Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z rasizmem w szkole?


Gość ZupełnieInna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZupełnieInna

Mam 15 lat i jestem w gimnazjum. Teraz są wakacje, ale już niedługo znów do szkoły i znów się zacznie.

Nie jestem jakoś mocno szykanowana ani nic, ale każdy kto mnie zna wita mnie "ching chang chong"... mówią, że jestem idealnym przykładem jajka ponieważ jestem biało-żółta. Bywa, że wołają na mnie "sushi" zamiast po imieniu. Nie wspomnę, że mylą kraje, ale z taką ignorancją nie wygram.

Jestem pół polką, pół koreanką, więc moje oczy są minimalnie "skośne" + plus mam bardziej płaską twarz. Każdy widzi, że nie jestem 100% polką, a moje imię i nazwisko nie pomagają (rodzice nadali mi koreańskie imię i nazwisko po tacie, Kwon).
Urodziłam się i wychowałam w Korei Południowej więc przejęłam zachowania osób tam wychowanych (bardzo się różnią od polskich).

Jak tata dzwoni do mnie na przerwie to rozmawiam z nim po koreańsku, wtedy słyszę śmiechy i przedrzeźniania.

To wszystko nie jest jeszcze takie straszne, ale ja powoli mam tego dosyć.
Próbowałam rozmawiać z nauczycielami, ale oni stwierdzili, że to tylko taka zabawa ze strony osób z klasy i szkoły.
Mieszkam w małym miasteczku i jestem jedyną niepełną polką w szkole.

Odnośnik do komentarza

nie powinnaś się nimi przejmować. Oni są zacofani i to tylko źle o nich świadczy.
W stanach nie ma takich rzeczy. Tu są różni ludzie z całego świata i każdy jest tolerancyjny i posiada te same prawa.

Po prostu możesz im powiedzieć że współczujesz im poziomu inteligencji , że są zacofanymi ignorantami i po prostu nie zadawaj się z nimi. Jak zobaczysz że nie zwracasz na nich uwagi to w końcu przestaną. Pokaż im że cię nie obchodzi ich głupota. A na pewno nie każdy taki jest bo w gimnazjum jest dużo uczniów i napewno znajdzie się koleżanka lub kolega który jest mądrzejszy z którym znajdziesz wspólny język.

A co do nauczycielek to też powinnaś je olać. Z autopsji wiem że nic nie wskórasz. Sama byłam ofiarą psychicznego znęcanie się przez nauczycielkę i żadna rozmowa nie pomogła.

Wiesz , u mnie na wydziale prawa studiuje jedna azjatatka tylko że na starszym roku i nikt jej nie dokucza bo już w tym wieku i na takim wydziale są inteligentni i dojrzali ludzie.
Narazie wytrzymaj, pokaż że jesteś lepsza i mądrzejsza :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Ludzie wyśmiewają wszelką inność, bo po prostu się jej boją. Inność zawstydza, wpędza w zakłopotanie. I zamiast poznawać otaczający świat wolą ośmieszać.
Na początku poszukaj przyjaznych Ci ludzi, którzy będą Ci pomagać i Cię wspierać. Możesz także porozmawiać z pedagogiem lub psychologiem szkolnym i zapytać o możliwość przeprowadzenia lekcji wychowawczej na temat stereotypów i uprzedzeń. Na takiej lekcji Ty również mogłabyś opowiedzieć o kraju swojego pochodzenia, o jego kulturze i tradycji.
Na zaczepki słowne nie reaguj złością ani płaczem. Najlepiej je ignoruj lub dawaj dowcipną odpowiedź. To powinno uciąć wszelkie złośliwości.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Podejdź do tego tak, że Ci zazdroszą tego że nic nie robiąc i tak się wyróżniasz, figurą ( ja zazdroszczę Koreankom figury :)) Wiem że ludzi potrafią być okrutni, zdaje sobie z tego sprawę. Koło mnie swojego czasu mieszkało małżeństwo, Polka z Nigeryjczykiem i mieli śliczne dziecko. Taką małą mulatkę. Ale tyle co oni się nacierpieli i osłuchali. A tak dziewczynka to już w ogóle, dzieci jej dokuczały. Ale teraz jak wyrosła to się nie może opędzić od chłopców, wyładniała i teraz jej oryginalność jest na plus.
Postaraj się nie przejmować, znasz swoją wartość, wiesz, że pochodzenie nie ma tu nic do rzeczy, to nie ich sprawa skąd pochodzisz. Po prostu spróbuj nie zwracać na to uwagi.
A jeśli te rasistowskie komentarze będą nabierać na sile to poproś rodziców o interwencje.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

kiedy byłam mała, miałam czarne włosy i bardzo ciemną karnację. inne dzieciaki się ze mnie nabijały, że jestem cyganką, i nie można ze mną się zadawać. ale potem to przeszło. zawsze trafią się osoby, które boją się "inności", i będą na siłę przez to chciały pokazać że jesteś gorsza bo inna, tylko dlatego że nie rozumieją tego albo coś w ten deseń. Nie przejmuj się, udawaj, że nie słyszysz. Jak ktoś Ci coś bardzo przykrego powie, to mu spokojnie odpowiedz co myślisz. Uśmiechaj się, bądź miła, i wszystko się z wiekiem ułoży :)

Odnośnik do komentarza

Znikajaca Alez co Ty za bzdury pleciesz! W USA nie ma dyskryminacji?? To sie usmialam moja droga jest jak stad do marsa...:]niestety ja juz kiedys mowilam dla nich obcy ale pracowity jest gorszy niz swoj ale nierob spoleczny!!moj maz konczy w tym roku szkole jest najlepszy na swoim roku, Pisano I nim w gazecie I wiesz co mi powiedzial ze jak przyjdzie do wyboru pomiedzy amerykaninami to moj maz bedzie na pozycji z gory przegranej bo....jest polakiem!

Odnośnik do komentarza

w sumie jest nawet fajnie. W Nowym Jorku zrobiłam trochę zakupów, pochodziłam trochę po Manhattanie i Queensie, pozwiedzałam trochę. Uwielbiam tutejsze sklepy. Markowe rzeczy są tutaj o wiele wiele tańsze aniżeli w Polsce.

A teraz jestem w Pennsylvanii w górach Poconos. Fajne miejsce, szczególnie dla tych którzy chcą schudnąć bo nie ma tu żadnych atrakcji oprócz siłowni, basenu,kortów tenisowych i gór do jeżdżenia na rowerze

Odnośnik do komentarza
Gość PewnaJaponka

ja znów jestem 100% japonką i kiedyś też nie raz słyszałam docinki natomiast moim sposobem na radzenie z tym było "zabij uśmiechem" :)
do osób, które mnie wyzywały (stereotypowe przezwiska) uśmiechałam się i śmiałam z nimi. zbiło ich to z tropu kompletnie. czekali na mój wybuch, a tu nic.
nie daj pokazać po sobie, że to Cię rusza; oni na to czekają, nie daj im tej satysfakcji.

kill with kindness :)

Odnośnik do komentarza

Jao statnio miałam taką sytuację że było mi wstyd za ludzi którzy wołali się prawdziwymi Polakami. Szedł sobie ulicą Bogu ducha winny chłopak, może ze 20 lat. Mulat, dość ciemnej karnacji i czepiło się go dwóch takich właśnie Super Polaków... było mi wstyd bo oprócz mnie nikt nie zareagował...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...