Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

WItam .
Stosuje tabletki Naraya Plus jednak ginekolog mi powiedział ze wyniki krwi dotyczące wątroby są wyższe i mam powtórzyć badanie za 3 miesiące i jeżeli sie podwyższą to bede musiała przerwać branie ,ale czytałam na forach po problemie z cerą po odstawieniu czy u każdej kobiety występuje problem z cerą ? Przed braniem tabletek miałam trądzik zaczęłam brać tabletki przez poł roku i cera się poprawiła i obawiam się ze teraz jak odstawie ze bedzie masakryczna , prosze o pomóc co mam zrobic ?

Odnośnik do komentarza

witam mam pytanie czy tabletki antykoncepcyjne zapobiegajà rakowi jaknika? chcialabym zacząc je brac ale tylko ze wzgledu na ochrone przed rakiem( dodam ze moja mama miala raka) i gdzies wyczytalam ze tabletki anty temu zapobiegają.Nie zalezy mi na ochronie przed ciaża bo obecnie nie mam partnera chodzi mi tylko o ochrone przed rakiem macicy.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 21 lat i biorę tabletki antykoncepcyjne Lesine i chciałabym aby we wrześniu nie wystąpiło krwawienie z odstawienia co zrobic? Czy po zakończonym blistrze od razu zacząć drugi? A drugie pytanie to takie czy stosując syrop Lactulose mip na zaparcia osłabiam antykoncepcję? Dodam,ze syrop biorę rano a tabletki ok.18 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Od 3 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, chociaz przyznam sie ze nieregularnie, zdarzy mi sie zapomniec o nich. Podczas ostatniej, i przed ostatniej "miesiączki" praktycznie nie było jej, tylko brązowe plamienie trwające 2 dni. Poza tym jestem po resekcji lewego jajnika. Czy mogę być w ciązy ?

Odnośnik do komentarza

WItam . Stosuje tabletki Naraya Plus jednak ginekolog mi powiedział ze wyniki krwi dotyczące wątroby są wyższe i mam powtórzyć badanie za 3 miesiące i jeżeli sie podwyższą to bede musiała przerwać branie ,ale czytałam na forach po problemie z cerą po odstawieniu czy u każdej kobiety występuje problem z cerą ? Przed braniem tabletek miałam trądzik zaczęłam brać tabletki przez poł roku i cera się poprawiła i obawiam się ze teraz jak odstawie ze bedzie masakryczna , prosze o pomóc co mam zrobic ?

Odnośnik do komentarza

Witam, odstawilam tabletki antykoncepcyjne, po raz 3 drugi na przestrzeni 5 lat, niestety zawsze kiedy rezygnuje z ich brania, nastpnego dnia czuje sie fatalnie , poprzednim razem chcialam wzywac karetke bo myslalam, ze zaraz zejde, przede wszystkim czuje sie strasznie oslabiona, mdosci, wymioty, okropny bol krzyza, niejednokrotnie biegunka, zimne poty, tym razem jest agodniej dokuczal mi tylko bol plecow, oslabienie i biegunka rowniez sie pjawila, skad takie objawy, dlacego tak sie dzieje i c

Odnośnik do komentarza

Jako że pominęłam tabletkę w 3cim tygodniu (nie wspolzylam w trakcie tego miesiaca) i przerwa trwała 8 dni (zorientowalam się po rozoczęciu nowego blistra), odbywając stosunek 3 dni po rozpoczęciu kolejnego blistra bez zabezpieczenia w obawie przed ciążą wzięłam tabletkę 72godziny. Nadal normalnie kontynuowałam pigułki (tak zalecił lekarz). Po skończeniu blistra krwawienie wystąpiło normalnie. Od momentu zazycia antykoncepcji awarynej mam wzmożony apetyt. Czy mogę byc w ciazy?

Odnośnik do komentarza

Biore tablety antykoncepcyjne Bonadea regularnie.Od pewnego czasu codziennie mam biegunke jednak po dluzszym czasie niz 4-5- godzin od przyjęcia leku. W poprzednim miesiacy nie robilam 7-dnio dniowej przerwy w opakowaniach a dziś jest 3 dzien 7-dnio dniowej przerwy a krwawienie z odstawienia nie ma. Możliwa jest ciąża zważając tez na to,że stosunki były bardzo rzadkie ?

Odnośnik do komentarza

witam mam pytanie,od ponad roku biore tabletki antykoncepcyjne regularnie jednak ostatnio z roztargnienia wziełam2 na raz niepotrzebnie teraz brakuje mi 1dnej na ten 21dzien .moje pytanie brzmi czy mam zrobic 7dniowa przerwe doliczając ten dzien?czy poprostu od20 dnia liczyc te 7 dni zaczac kolejne opoakowanie sylwie?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 10 msc biorę Microgynon 21, niemal zawsze o czasie, ale 16 maja wzięłam 19 pigułkę z 8 h opóźnienia co mieści się w limicie 12 h lecz piłam wcześniej sporo alkoholu. Pozostałe dwie wzięłam normalnie i było krwawienie. Stosunek był potem dopiero około 4 czereca. Każdą pozostałą przyjmowałam poprawnie krwawienie zawsze było nie bardzo obfite ale spore w dwa pierwsze dni z typowym bólem brzucha. Dziś zażyłam 8 tabletkę ale od 3 dni mam lekkie bóle jak przy miesiączce. Czy to ciąża?

Odnośnik do komentarza

ZAWSZE MAM OWUJACJE 14, 15 DNIA CYKL 25-7, W OSTATNIM CYKLU TEST WYKAZAL OWUJACJE 13 dnia! !!! Okazało się ze cykl miałam 24 BARDZO zadko nsm takie odchylenia ale zauważyłam jedno test owul wykazuje owulacji w tym czasie kiedy powinna ona być bez względu na cykl. Czy w trakcie owulacji wystarczająca zabezpieczenie przed ciąża będzie gumka i globulki?

Odnośnik do komentarza

Witam W zeszłym tygodniu od wtorku miałam miesiączkę skończyła się ona w niedzielę. Wtedy też zaczynałam brać kolejne opakowanie tabletek yasmin, w poniedziałek odbył się stosunek i we środe. Wczoraj tj czwartek zapomniałam zabrać tabletki nr 5. Dziś wzięłam dwie jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam! Dostałam plamienia zamiast okresu i zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne (Yaz). Podczas brania białych tabletek powinien wystąpić okres, niestety nie pojawił się. Czym to może być spowodowane? Wspomnę, że stosuje tabletki ponownie po pół rocznej przerwie. Z tego co wiem wraz ze swoim mężczyzną bardzo uważaliśmy.

Odnośnik do komentarza

Witam. W sobote przyjelam ostatnia tabletke antykoncepcyjna. Do teraz nie pojawilo sie krwawienie z odstawienia, a za 2 dni powinnam zaczac nowe opakowanie. Wykonalam kilka testow ciazowych, ale wszystkie wyszly negatywnie. Ostatni stosunek byl 5.08., wiec minely juz dwa tygodnie od niego. Czy powinnam skonsultowac sie z lekarzem przed dalszym braniem tabletek antykoncepcyjnych?

Odnośnik do komentarza

Witam! Zawsze krwawienie z odstawienia występowało w 3 dniu przerwy. 2.07 (druga tabletka z opakowania) wymiotowałam, upłynęły jednak 4h od przyjęcia tabletki. 6.07 współżyłam. Wszystkie tabletki zostały przyjęte regularnie, nie przyjmowałam antybiotyków. Po skończonym opakowaniu krwawienie z odstawienia wystąpiło w 2 dniu i było skąpe. 20.07 wykonałam test ciążowy - wynik negatywny. Zaczęłam nowe opakowanie. Dziś jest 3 dzień przerwy, a krwawienie nie wystapilo. Czy istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam dość męczące mnie pytanie.Regularnie zażywam tabletki Novynette.Zapomniałam wziąść tabletkę w 2 tygodniu 5 dni przed owulacja w dni płodne,a kolejnego dnia wzięłam 2 tabl jednocześnie i po godzinie odbyłam stosunek z wytryskiem.Czy jest szansa że zajdę w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :) od roku biorę tabletki NARAYA PLUS w tym blistrze zostało mi 7 tabletek do końca i pojawiło się brązowe plamienie dlaczego? I drugie pytanie w środę biorę ostatnią tabletkę jadę na urlop i nie chcę się męczyć z okresem i czy mogę wziąć np 7 tabletek z nowego blistra nie robiąc przerwy czy muszę wziąć całe opakowanie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

w środę zapomniałam wziąć jednej tabletki Vibin mini z 1 tygodnia, ostatni raz współżyłam tydzień wcześniej w środę rano, okres rozpoczął się w ten sam dzień po południu, pominiętą tabletkę zażyłam najprawdopodobniej z 11h opóźnieniem, dodatkowo jestem przeziębiona. Czy istnieje ryzyko ciąży bo współżyłam tydzień wcześniej? jestem również na wyjeździe za granicą, gdzie czas jest inny, stąd nie jestem pewna ile godzin o czasie przyjęłam pominiętą tabletkę.

Odnośnik do komentarza

Witam, W 1-szym dniu 7-dniowej przerwy antykoncepcji hormonalnej kochałam się z chłopakiem, w 4-tym dniu wieczorem zaczęłam przyjmować antybiotyk- Zamur 500. Czy antykoncepcja została zachowana? Dodam ze okres tez dostałam w dniu przyjmowania antybiotyku. Czy skrocic przerwę 7-dniową czy nie ma takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...