Skocz do zawartości
Forum

Jak mieć ładne paznokcie?


Gość Karoooo

Rekomendowane odpowiedzi

O pokrzywie nie słyszałam, natomiast na pewno skrzyp dobrze działa na paznokcie, ja akurat herbatek nie lubię, a po tabletkach nie mam żadnych sensacji żołądkowych. Od dłuższego czasu biorę skrzypolen z biotyną, paznokcie coraz mocniejsze, nie łamią się. Na włosy też działa.

Odnośnik do komentarza

~zoma
Masz na myśli coś typu Capivit? Słyszałam, że po takich suplementach często boli żołądek i pojawiają się problemy z trawieniem. Na jedno pomagają a coś innego psują. Ja bym wolała coś naturalnego. Słyszałam, że sok z pokrzywy jest dobry na włosy ale co z paznokciami - też działa?

Zawarte w soku z pokrzywy minerały wywierają korzystny wpływ na paznokcie. Stymulują ich wzrost i wzmacniają płytkę. Istotne jest tylko to, aby regularnie pić taki sok. Mniej więcej po upływie kilku miesiący widoczne są fajne rezultaty.

Odnośnik do komentarza

~RenatAA
Pomocy! od jakiegoś czasu paznokcie mi się koszmarnie rozwarstwiają, nawet do połowy płytki…od czego to? do tej pory może leciutko na brzegach się rozdzielały…a teraz? masakra :(

Rozdwajanie się paznokci może być wynikiem niedoboru składników odżywczych dostarczanych z pożywieniem, ale nie tylko. Jak często malujesz paznokcie lakierem? Czy w trakcie czynności, takich jak zmywanie naczyń czy pranie ręczne, zakładasz rękawiczki ochronne?

Odnośnik do komentarza

Obgryzanie paznokci to straszny nałóg - wiem to z autopsji. Trzeba wziąć się w garść i po prostu przestać, innego sposobu nie ma według mnie, a próbowałam wielu metod. Potem już tylko cierpliwość, odżywki i właściwa, CODZIENNA pielęgnacja zarówno paznokci, jak i dłoni. Wypróbuj odżywki witaminowe i lakiery, które utwardzą płytkę. To pomoże w zapuszczeniu odpowiedniej długości paznokci. Kiedy zobaczysz pierwsze efekty, to obgryzanie powinno pójść gdzieś w niepamięć. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

~Judytka18
Wypróbowałam już masę odżywek i żadna nie działa :(...paznokcie nadal niemiłosiernie się kruszą i łamią! Co robić?

Nie ograniczaj pielęgnacji paznokci jedynie do stosowania odżywek. Raz w tygodniu zafunduj dłoniom kąpiel w ciepłym olejku rycynowym, który doskonale działa zarówno na skórę jak i paznokcie. Poza tym każdego dnia na noc aplikuj na ręce krem pielęgnacyjny do rąk i paznokci. W celu wzmocnienia efektów zakładaj na ten czas bawełniane rękawiczki.

Odnośnik do komentarza

justicja
Oczywiście wszystkie rady dotyczące odstresowania są dobre i popieram, ale myślę, że gdybyś sobie zrobiła paznokcie np. żelowe to trudno byłoby Ci je obgryzać ;) Więc to mogłoby pomóc, a dodatkowo zakryłabyć brzydkie poobgryzane paznokcie.

Rzeczywiście twardy żel na paznokciach uniemożliwiłby ich obgryzanie. Można się w ten sposób oduczyć tego niekorzystnego nawyku, a po tym czasie ściągnąć żel z paznokci.

Odnośnik do komentarza

Wybacz, jeśli się powtórzę, ale nie czytałam wszystkich odpowiedzi.
Moje paznokcie były kiedyś w tragicznym stanie dopóki nie wpadłam na odżywkę Eveline 8w1. Trzeba stosowac ją regularnie, zgodnie z ulotką. Po 2 miesiącach cieszę sie mocnymi, pięknymi paznokciami a kiedy ich stan znów się pogorszy po prostu do niej wracam i automatycznie poprawia się ich stan. Polecam, wg mnie nr 1.

Odnośnik do komentarza

bazylia1
Jak wzmocnić paznokcie po terapii zwalczającej grzybicę paznokci? jakiś czas temu moja mama miała grzybicę paznokci i dostała doustnie Troixal, grzybicy nie ma ale czy nie powinna wzmocnić czymś paznokci? proszę o poradę.

Wszystko zależy od tego w jakim stanie są paznokcie po przeprowadzeniu tej terapii. Jeżeli wykazują one znaczące osłabienie to dobrze by było, aby mama aplikowała na nie odżywki wzmacniające. Poza tym, polecam kąpiele dłoni w podgrzanym olejku rycynowym. Zabieg ten skutecznie nawilża skórę dłoni oraz wzmacnia paznokcie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...