Skocz do zawartości
Forum

Czy ginekolog ma prawo odmówić badania dziewicy?


Gość magicland

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie bierze się stąd, że ponad roku temu trafiłam na ginekologiczną izbę przyjęć z krwawieniem i bólem tak silnym, że miałam drgawki, wymiotowałam i niemal traciłam przytomność. Zostałam zbadana per rectum, lekarz stwierdził torbiel jajnika, stwierdził, że "jestem młoda i się samo wchłonie", dostałam leki przeciwbólowe i poszłam do domu. Niestety, objawy nie ustępują - przy każdej miesiączce muszę się wspomagać Ketonalem forte, bo nic innego nie skutkuje. Odwiedziłam już kilku ginekologów w tym czasie (zarówno mężczyzn jak i kobiety), i wszyscy na wieść, że jestem dziewicą (mam 22 lata), reagują najpierw zdziwieniem, a potem stwierdzeniem "no to w takim razie pani nie będę badać, można ewentualnie usg przez powłoki brzuszne zrobić, ale ja się na tym nie znam (skierowania też nigdy nie udało mi się dostać). No wie Pani, to tylko tabletki anty można przepisać raczej..."

Już nie mam sił szukać lekarza, który podjąłby się diagnostyki i leczenia.

Odnośnik do komentarza

no to Ci współczuje. Moim zdaniem jeśli masz takie schorzenia to już kij z tą błoną. Ja jak byłam dziewicą to byłam badana normalnie bo gin stwierdził że sie da. Nie pamiętam jak ale się dało. Na drugi raz jak ci odmówią to powiedz że ok jak przerwią błonę to ich nie pozwiesz, albo nie będziesz mieć do nich pretensji. Bo chyba tylko oto im chodzi. Oni się boją jakiś pretensji do nich za ,,rozdziewiczenie"

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie.

Kobietę, która jest dziewicą nie bada się przez pochwę, tylko per rectum. Myślę, że powinna zrobić sobie Pani usg ginekologiczne, przez brzuch. Jeżeli jest u Pani jakaś patologia to również w takim badaniu będzie ona widoczna. Nie zaszkodzi, zrobić sobie także usg j.brzusznej oraz podstawowe badania mocz, krew.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość marzena91

Ja mam 27 lat też jestem dziewicą i ostatnio poszłam do ginekologa bo mialam miesiączke dwa tygodnie. Pani ginekolog jak usłyszała że jestem dziewicą stwierdziła że to w takim wypadku normalne.... n(nie zbadała mnie żadnego usg itp)
A jak zapytałam co dalej to stwierdziła że dziewica dla niej to problem.

Odnośnik do komentarza

Nie znam żadnego ginekologa, który odmówiłby wykonania badania na dziewicy, ale różne rzeczy się dzieją i na różnych ludzi możesz trafić… Jeśli zgłosisz się do profesjonalisty, to nie powinien mieć problemu z wykonanie badania tego typu… Mieszkając w Łodzi można udać się do ginekologa przyjmującego w http://ultimed.com.pl/ - można w nim znaleźć również innych specjalistów…

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...