzą. Nie było łatwo to zrobić, czasem miejsc nam brakowało, musieliśmy wszystko zmieniać- ale opłacało się :)
Aha, a co do plansz: najczęściej robi się je razem z winietkami, po to, aby już przy wejściu goście mogli sobie przeczytać w jakim kierunku mają się udać i od razu odszukać swoje miejsce, nie tarasować drogi innym i nie robić dodatkowego zamieszania. :)

Odnośnik do komentarza

Wg mnie i tego jak jest w moich stronach to to się nie przyjmuje. Wtedy właśnie jest tak,ze każdy musi siedzieć tam gdzie go Młoda Para przydzieli a nie z tym z kim by chciał. Potem są dąsy fochy itp i my to zostawiamy samym gościom, zazwyczaj jest tak,że jak wchodzą na salę to rodzina pani młodej idzie na jedna stronę a ta druga rodzina jak widzi że ta strona jest już zajęta to idzie na drugą bo zazwyczaj wszyscy w swoich gronach siadają. Byłam na wielu weselach i ani razu nie było karteczek a każdy jakoś siadał i nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__Mi

Ja własnie byłam na takich i na takich weselach i w obu przypadkach były zgrzyty, ale były też pozytywy. Bo tak jak karteczki to głupio pisać na nich osoba towarzysząca, wypadało by wymienić z imienia i nazwiska. Ale wtedy co na zaproszeniu osoba towarzysząca a na karteczce nazwisko

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...