Skocz do zawartości
Forum

Szkolenia z makijażu permanentnego


Gość julene

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem zainteresowana szkoleniem w zakresie makijażu permanentnego. Mieszkam w Warszawie i poszukuję wszelkich informacji dotyczących kursów w tej dziedzinie, cena, długość, przebieg itd. Czy mogłybyście mi polecić jakiś sprawdzony kurs?

Odnośnik do komentarza
Gość karolinka235

W przyszłości chciałabym zostać kosmetyczką. Ostatnio zaczęłam się interesować różnymi kursami i między innymi chciałabym sobie zrobić kurs takiego makijażu , więc również proszę o podanie jakiś sprawdzonych kursów w rozsądnej cenie:)

Odnośnik do komentarza

Ja już jakiś czas temu skończyłam kurs. Więc mogę powiedzieć jak to mniej więcej wygląda. Nic konkretnego nie pomogę, co do polecania jakiegoś salonu gdzie można go zrobić, gdyż nie jestem z Warszawy:) Mój kurs trwał 5 dni roboczych ( w tym była nauka teoretyczna i praktyczna) kosztował 3500zł. Myślę, że warto zapłacić tą cenę za szkolenie, ponieważ pieniążki się bardzo szybko zwracają gdy tylko zacznie się wykonywać makijaże :) Na zakończenie kursu oczywiście otrzymuje się certyfikat. Moim zdaniem warto było go zrobić, jestem bardzo zadowolona :)

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem 4 dni kursu to zdecydowanie za mało żeby się tym zajmować. Dziewczyny, mowa o trwałym makijażu który będą nosić klientki przez długi długi czas. Jestem wizażystką, maluję kobiety na co dzień i przyznam się że nigdy bym się nie odważyła po takim kursie dotknąć maszynką obcej osoby. Jedna sprawa to obchodzenie się ze sprzętem, zachowanie zasad higieny, technika wypełniania, dobór kolorów, pigmentów... a druga to praktyka! Uważam że tego rzemiosła ludzie uczą się miesiącami jak nie latami i nie każdy ma do tego talent (analogicznie tak samo w przypadku tatuażystów).

Odnośnik do komentarza

Ja zrobiłam taki kurs w Koszalinie w akademii szkoleniowej. Jestem bardzo zadowolona bo kurs bardzo porządnie przygotowany i rzeczowo przeprowadzony. Dużo zajęć praktycznych. Aczkolwiek tak jak poprzedniczki uważam że konieczna jest praktyka...ja poćwiczyłam na mamie na siostrze na koleżankach. I dopiero teraz pracuje na klientkach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...