Skocz do zawartości
Forum

Czy żyć na emigracji czy wrócić do kraju?


Gość korni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 25 lat,jestem po studiach i właśnie wyjechałem do Norwegii w celach zarobkowych.Nie posiadam stałej pracy,ale ostatnio znalazła się szansa na stałą pracę niestety na budowie i pobyt tutaj na dłużej.I mój problem polega na tym,że nie wiem co mam zrobić,zostać czy jednak wrócić.Z jednej strony chciałbym tu popracować i zarobić pieniądze,z drugiej jest mi ciężko bo jestem samotny.Rok temu rozstałem się z dziewczyną z którą byłem 3 lata i chyba nadal się do końca nie pozbierałem bo ciągle o niej myślę przed snem i w wolnych chwilach gdy mam dużo czasu na myślenie,tęsknie za nią.Jestem tutaj sam i jedyne co może mnie tu spotkać o praca od rana do wieczora.Boję się także o swoją późniejszą pracę w Polsce gdyż nie zdobywam żadnego doświadczenia po skończeniu studiów.Nie wiem totalnie co mam robić.Z jednej strony chce rzucić wszystko i wrócić,z drugiej boję się co będzie w Polsce za życie przy takich rządach naszych polityków.Najgorsza jest samotność i przekonanie ,że chyba zostanę starym kawalerem i jedyne co mnie spotka w życiu to samotność i praca sama dla siebie.Chciałbym być szczęśliwy,mieć kogoś koło siebie oraz móc godnie żyć.Jednak póki co to nie wiem co mam zrobić,siedzieć tutaj i być samotnym czy może wrócić i jakoś w Polsce dać sobie radę?

Odnośnik do komentarza

Też jestem emigrantem, i wiem, że nie jest łatwo otworzyć się na ludzi za granicą. Bariera językowa będzie istnieć przez dłuuugi czas. Kilka lat, bo choć będziesz umiał mówić i będziesz rozumiał co do ciebie mówią, to nie będziesz miał tej "swobody" w mówieniu. Chcesz, i nie chcesz jechać do polski. Jesli boisz się o pieniądze, to może zmień kraj? Anglia lub Niemcy (ten pierwszy zwłaszcza), tam Polonia jest bardzo silna, i na pewno kogos znajdziesz. Wierz mi, jest na prawdę ogrom polaków w Anglii. Londyn czy Birmingham, tam miałbys pracę, przyzwoite pieniądze, i szansę na kogos.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Życie na emigracji nie jest łatwe. Rozłąka z rodziną, samotność, szok kulturowy, bariera językowa. Ale są to przeszkody, które da się pokonać pod warunkiem, że pobyt w Norwegii jest naprawdę tym, czego chcesz.
Spróbuj na początku poszukać polskich społeczności - zmniejszyłoby to poczucie osamotnienia. Myślę również, że pobyt za granicą pomógłby Ci zakończyć poprzedni związek.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

O innych krajach typu Anglia to nawet nie myślę bo wiem z opowiadań tych którzy tam byli ,że jest tam problem taki sam z pracą jak i w Polsce z powodu ogromnej ilości Polaków oraz innych narodowości.Na razie jeszcze nie mam stałej pracy,ale jeśli ją dostane to pewnie zostanę tu na rok przynajmniej.Trudno,urodziłem się w biednej rodzinie i muszę sobie radzić,szkoda tylko,że kosztem szczęśliwego życia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...