Skocz do zawartości
Forum

Życie z chorym na bezdech senny


Gość anetena

Rekomendowane odpowiedzi

jak poradzić sobie z chorym na bezdech senny????Zwłaszcza jak masz problemy finansowe i nie stać was na zakup "odkurzacza".To prawdziwa tragedia i wiem że trudno jest z tym żyć,z całą pewnością nie zrozumie mnie nikt kto nie doświadczył tego w swoim związku.
Proszę powiedzcie jak sobie z tym radzicie.Ja jestem już u kresu wytrzymałości ,przecież chory nie pójdzie do pracy bo niby jakiej kiedy śpi i w dzień i w nocy tzn nie śpi i właśnie nawet nie wiem jak to opisać to spanie czy nie chyba połączenie

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem całościowo ten wątek więc skupię się na kwestii pracy. Osoba z bezdechem może normalnie pracować nie jest to choroba z powodu której idzie się na rente jako osoba niezdolna do pracy. Bezdech na pewno nie jest niczym przyjemnym, ale też niekoniecznie musi nas wyłaczyć z życia takiego, jakie prowadziliśmy do tej pory. Warto przeprowadzić szczegółowe badania aby zdiagnozować przyczynę bezdechu, warto tez porozmawiac z psychologiem czy bezdech nie wynika z nerwicy albo innych zaburzeń, które kumulują się w nocy i dają upust własnie w formie bezdechu. Warto też przebadać się neurologicznie. Mózg ma taki system autozabezpieczania się i gdy zapominamy oddychać mózg wysyła impuls aby nam o tym przypomnieć, stad czasem szarpniecia w nocy które ponoc sa przypływem adrenaliny na pobudzenie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość Kruszynkaaa

dla mnie to jakaś pomyłka.... bezdech nie jest niepełnosprawnością, nie jest rakiem czy inną chorobą zagrażającą życiu. Można go leczyć. Mój mąz ma bezdech a chodzi normalnie do pracy i z powodu choroby nie ma żadnych benefitów

Odnośnik do komentarza
Gość E-mocja Sp z o.o.

Jeśli chodzi o kwestię "odkurzacza" to zapewne autorka miała na myśli aparat Cpap, który leczy bezdech senny wytwarzając odpowiedni dla danego pacjenta strumień powietrza, który pozwala niwelować bezdech. Aparat ten "dmucha" tym powietrzem w maskę, którą pacjent ma założoną na nos bądź nos i usta (odpowiednio maska nosowa i maska nosowo-twarzowa). Wytwarza przy tym charakterystyczny dźwięk przepływu powietrza, ale przy dobrym aparacie jest to wyjątkowo cichy i trudno go porównać z odgłosem odkurzacza :) Jeśli chodzi o to jak "zdobyć" taki aparat, najprostszą drogą jest umówienie się na wizytę do lekarza - pulmonologa, który diagnozuje bezdechy. Po badaniu, określi on jakie powinno być ciśnienie terapeutyczne dla danego pacjenta i wystawi wniosek refundacyjny (wniosek jest ważny jak recepta - 30 dni), należy go podbić w NFZ i już mamy zrefundowane 1470zł (najtańszy aparat kosztuje 2100zł). Resztę kwoty można refundować na kilka sposobów, przez MOPS, PCPR, Pfron lub odpowiednie fundacje, które pomagają takim osobom. Ale najważniejsze to wybrać odpowiednią firmę od której kupimy aparat, bo to od ludzi tam pracujących zależy ile informacji nam udzielą i jak bardzo pomogą w doborze aparatu i środków finansowania. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod nr tel 606 610 766. Na pewno pomogę i doradzę najlepiej jak umiem. Zapraszam

Odnośnik do komentarza

Ja mam bezdech. Pracuję, uczę się i nie przeszkadza mi w życiu codziennym, jedynie w nocy mam z tym problem. Poszłam do lekarza i dostałam skierowanie do szpitala na zabieg. Niestety nasza służba zdrowia jest tak cudowna, że przekładali mi to już 3 razy. 21 stycznia mam następny termin jeżeli mi znowu przełożą to w kwietniu będzie rok ja na to czekam, ale mam nadzieję, że to będzie już ostatni raz kiedy tam jadę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...