Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , poltora roku bralam tabletki antykoncepcyjne Kontracept , ale slabo sie po nich czulam , i lekarz przepisal mi tabletki Belara , wzielam je normalnie po siedmiodniowej przerwie po poprzednich tabletkach jak zalecil lekarz , teraz jestem w 3 o tygodniu brania pierwszego opakowania i od wczoraj wystepuje u mnie krwawienie. Czym to moze byc spowodowane? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam mam również jeszcze jedno pytanie, przy tej 13 tabletce mój śluz ma kolor biały, dość gęsty czy to oznacza, ze mam normalnie dni płodne? reszte tabletek zażywałam zgodnie z zasadą o tej samej godzinie bez minuty spóźnienia. Dodam, ze przy poprzednim opakowaniu, wzięłam o wiele później tabletkę placebo, ale normalną z nowego zażyłam tak jak bym wzięła tą placebo dzień później o tej samej godzinie, istanieje więc ryzyko? czy śluz podczas brania antykoncepcji ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza

Ostatni okres mialam 26.06.2015. cykle mam 30-32 dni. cykl wczesniej (maj) miesiaczka spoznila mi sie 7 dni i przez te 7 dni mialam plamienia lecz w koncu miesiaczka nadeszla. potem wszystko bylo ok .dzis (15 sierpien) mam 49 dzien cyklu i tylko mam delikatne plamki od wczoraj.robilam test ale wyszedl negatywny. dodam ze staram sie z narzeczonym o dziecko. dodam jeszcze ze tabletki antykoncepcyjne bralam 10 miesiecy i przestalam brac w 06.2014.czy mozliwe ze i tak jestem w ciazy?

Odnośnik do komentarza

Witam, Dzisiaj o godzinie 19.00(czyli o stałej porze zażywania tabletek) zażyłam dwie tabletki antykoncepcyjne BELARA przez pomyłkę.Czy zażywając je dalej o normalnej porze,7 dniową przerwę mam zrobić po 21 czy 20 dniach? Czy ma to być 6 dniowa przerwa ? W jaki sposób postępować dalej?

Odnośnik do komentarza

Witam zaczęłam brać pierwsze tabletki antykoncepcyjne Teenia. Jestem w trakcie drugiego blistra, dokładniej mówiąc dzisiaj będzie to 8 tabletka. Ostatnią miesiączka trwała od 4 do 7 sierpnia. Dzisiaj pojawił się chwilowy ból w podbrzuszu i biały śluz, który utrzymywał się przez kilka godzin. Czy jest możliwe, by tabletki nie działały tak jak powinny i czy może być to oznaka owulacji. Dodam, że nie zapomniałam o żadnej tabletce i przyjmowałam je o tej samej porze. Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne już od ponad pół roku. W terminie spodziewanego krwawienia z odstawienia w 7 dniowej przerwie dostałam tylko brązowego plemienia. Trwało ono 3 dni. Nie było żadnej krwi. Samo plamienie. Tabletki bralam regularnie o stałej porze. Żadnej nie zwymiotowala. Kochalam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Dodam jeszcze że 4 dni przed krwawieniem z odstawienia bolaly mnie jajniki. Czy takie plamoenie zamiast krwawienia jest normalne czy może świadczy o ciąży?

Odnośnik do komentarza

Część!
Wzięłam pierwszą tabletkę pierwszego opakowania 3 dni po okresie. Brałam regularnie o tej samej porze. Byłam z chłopakiem nad morzem i uprawialiśmy seks ale oczywiście z prezerwatywą. A w piątek skończyłam opakowanie. Wczoraj zaczęłam 7-dniową przerwę i nic żadnego plemienia nie widzę. Tak trochę się boję

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych. Trzeciego dnia od rozpoczęcia nowego opakowania w wyniku zatrucia miałam wymioty po 3 godzinach od wzięcia tabletki. W ulotce jest napisane że jeśli wystąpią one do 3-4 godzin, tabletka mogła się nie wchłonąć. Nie miałam zapasowego blistra, więc brałam je normalnie dalej, ale stosując dodatkowo prezerwatywy. Po jakim czasie mogę znów z nich zrezygnować? Po 7 dniach, czy lepiej poczekać do kolejnego opakowania? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

WItam, Dzisiaj jest mój 20 dzień cyklu, za tydzień biorę ślub i prawdopodobnie będę mieć okres, czy mogę zarzyć tabletki antykoncepcyjne, w celu wydłużenia cyklu i opóźnienia krwawienia? Czy mam zarzyć cały blister czy tylko kilka tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam, od 1,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Na początku były to Daylette, od jakiś 3 misięcy ginekolog zmieniła mi na MyWy. Tydzień temiu zapomniałam wziąć tabletki ( był to drugi tydzień brania tabletek). Tak jak było w ulotce wzięłam zapomnianą tabletkę i następną przypisaną do tamtego dnia. Nie współżyłam. Dostałam okres, który trwa do dziś. Dlaczego tak długo trwa? Proszę o pomoc. Byłam u ginekologa dzień po nie wzięciu tabletki było wszystko ok. Przeraża mnie niekończący okres...

Odnośnik do komentarza

Od 8 miesięcy stosuję antykoncepcję hormonalną Naraya Plus (24 4). Tabletki stosuje regularnie, nigdy nie pominęłam żadnej z nich, nie miałam zadnych skutków ubocznych, ale teraz, przy końcu 8 opakowania czyli przy 23/24 tabletce aktywnej zauważyłam delikatne brązowe plamienie, dosłownie małe plamki na bieliźnie, nie mam przy tym żadnych dodatkowych objawów: pieczenie, swędzenie, nieprzyjemny zapach. Czy wpływa to na zabezpieczenie? Czy takie plamienie przed okresem placebo to skutek uboczny?

Odnośnik do komentarza

Witam , mam 16 lat i moj problem polega na tym ze zażywam tabletki antykoncepcyjne lecz nie brałam ich regularnie (nie miałam wyznaczonej godziny ich brania) brałam o której mi sie przypomniało . Ostatni raz kochałam sie z moim chłopakiem teraz w czwartek wzięłam wtedy normalnie tabletkę a na następny dzień znowu inaczej , teraz nie wzięłam dwóch z rzędu moje pytanie jest czy moge byc w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

krwawienia śród cykliczne diane 35??? - witam zaczęłam 5 opakowanie diane 35 wystąpiło plamienie-krwawienie w 8 dniu po rozpoczęciu opakowania ból podbrzusza także biorę nospę , którego dnia przyjmujemy następne opakowanie po 7 dniowej przerwie czyli 8 dnia ?? tabletki brałam regularnie , brak jakichkolwiek leków jedynie wapń

Odnośnik do komentarza

Witam,
od dwóch miesięcy zażywam Vibin mini. Dzisiaj zdarzyło mi się przyjąć 7 tabletkę z blistra i parę minut po tym zwymiotowałam. Tabletka z pewnością nie wchłonęła się do organizmu. Moje pytanie brzmi: czy mam przyjąć jak najszybciej następną w kolejności tabletkę i dalej przyjmować je po kolei (co daje 27 tabletek w blistrze zamiast 28)? Czy antykoncepcja jest wtedy w pełni zachowana, czy z tego nie ma żadnych problemów?

Aktualnie nie mam możliwości zakupu zapasowego opakowania.

Odnośnik do komentarza

Od 9 miesięcy biorę tabletki.3 czerwca zapomniałam jednej,nie zauważyłam tego, 4 czerwca wzięłam jedną o normalnej porze i 5 czerwca ostatnią z opakowania.Przesunęła mi się tym samym przerwa o 1 dzień-czyli nowe op zaczęłam w sobotę a nie jak wcześniej w pt. 8 sierpnia miałam stosunek, dziś jest 16 sierpnia, drętwieje mi prawa strona brzucha,udo, cały dzień czuję bóle. Czy ta pominięta czerwcowa tabletka i przesunięcie ich brania o 1 dzień może mieć wpływ na skuteczność teraz w sierpniu?

Odnośnik do komentarza

Witam, Zażyłam dwie tabletki antykoncepcyjne na raz, ponieważ pominęłam jedną poprzedniego dnia . Po zażyciu dwóch na raz na następny dzień dostałam krwawienia ( dodam że do zakończenia bistra zostały mi dwie tabletki z hormonami i cztery placebo ) co to może oznaczać ?Oprócz tego w ten sam dzień dostałam biegunki która trwa do dnia dzisiejszego, towarzyszą jej bóle brzucha. Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza

Witam, Zażywam 2 opakowanie Daylette (24+4). Po pierwszym opakowaniu krwawienie pojawilo sie pod koniec dnia 3 tabletki.Wlaśnie zażyłam 3 tabletkę placebo i nie mam żadnych bólów brzucha a ni nic, plamienia nie widac.. Stresuje się czy możliwa jest ciąża? Nie brałam żadnych leków, a ni nie przebyłam żadnej choroby, dodatkowo nie zapomniałam a ni jednej tabletki, choć zdarzyło się pare razy poślizgi koło 30-minutowe.

Odnośnik do komentarza

Witam,biorę Lesiplus od ponad roku,dzisiaj wzięłam 1wsza tabletkę z nowego opakowania o 12.30 a przed 18 i po 18 niestety dopadła mnie ostra biegunka...przepisowe 4 godziny minęły. Czy powinnam przyjąć dodatkową tabletkę? Jeżeli jej nie przyjmę to zabezpieczenie jest niepełne przez cały miesiąc czy 7 kolejnych dni?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...