Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne belara. Miałam w ciągu miesiąca kilka razy biegunkę, ale nie brałam wówczas dodatkowych tabletek. Nie wspolzylam w tym czasie. Następnie było krwawienie z odstawienia i po 7 dniach przerwy rozpoczelam tabletki z kolejnego opakowania. Czy od nowego opakowania ochrona jest calkowita (mimo biegunek w ciągu do 4 godzin po zażywaniu tabletek w poprzednim cyklu (tj. tabletek z poprzedniego opakowania)?

Odnośnik do komentarza

Witam, w poprzednim cyklu, w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po około 14 h od przyjęcia tabletki wystąpiło u mnie silne zatrucie pokarmowe (wymioty i biegunka kilka razy). Pod koniec cyklu dostałam krwawienia z odtawienia, jednak po 7-dniowej przerwie, pierwszego dnia rozpoczęcia nowego blistra kochałam sie z narzeczonym. Moje pytanie brzmi: czy antykoncepcja była pełna? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam, Moje pytanie dotyczy brania tabletek antykoncepcyjnych. Brałam tabletki m*** aż do pierwszego dnia trzeciego tygodnia, po czym zrobiłam czterodniową przerwę i zaczęłam brać nowe tabletki h******* od początku blistra (tabletki zalecone przez ginekologa ze względu na zbyt długie i nieregularne krwawienia na poprzednim leku). Jeżeli tak zaczęłam branie nowych tabletek to jestem od razu chroniona przed ciążą? Czy jednak powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

Witam,zawirowalam z tabletkami mialam przerwe 3 tyg czyli tak jakbym brala od nowa przed 1dniem doszlo do stosunku konczoncym wielokrotnie w.od 3dni biore tabletki moje pytania ile od stosunku mozna zrobic beta hcg czy tabletki antykoncepcyjne maja juz po fakcie jakis wplyw na to.bo wiem ze plemniki utrzymuja sie jakis czas iles godzin.czy tabletka wplynie na plemniki po fakcie ? czy wynik hcg beta niebedzie sfalszowany przez tabletki?czy powinnam odstawic tabletki do momentu zrobienia testu?

Odnośnik do komentarza

Witam!!! czy chia szałwia hiszpańska obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (tabletkę biore rano a szałwie po południu) oraz czy picie wody z miodem i z cytryną na czczo moeze obnizyć skutecznosć tabletek jeżeli zażywam je rano.. bo chciałam coszdrowego i naturalnego dla organizmu ale zioła obnizają skutecznosc i boję się ich stosować.. z góry dziękuje za odpowiedz.:)

Odnośnik do komentarza

Witam, miałam rozpocząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych pierwszego dnia okresu, jednak pierwszego dnia(wieczorem) pojawiło się krwawienie ze śluzem, towarzyszył temu ból brzucha, uznałam to jako początek okresu/cyklu i przyjęłam tabletke, jednak rano po krwi ani śladu, miałam brązowe plamienie, a okres pojawił się dopiero w południe, stąd moje pytanie czy rozsądnie postąpiłam przyjmując tabletkę, obawiam się że mogłam przyjąć ją o dzień za wcześnie, czy będą poważniejsze konsekwencje?

Odnośnik do komentarza

Witam od roku biorę tabletki mycrogynon 24 .misiaczke zawsze dostaje jak w zegarku 5 dnia . Tym razem 5 dnia nie dostałam ,dopiero 6 wieczorem lekkie brązowe plamienie dziś jest 7 dzień i dalej takie plamienie .dodam że tabletki zawsze biorę punktualnie nigdy nie zapomniałam . Również od 2 miesięcy mam problem ze stosunkami ,ponieważ moja pochwalić jest bardzo ciasna ,a nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu .co to może być ?

Odnośnik do komentarza

Moje pytanie jest takie. Kiedy powinnam wziać 1 tabletkę z nowego opakowania nowego leku i czy powinnam wziąć tabletkę z dnia wcześniej? Najpierw stosowałam antykoncepcję doustną 24 4, później miałam zmianę na tabletki 21 7 przez miesiąc po czym zostały mi zmienione znowu na 24 4. Miesiączkę dostałam wczoraj a nowe opakowanie powinno się wziąć planowo w 1 dzień krwawienia. Obawiam się, że jesli pierwszą tabletkę wezmę dziś czyli w drugi dzień krwawienia nie bedę zabezpieczona.

Odnośnik do komentarza

Witam,skończyłam wczoraj pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych,w trakcie ich brania przyjmowałam też antybiotyk.Dziś nie zrbiłam przerwy miedzy opakowaniami tylko rozpoczęłam od razu kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych ,czy jestem zabezpieczona?

Odnośnik do komentarza

Witam, zastanawia mnie jedna rzecz. Od około 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne,mam do skończenia opakowania jeszcze 3 tabletki i chciałabym odstawić. Czy jeśli w piątek wezmę ostatnią tabletkę,nie planując rozpoczęcia kolejnego opakowania to jestem zabezpieczona jeszcze przez 7 dni, tak jak w czasie przerwy?Biorę tabletki Belara. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie a mianowicie przestałam zażywać tabletki antykoncepcyjne. Zaczęłam pierwszy cykl bez nich 15, 16 i 17 dnia cyklu zauważyłam u siebie bardzo dużo rozciągającego się i galaretowatego śluzy żółto przezroczystego nastepne dni miałam biały śluz rozciągliwy i tak jest do dziś. Dziś jest 26 dzień cyklu a śluz nadal jest biały raz rozciągliwy raz kleisty. Ostatni raz współżyłam w czasie okresu po 21 dniach od stosunku wykonałam test wyszedł negatywny. Dodam że bolą mnie sutki.

Odnośnik do komentarza

Witam, Po przerwie w braniu tabletek ponownie rozpoczęłam cykl w pierwszym dniu wystąpienia miesiączki. Użyłam mojego blistra zapasowego, gdyż nie chcę, aby się przeterminował (zostało kilka miesięcy). Jako że był to blister zapasowy, zostało w nim 17 tabletek. Czy mogę skończyć cykl po 17 tabletkach i zrobić tydzień przerwy, czy lepiej byłoby dobrać 4 tabletki z innnego blistra? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 22 lata i stosuję od roku tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20. Wszystkie moje miesiączki przebiegały prawidłowo aż do niedawna. W dwóch ostatnich miesiącach pierwszy dzień miesiączki miał odcień ciemnego brązu a w tym miesiącu cała miesiączka miała taką barwę. Czy mam powody do zmartwień czy to jest normalne? Jakie mogą być tego przyczyny?

Odnośnik do komentarza

Witam. Dopiero rozpoczyna się drugi miesiąc odkąd zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną. Przyjmuję tabletki YAZ regularnie około godziny 22. Ostatni okres miałam 25 sierpnia i od momentu stosowania tabletek cykl trwa 28 dni. 3 września odbyłam swój pierwszy stosunek seksualny i dodatkowo chłopak zabezpieczył się prezerwatywą. Jednak od tego czasu pobolewa mnie podbrzusze i odczuwam kłucia. Bardzo się stresuje, że mogą to być objawy ciąży. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...