Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywa


Gość valencia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darja to ja

ja stosuje tabletki od 4 lat nie uzywam dodatkowo prezerwatywy tylko same tabletki przyjmuje regularnie codziennie wieczorem i współżyje do konca (z wytryskiem w pochwie) i w ciązy nie jestem. tabletki regularnie zazywane to praktycznie 100% ochrony nie znam przypakdu zeby kobieta zaszla jesli bierze regularnie nie miala wymiotow biegunki, antybiotykow itp

Odnośnik do komentarza

Witam Panią:)

Żadne pytanie nie jest głupie.
Skuteczność każdej metody antykoncepcyjnej można określić za pomocą wskaźnika Pearla. Dla doustnej antykoncepcji dwuskładnikowej wynosi on 0,2-0,5. Oznacza to, że 2-5 kobiet na 1000, zajdzie w ciąże stosując przez rok tę metodę antykoncepcji.
Oczywiście, jeżeli będzie Pani ściśle przestrzegać zaleceń, zapisanych w ulotce preparatu, prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest bardzo niewielkie.
Wskaźnik Pearla dla prezerwatywy, podawany jest w różnych źródłach od 2-15. Oznacza to, że od 2 do 15 kobiet na 100 zajdzie w ciąże przez rok stosowania tej metody.
Prezerwatywy, można używać dodatkowo, w określonych przypadkach np. jeżeli zapomni Pani wziąć tabletki na czas, wystąpią obfite wymioty, czy biegunka-ścisłe zalecenia stosowania dodatkowego zabezpieczenia, może Pani znaleźć w dołączonej ulotce.
Dlatego, moim zdaniem nie musi Pani używać dodatkowo prezerwatywy, jeżeli będzie Pani sumiennie zażywać tabletki wg. zaleceń.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Niby tak, prezerwatywa już jest zbędna przy regularnym stosowaniu tabletek ale jeżeli ktoś miałby się lepiej czuć to jak najbardziej można stosować oba zabezpieczenia. Ja mimo tabletek czuję się pewniej dodatkowo przy gumce. Tym bardziej jeśli druga strona nie ma zastrzezen.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Popieram! Chociaż tabletki łykam regularnie, to tak panikowałam, że to może już (tym bardziej, że znajoma, dość obowiązkowa dziewczyna, takiego... pecha? szczęście? miała, że wkrótce rodzi...). Dzień przed maturą, a mi się okres spóźnia piątą godzinę. Brrr. Od tamtego czasu dzielnie łykam, a ukochany ubiera się... wejściowo.
Ale i tak jestem panikarą.

Odnośnik do komentarza

~kiziak
Popieram! Chociaż tabletki łykam regularnie, to tak panikowałam, że to może już (tym bardziej, że znajoma, dość obowiązkowa dziewczyna, takiego... pecha? szczęście? miała, że wkrótce rodzi...). Dzień przed maturą, a mi się okres spóźnia piątą godzinę. Brrr. Od tamtego czasu dzielnie łykam, a ukochany ubiera się... wejściowo.
Ale i tak jestem panikarą.

masz tak regularny okres, że jest co do godziny.... mi czasem potrafi się spóźnić 5 dni nie godzin :D

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja1994

witam, mam pytanie.
w niedziele przezylam swoj pierwszy raz. biore tabletki, w ten dzien wzielam ostatnio 21, dodatkowo zabezpieczylismy sie prezerwatywa I partner nie doszedl we mnie. tabletki biore regulrnie, moj najwiekszy poslizg czasowy to 1.5 h. mam wec pytanie czy jest mozlwa ciaza? troche sie obawiam bo wyczytalam ostatnio ze produkty spozywcze zawierajace blonnik oslabiaja dzialanie tabletek. czy takie zabezpieczenie jest wystarczajace. bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Przyjmuje już drugie opakowanie tabletek Qlaira ale dla dodatkowego zabezpieczenia partner używa gumek i nie dochodzi we mnie. Problem polega na tym że przy tych tabletkach nie wystąpiła u mnie miesiączka i mój chłopak już wariuje ze mogę być w ciąży. Przecież to jest nie realne prawda ?. Jak mogę mu to wytłumaczyć by przestał wariować?.

Odnośnik do komentarza

Pokaż mu ten wątek na forum, ja tak robię ze swoim facetem, fajnie, jak oboje jesteśmy uświadomieni :) A on widząc 'odpowiedź eksperta' uspokaja się :) Ja biorę tabletki regularnie 0d 5 miesięcy, mój facet też nakłada gumki, i nie ma żadnego problemu :) Chociaż ja już chciałabym bez gumek, bo to uciążliwe, naprawdę...

Odnośnik do komentarza

Pytanie dotyczy prawdopodobieństwa zajścia w ciąże. Okres -5 kwietnia, stosunek 8/9kwietnia. Dziewczyna cykle czasowo ma różne, przeważnie 31-32 dni. Ostatni się spóźnił o 2 dni. Używa antykonc. hormonalnej 1 składnikowej tabletki, po odstawieniu w ciagu 4 dni nie dostaje okesu. Ja prezerwatywa extra safe. Ma wszystkie objawy przedokresowe, w tym silne bóle. Jednakże, krawienia póki co brak. Tydzień temu badanie usg jajowodu i macicy(4 tyg po seksie) przez lek gin. wykluczył cokolwiek, czysto.

Odnośnik do komentarza
Gość andriel

Przecież stosujecie podójne zabezpieczenie, czym się jeszcze marwticie? Swoją drogą niepotrzebnie dziewczyna truje się tabletkami skoro stosujecie prezerwatywy a i tak się stresujecie. Lepiej zeby je odstawiła a potem zaczęła sobie wyznaczać p prostu fazy cyklu. Jeśli będziecie współżyć w dni niepłodne zapłodnienie nie bedzie możliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...