Skocz do zawartości
Forum

Czy psycholog to dobry zawód?


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku kończę gimnazjum i już powoli zastanawiam się nad wyborem liceum i myślę o tym co mogłabym robić w życiu. Od dłuższego już czasu coraz częściej myślę o tym, by zostać psychologiem, a zaczęło się, gdy sama chodziłam do pani psycholog ; ). Pojawiają się tylko pytania czy jest to opłacalny zawód (nie chodzi mi tylko o pieniądze, wiadomo, że nie są one najważniejsze), jakie studia należy skończyć, do nauki jakich przedmiotów przykładać się w szkole najbardziej? :)

Odnośnik do komentarza

Aby być psychologiem dobrze jest zdawać biologię/wos/historię. Czy to dobry zawód? Hm... to zależy. Na pewno ciężko jest znaleźć dobrą pracę bo wiadomo jak jest z pracą,. ale psychologowie są potrzebni, zależy co chcesz robić. Możesz być grafologiem, seksuologiem zajmować się terapią dla par, być psycholoiem dla dorosłych czy dla dzieci. Możliwości jest wiele musisz się zastanowić czy to Cię interesuje czy chcesz to robić czy masz do tego predyspozycje i czy potrafisz oddzielić życie prywatne od zawodowego. Tak naprawdę psychologiem jesteś cały czas nie tylko w pracy no i to bardzo odpowiedzialny zawód więc musisz być ambitna aby być jak najlepszą.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Każdy zawód jest dobry jeśli jest Twoją pasją i jeśli wiesz jak go dobrze wykorzystać.

Np. dobrze znany psycholog który ma podyplomówke- tytuł doktora ,jakieś tam kursy psychoterapii,same dobre opinie i wielu pacjentów może się dobrze dorobić.

A taki który jest tylko magistrem psychologii- nie terpeutą bez żadnych kursów i pracuje w przychodni NFZ to ledwo starczy mu na życie. Kiedyś czytałam że ich pensja wynosi tak około 1800zł-2200zł.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Czy psycholog to dobry zawód? Może nie będę obiektywna - ale myślę, że tak. Wiedzę psychologiczną można zastosować w wielu dziedzinach, wszędzie tam, gdzie chodzi o przewidywanie, wyjaśnianie i wywieranie wpływu na ludzkie zachowania.
Psycholog może pracować nie tylko jako psychoterapeuta czy klinicysta, ale również w zasobach ludzkich, zapobieganiu patologiom społecznym, w redukowaniu uprzedzeń i stereotypów, w badaniach marketingowych, domach dziecka, sądach i wielu wielu innych miejscach.
Jeśli zdecydujesz się być terapeutą lub innym psychologiem "pomocowym" to pamiętaj, że Twoim narzędziem pracy jesteś sama Ty, dlatego taki zawód może wypalać.
Jeśli chodzi o wybór studiów, to są to jednolite studia magisterskie (tylko takie są akceptowana przez Ministerstwo Oświaty i towarzystwa psychologiczne). Inne kursy czy szkolenia wybierzesz w trakcie studiów lub po ich zakończeniu, kiedy będziesz już wiedziała, w czym się specjalizować.
Co do przedmiotów, na których dobrze jest się skupić, to jest to biologia (gdyż są zajęcia z biologicznych mechanizmów zachowania, budowy układu nerwowego i mózgu).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dla mnie zawód psychologa sprowadza się do sprowokowania człowieka do wygadania się, by usłyszał sam siebie jak mówi o swoich problemach.

Jest to umiejetnośc dostępna dla każdego człowieka, kto to rozumie i tu nie potrzeba żadnych studiów.

Odnośnik do komentarza

Jaka biologia ? Psycholog to tylko i wyłącznie studia humanistyczne. Specjalizacje wybiera się później. Myślę, że to nie jest przyszłościowy zawód, polecałabym Ci coś technicznego, jednak nie wiem jakie są Twoje predyspozycje. Ważne też by robić coś co się lubi. Zorientuj się bardziej w tym kierunku, poza tym liceum to bzdura. Właściwie jest to kontynuacja gimnazjum. Dopiero w 3 klasie musisz się zdecydować z czego zdajesz maturę do tych przedmiotów się przykładasz.

Odnośnik do komentarza
Gość Biuro Karier MWSLiT

MOŻESZ STUDIOWAĆ ZA DARMO!

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
najlepsza uczelnia logistyczna w Polsce ZAPRASZA do studiowania
na kierunku dofinansowanym z UE.

BUDOWNICTWO - studia inżynierskie

Zobacz naszą bogatą ofertę
www.mwsl.eu

Nie zwlekaj! Nabór trwa

Odnośnik do komentarza

W centrum CBT na ul. Wołodyjowskiego. Z tego co się orientuję jeszcze w tym roku będzie (albo już jest) nabór na 4-letni kurs psychoterapeuty. Zerknij sobie na ich stronę, tam znajdziesz szczegóły oraz info odnośnie zgłoszeń

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...