Skocz do zawartości
Forum

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża


Gość ag...61

Rekomendowane odpowiedzi

nie dawno odstawiłam tabletki antykoncepcyjne yaz i mam pytanie czy jak pominęłam jedną tabletkę z 24 dnia to możliwe że dnia 27 mogłam zajść w ciąże? bo od 3 tygodni dokuczaja mi wdęcia i bóle jajników i podbrzusza do tego nie dawno doszła huśtafka nastroju i spóniający się okres... dodam że 11 dni temu współżyłam i zamiast miesiączki miałam raz lekkie plamienie... wtedy 28 dnia po odstawieniu miałam plamienie tak jakby okres... już sama nie wiem co o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam nadzieję że na tym forum uzyskam konkretną odpowiedź a nie bym sobie poszukała gdzie indziej.

16 grudnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. A 26 grudnia kochałam się z chłopakiem bez żadnych zabezpieczeń i z finałem w środku.
Czy istnieje możliwość bym zaszła w ciąże?

Również mam pytanie odnoście testów ciążowych- czy w aptekach są dostępne testy które można zrobić z krwii w domu ?

Pozdrawiam

i nie ukrywam że liczę na konkretne odpowiedzi

a przede wszystkim że temat nie zostanie zamknięty.

Odnośnik do komentarza

Jot92
Witam. Mam nadzieję że na tym forum uzyskam konkretną odpowiedź a nie bym sobie poszukała gdzie indziej.

16 grudnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. A 26 grudnia kochałam się z chłopakiem bez żadnych zabezpieczeń i z finałem w środku.
Czy istnieje możliwość bym zaszła w ciąże?

Również mam pytanie odnoście testów ciążowych- czy w aptekach są dostępne testy które można zrobić z krwii w domu ?

Pozdrawiam

i nie ukrywam że liczę na konkretne odpowiedzi

a przede wszystkim że temat nie zostanie zamknięty.

Witam!
Po pierwsze proszę pamiętać, że płodność po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej powraca właściwie od razu. Jeśli zatem współżyła Pani z partnerem 10 dni po odstawieniu tabletek ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. A propos Pani drugiego pytania, nie ma aptecznych testów ciążowych, w których materiałem do badania jest krew. W celu wykonania badania z krwi proszę udać się do laboratorium.

Odnośnik do komentarza

hdorha
nie dawno odstawiłam tabletki antykoncepcyjne yaz i mam pytanie czy jak pominęłam jedną tabletkę z 24 dnia to możliwe że dnia 27 mogłam zajść w ciąże? bo od 3 tygodni dokuczaja mi wdęcia i bóle jajników i podbrzusza do tego nie dawno doszła huśtafka nastroju i spóniający się okres... dodam że 11 dni temu współżyłam i zamiast miesiączki miałam raz lekkie plamienie... wtedy 28 dnia po odstawieniu miałam plamienie tak jakby okres... już sama nie wiem co o tym myśleć...

Witam!
Niestety w opisie nie podała Pani konkretnych dat, co znacząco utrudnia odpowiedź na pytanie. Jeśli jednak odstawiła Pani antykoncepcję i 27 dnia tego samego cyklu współżyła Pani z partnerem, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej po 14 dniach od stosunku.

Odnośnik do komentarza
Gość Martina90

witam. Czy jeśli kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia w Niedziele biorąc wówczas tabletki antykoncepcyjne a we wtorek odstawiłam je czy jest możliwość że plemniki przetrwały i mogę być w ciąży? ( jeśli płodność mogła wrócić już pierwszego dnia)

Odnośnik do komentarza
Gość diabolique

Witam. Dwa lata temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21, które odstawiłam ok. 2 miesiące temu. Pierwszy okres miałam normalnie ale wiem że to było krwawienie z odstawienia. Teraz okres spóźnia mi się już tydzień, ale wiem że po tabletkach to normalne, szczegolnie że Microgynon21 ma dużą zawartość hormonów więc mógł nieźle namieszać w moim organizmie. Dodam, że nie mam absolutnie żadnych objawów ciąży: brak nudności i wymiotów, normalna temperatura ciała, nie jestem senna i zmęczona, nie mam zmiennych nastrojów, nie mam apetytu innego niż zwykle, śluz z pochwy taki biało-wodnisty, nie miałam żadnych krwawych plamień, nie boli mnie podbrzusze, jedynie troszke mnie ''muli'' w brzuchu jak przed miesiączką, ale zdecydowanie nie jest to ból, nawet lekki, nie mam zgagi, nic mnie nie boli, nie mam zdęć, wszystko jest w normie, tylko miesiączka się spóźnia, dlatego chciałabym się dowiedzieć czy mam sie czym martwić ? czy moge być w ciąży czy to raczej przez odstawienie tabletek ? z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość diabolique

a który test jest Pana zdaniem najpewniejszy ? Słyszałam że strumieniowe nie są do końca pewne, więc pewnie wybrałabym płytkowy, ale na temat kazdej firmy produkującej testy są rózne zdania, wiec chciałabym wybrać taki który mnie ''nie oszuka'' .

Odnośnik do komentarza

Witam ! zaprzestałam zażywania tabletek antykoncepcyjnych 3 dni temu z powodu podejrzenia zakrzepu nogi. było to moje 1 opakowanie które skończyłam zażywać w połowie. 2 dni później uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia, do końca... czy tabletki antykoncepcyjne juz przestały działać ? i mogło dojść do niechcianej ciąży
? bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Przyjmowałam pigułki Madinette, ale fatalnie się czułam. Z 2 opak. zjadłam tylko 10 tabl bo zaczęłam nawet mdleć i dla własnego bezpieczeństwa z nich zrezygnowałam. Miesiączki miałam w dniach 13-15.05, 29.05 odstawiłam pigułki i 01-04.06 mialam kolejną z odstawienia. Od 08.06 najpierw bolał tak jakby prawy jajnik, a teraz boli całe podbrzusze jak przed okresem. Dodam, że 8.09 zaobserwowałam wydzieline jak przy owulacji, ale czy to normalne, że trwa tak długo i że wystąpiła w 8 dniu cyklu??

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pewien problem. Podczas brania tabletek antykoncepcyjnych zaczęła mi lecieć krew (2 czerwca), a więc odstawiłam tabletki(zostało mi ich wtedy jeszcze 7), przez kilka dni krwawiłam, a teraz nie dostaje okresu i tak właściwie nawet nie wiem, kiedy powinnam go dostać. Problemem jednak jest to, że po odstawieniu tych tabletek kochałam się z chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia i dodatkowo mam teraz zaparcia(jakieś dwa tygodnie już, a wcześniej bardzo rzadko mi sie one zdarzały), wiec tu sie rodzi moje pytanie, czy to w wyniku odstawienia tabletek czy mozliwa jest ciaza? Dodam jeszcze, że tabletki brałam rok czasu. ( w tym przerwa jedna w styczniu)

Odnośnik do komentarza

Witam! Moje pytanie brzmi: czy krótko po zaprzestaniu antykoncepcji hormonalnej przy współżyciu prezerwatywa będzie wystarczającym środkiem antykoncepcji? Zanim zaczęłam brać tabletki hormonalne, prezerwatywy wystarczały. Czy może po antykoncepcji jest zwiększone ryzyko ciąży? Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam! Zakończyłam przyjmowanie pigułek anty 6.10. Od 10.10 do 16.10 codziennie współżyłam (Z prezerwatywa). Nie dostawałam miesiączki wiec zaniepokojona zrobiłam badanie na Beta Hcg z krwi 9.11. Wynik negatywny. Po zobaczeniu wyniku rozpoczęłam nowe opakowanie pigulek(pomimo braku miesiączki). Dzień pózniej dostałam krwawienia(trwało ok 2 dni i bardzo bolało). Czy w takiej sytuacji mogę rozpocząć kuracje izotekiem? Jaka jest szansa ze mogę byc w ciąży? Czy wynik beta można uznać za wiarygodny ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...