Skocz do zawartości
Forum

Ósemka rosnąca poziomo


Gość Ka_zik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Tu Kasia, mam 17 lat i następujący problem. Moja ósemka na dole po prawej stronie rośnie poziomo:( I nikt nie chce mi jej usunąć bo jest blisko jakiegos tam nerwu. Ból jest straszny, krzywią mi isę zęby. Gdzie mogę się udać aby mi ją wyrwali?

Odnośnik do komentarza

cześć Kazik słuchaj najlepiej do chirurga stomatologa naturalnie trzeba zrobić zdj i zapisać się na zabieg do szpitala jak napiszesz skąd jesteś postaram ci się pomóc i napisać gdzie dokładnie masz iść z racji że jesteś niepełnoletnia musisz udać się z mama lub tata ale jeżeli mówisz ze naprawdę bardzo boli to doradzam trik melancholijny czyli "" w nocy około godz. 22 zgłoś się na pogotowie stomatologiczne i sprawa bez kolejki zostanie załatwiona pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

do chirurga szczękowego, najlepiej prywatnie, bo wtedy masz pewność, że nie spartaczy roboty. Ja już jestem po 2gim dłutowaniu ósemki (będziesz miała dłutowanie) i płaciłam 480 zł za jeden ząb razem ze zdjęciem szwów. To nic strasznego tylko musisz wybrać dobrego chirurga :)

Odnośnik do komentarza

~Ka_zik
Kimam a nie wiesz czy tam jest to platne? Bo mi jedna dentystka powiedziała że ok ale muszę jej zapłacić 400- 600 zł

nie da wyrywać dentyście, bo cię jeszcze ukrzywdzi! Wcale się nie dziwię, że dentyści nie chcą wyrywać, bo to nie jest normalne wyrwanie tylko zabieg/operacja z rozcinaniem dziąsła i zakładaniem szwów i wymaga przygotowania do tego i doświadczenia, a nie jakiejś zwykłej dentystki

Odnośnik do komentarza

poszukaj w necie polecanego chirurga, on ci każe zrobić zdjęcie szczęki, przepisze ci antybiotyk, umówicie się na wizytę. Dostaniesz znieczulenie, zabieg pewnie będzie trwał ponad godzinę skoro ósemka rośnie poziomo, po wyrwaniu wyczyści dziąsło z ziarniny i założy szwy. Po tygodniu idziesz na zdjęcie szwów. Możesz go poprosić o przepisanie tabletek bólowych na receptę, ale polecam antidol.

Odnośnik do komentarza

posłuchajcie nie wiem jakie macie przypadłości z stomatologiem ale z tego o widze bardzo przykre. ]Koleżanka Achaaa"" chybła a nie umie czytać nasza koleżanka która założyła pytanie chce uzyskać informacje o stomatologu chirurgu BEZPŁATNYM !!!! nie wiem czy nie docztałaŚ chcesz sie nam tu pochwalić ile to nie wydałaś !!!!
szpital to szpital lepiej ci nie zrobią nigdzie dodatkowo zawsze możesz zostać na oddziale na obserwacji
pozdrawiam i daj znać

Odnośnik do komentarza

Dzięki Kimam:)
Co do tego że napisałam dentysta - pisze tak ogólnikowo wiadomo że to chirurg szczękowy robi.
Co do tego czy prywatnie... Prywatnie chodziłam, do renomowanej klasy dentysty i co po nim mam 3 zeby kanałowo przeleczone bo spartaczył. Nie zawsze prywatny znaczy dobra jakość.
Wizytę mam za tygdzień i zbieg w ten sam dzień. Dzięki jeszcze raz za info

Odnośnik do komentarza

KIMAM
posłuchajcie nie wiem jakie macie przypadłości z stomatologiem ale z tego o widze bardzo przykre. ]Koleżanka Achaaa"" chybła a nie umie czytać nasza koleżanka która założyła pytanie chce uzyskać informacje o stomatologu chirurgu BEZPŁATNYM !!!! nie wiem czy nie docztałaŚ chcesz sie nam tu pochwalić ile to nie wydałaś !!!!
szpital to szpital lepiej ci nie zrobią nigdzie dodatkowo zawsze możesz zostać na oddziale na obserwacji
pozdrawiam i daj znać

jakoś w pierwszym jej poście nie zauważyłam, żeby prosiła o informacje o bezpłatnym więc nie wiem o co ci biega? Podałam tylko jakie ceny życzą sobie chirurdzy. Dentysta to dentysta, ale chirurg musi być dobry (ci lepsi dobrze się cenią, np moja chirurg ma wiele dyplomów, nawet wiszą u niej na ścianie, ludzie ją chwalą i dlatego trzeba szukać polecanego chirurga), bo to nie jest głupie borowanie tylko poważniejszy zabieg. Tylko nie rozumiem po kigo zostawać na obserwacji? To nie operacja na otwartym sercu, bez przesady, chyba trzeba być niezmiernie wrażliwym, żeby jeszcze chcieć zostawać na oddziale.
Wolę iść i zapłacić te 500 zł za zęba, być dobrze potraktowanym, profesjonalnie i w prywatnym salonie niż potem płakać, że zrobiłaś za darmo i masz komplikacje.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdecydowanie postąpiła Pani prawidłowo zgłaszając się do Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Profesjonaliści, którzy tam pracują na pewno kompetentnie wykonają Pani zabieg, co zmniejsza ryzyko powikłań. Tym bardziej jest to ważne, że usuwanie ósemek bywa problematyczne i wymaga dużego doświadczenia. Oczywiście zabiegi wykonywane w Klinice są refundowane w ramach NFZ.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...