Skocz do zawartości
Forum

Przesądy w ciąży


Gość mama agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mama agnieszka

Mam na imię Angnieszka mam 24 lata i niedawno zaszłam w ciążę. Chciałabym zapytać o przesądy w ciąży czy coś na ten temat wiecie. Nie jestem osobą przesądną ale pytam z ciekawości, np. czerwona kokardka na wózku itp., a widok ciężarnej i dotknięcie jej po brzuchu to szczęście. Jakie znacie przesądy w ciąży, wierzycie w nie? Czy nawet jeśli nie wierzycie to wolicie nie sprawdzać? :)

Odnośnik do komentarza
Gość tralalala21

Jest wiele takich przesądów, o wielu słyszałam, ale nie trzeba w nie wierzyć i się nakręcać. Słyszałam, że kobieta nie może chodzić po kablach, przewodach, żeby dziecko nie było owinięte w pępowinę, że nie może patrzeć przez judasz w drzwiach bo może mieć wadę wzroku zwaną zezem, jak kobieta się przestraszy lepiej żeby nie łapała się za twarz bo może mieć tzw. "żabki" czyli ciemne plamki na ciele, to samo jest z uderzeniem się, w tym miejscu dziecko może mieć znamię, najlepiej nie bandażować sobie rąk, palców, bo może mieć zrośnięte palce.
Jest tego naprawdę mnóstwo i nasze prababki i babki w to wierzyły. W cale nie mówię, że tak BĘDZIE, słyszałam tylko, że MOŻE BYĆ. Nie wiem sama i nie mówię też, że wierze w to wszystko, ale raczej się obawiam takich rzeczy... Na zimne, jak to się mówi, lepiej dmuchać :)

Odnośnik do komentarza

ja w to zdecydowanie nie wierze jak bede miala dziecko nigdy nie zawiesze zadnych czerwonych kokardek ani nic. Bez przesady mamy 21 wiek poza tym wiele osob w Polsce jest katolikami a wierza w poganskie gusla i zabobony. Dmuchac na zimne moge wtedy gdy cos jest wiarygodne a nie dlatego ze babcie babc znaly 1 przypadek na milion i ustanowily regule ;)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

oj są tacy co wierzą. moja koleżanka oparzyła się w brzuch to od razu jej babcia powiedziała że teraz dziecko bedzie mieć takie znamię na brzuchu jak ona... Dziecko urodziło się bez żadnych znamion

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

oj tak się mówi ale jak się patrzy na wózki czy rozmawia sie z matkami to większość niby w to nie wierzy ale i tak a to czerwone kokardki a to nie patrzy w ciąży na rudych żeby dziecko nie było rude ( choć nie wiem co w tym zlego)... A jak się pytasz po co to mówia, żeby losu nie kusić...

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wierzę w tego typu przesądy, to stare, wiejskie zabobony, które się nie sprawdzają, nie ma na to reguły. Komus przypadkiem zabobon się sprawdził i głęboko w to wierzy. Ale tak nie jest. Wzrokiem nie zmienisz koloru włosów dziecka, naprawde cieżko mi uwierzyc w to, że w XXI wieku ludzie w to wierzą. Myslę, że to nie jest wiara tylko własnie jest to "na wszelki wypadek", w głebi serca wierza, że przeciez to wszystko to bajki, ale wola zaiwesic te kokardke i nie robic nic niezgodnego z zabobonem, bo jak dziecko urodzi się chore czy coś, to będą sobie pluli w brode, że może gdyby coś tam, to by tego nie było. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek w tych kwestiach i nie przesadzić. Ciężko unikac kolezanki, która jest ruda w obawie o rude dziecko. Równie dobrze na ulicy ktoś może się krzywo spojrzeć i rzucić urok. Mam znajomą, która dawała psu do obwąchania gości, którzy wchodzili do domu, jak pies się zjeżył, to znaczy że ta osoba mogła mieć złe intencje. Całe szczęście że pies mnie lubi i merdał ogonem na mój widok, ale jak mi o tym powiedziała zrobiłam minę godną uroku! ;)

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...