Skocz do zawartości
Forum

Palenie marihuany przez chłopaka


Gość ka...78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mój problem polega na tym, że mój chłopak pali trawę a mnie to denerwuje... Jesteśmy ze sobą ponad 5 lat. Każdy dzień spędzamy razem. Ja pracuję i uczę się zaocznie, on uczy się dziennie. Krótko pracuje, dlatego mamy prawie całe dnie dla siebie, na weekendach nocuje u niego. Ogólnie to bardzo blisko siebie mieszkamy(5 minut pieszej drogi). Wszystko jest tak jak trzeba, ale denerwuje mnie kwestia palenia trawy. On pali średnio co drugi dzień. Często zdarza się to codziennie... Miał przerwę półroczną, ale potem znowu do tego wrócił... Nie wiem co mam robić. Bardzo go kocham, chce być przy nim zawsze... Ale on nie do końca daje mi możliwości myśleć w ten sposób. Najgorsze jest to,że ja robię dla niego co się da... Kiedyś byłam fotomodelką, nie pozowałam do aktów czy zdjęć rozbieranych, ale on był zawsze zazdrosny, nie rozumiał mojej pasji... wkońcu zostawiłam to dla niego. On zawsze powtarza mi, żę zostawi to dla mnie, że już ostatni raz pali... Ale niestety nigdy tego nie robi. A szkoda, bo chłopak z niego naprawdę niezastąpiony, bardzo dobrze mnie traktuje - jak księżniczkę, skacze koło mnie na placach( nie chodzi mi tutaj o kwestie finansowe)... poprostu mam to czego potrzebuję od niego, ale denerwuje mnie ta kwestia trawy. Dużo razy w takich przypadkach ludzie radzą zagrozić zerwaniem. Zrobiłam to i co z tego. Nie byłam z nim przez prawie 2 miesiące. Potrzebowałam przez ten czas dużo rozmawiać więc spotykałam się z kolegą... Przy dobrym rozsądku on powinien być zazdrosny... był. Tak, że nawet o mnie nie walczył, poddawał się na moich oczach... chciał mi powzolić odejść... nie rozumiałam go, ale to cholernie bolało. On zawsze wspomina tamten czas i wie, że jego to bolało, ale jak znowu groże mu, żę to zrobie, przestanie na chwile palić i potem znowu do tego wraca... ogólnie miał przerwę pól roku tylko. Bez sensu... Tak samo kwestia świąt... Pojechał do rodziny, gdzie wiedział, że zależy mi być spędzić z nim te święta. Ja by być przy nim zostawiłam swoję rodzinę na w grudniu i poleciałam do jego rodziców za granicę,by być przy nim. Nie wiem ale to też jest dla mnie dziwne i przykre, że tak prostych rzeczy nie może dla mnie zrobić... Drodzy Państwo, proszę o pomoc i obiektywne opinie. Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza

Nie dziwię Ci się, że denerwuje Cie jego zachowanie jesli chodzi o palenie marihuany, bo tu niby obiecuje a i tak to robi. Tylko że mnie się wydaje, że on po prostu może byc od niej uzalezniony! I jeśli tak jest, to nawet jak zagrozisz odejściem, to on i tak nie bedzie umiał podjąc tej decyzji bo na pewno bedzie chciał wybrac Ciebie ale uzaleznienie to uzaleznienie złamie sie przy pierwszej okazji gdy poczuje ochote zapalenia. Wg mnie nie ma sensu go szantażować, bo to nic nie ma, ja bym postawiła na szczera rozmowę i decyzje, porozmawiałabym z nim i z jego bliskimi (kumpel, brat siostra itd), że on ma problem i musicie mu to uświadomić, że palenie wymkneło mu się spod kontroli i nie robi tego bo chce tylko dlatego, że musi. Musicie mu to uświadomić, on musi to wiedzieć, zrozumieć i wówczas jesli juz bedzie miał tego świadomość podjąc dalsze działania a dokładniej chodzi o to, że powinien skonsultowac się z psychologiem pójść na terapię odwykowa, mozliwe że nawet potrzebne bedzie leczenie psychiatryczne moze jakas grupa wsparcia. To jest Wasz cel, jesli Wam sie nie uda, jesli Tobie sie nie uda go do tego przekonac niestety ale może byc gorzej bo marihuana powoduje wiele skutkow ubocznych bedzie mial problemy z pamiecia koncentracja itd i tak mu juz zostanie. Ostetcznie mozesz sie starac o przymusowe leczenie inaczej niestety ale tak bedzie i moze byc gorzej.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Sonia może mieć rację - może Twój chłopak jest psychicznie uzależniony od marihuany, dlatego trudno mu przestać zażywać. Objawy zespołu uzależnienia od kanabinoli są następujące: zaburzenia snu, apatia oraz brak motywacji do działania, ograniczenie kontaktów międzyludzkich, zaburzenia koncentracji uwagi i pamięci oraz przyswajania nowych wiadomości, zaburzenie umiejętności planowania przyszłości, zmniejszenie zainteresowań, zobojętnienie uczuciowe. Jeśli zaobserwowałaś takie symptomy koniczny będzie odwyk i terapia. Jednak najpierw trzeba uświadomić Twojemu chłopakowi, że jest uzależniony.
Zastanów się także w jakich okolicznościach najczęściej bierze Twój chłopak - może jest to wina środowiska, albo sposób radzenia sobie przez niego z problemami.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...