Skocz do zawartości
Forum

Brak możliwości wzięcia głębszego wdechu a nerwica


Gość Anonim 11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam nadzieję , że coś mi poradzicie polecicie . A więc mam kilka problemów na które przyda mi się każda rada . Jestem 20 letnim chłopakiem , borykającym się od roku z brakiem wzięcia głębokiego wdechu , kiedy próbuje wziąć właśnie taki wdech i okazuję , się że nie mogę tak jakby coś mnie blokowało w brzuchu mama mówi , że to jest płytki oddech można coś z tym zrobić ?
Następy problem pojawił się niedawno , trudno to wytłumaczy , ale powiem jak najprościej . Kiedy zjem coś chwile po posiłku , nie ważne , o której godzinie , na kilka sekund mój wzrok skupia się na jednym punkcie i po tym dziwnie się czuje , drżą mi ręce denerwuję się , szybko wstaję z miejsca i chodzę po domu bez celu , możecie coś na to poradzić ?
Rok temu miałem gastroskopie , na której wykryto u mnie wrzody , biorę codzienne leki do jelitowe . Mam chyba nerwice ale tego nie jestem pewien . Obecnie mieszkam w Wlk. Brytanii na święta wracam do Polski i od razu mam zamiar coś z tym zrobić tylko : PROSZĘ O PORADY !

Odnośnik do komentarza

Witaj,
miałam to samo, nie mogłam zaczęrpnąć porządnie powietrza, a próby wzięcia normalnego głebokiego wdechu kończyły się ... ziewaniem. Bałam się, nie wiedziałam co mi jest. Najgorzej było przy jedzeniu. Czułam się jakbym się zaraz miała udusić. Poszłam do lekarza, diagnoza: NERWICA. Przepisał mi wtedy magnez i jakies tabletki, nie pamiętam nazwy, ale najważniejsze, że pomogło. Problem zniiknął, chociaż czasami, kiedy mam jakiś gorszy okres w życiu, czymś się denerwuje, to wraca, ale na szczęście tylko na jakiś czas. Wydaję mi się, że masz to samo. Idź do lekarza, on Ci na pewno pomoże. Pozdrawiam.

Co sprawia, że człowiek zaczyna nienawidzić sam siebie?
Może tchórzostwo. Albo nieodł

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Postawienie dokładnej i wiarygodnej diagnozy przez internet nie jest możliwe. Jednak problemy z oddychaniem, drżenie ciała mogą być symptomami nerwicy.
Postaraj się obniżać napięcie nerwowe. Pomocne w tym są wszelkie ćwiczenia relaksacyjne, trening autogenny Schultza, aktywność fizyczna, masaże. Możesz również brać magnez oraz pić melisę.
Najważniejsze jednak, żebyś po powrocie do kraju skonsultował się z lekarzem, aby wykluczyć przyczyny somatyczne Twojego samopoczucia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...