Skocz do zawartości
Forum

Agresywność w słowach i czynach


Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolejny problem to agresywność w stosunku do mojego chłopaka, czasem sie przekomarzamy i jak przestaje mnie cos bawić to zaczynam sie złościć i zaczynam go szczypać,drapać i udeżać nie panuje nad tym, mój chłopak sie złosci ze tak reaguje a ja potem płacze bo wiem ze tak nie powinnam robić. Jak miałam 16 lat to stwierdzili mi adhd,mam tez troche stresu na głowie i problemy rodzinne , czy to może mieć wpływ na to ze nie panuje nad emocjami?

Odnośnik do komentarza

Prywatnie to faktycznie moze wyjsc drogo, ale troche dziwne, bo psycholog jest na fundusz to skoro nie stac Cie na prywatne terapie powinien Ci zaproponowac indywidualne spotkania w ramach nfz nawet raz w miesiacu ale to by bylo juz cos
a próbowałas brac cos na uspokojenie? zawsze taka bylas czy teraz taka sie stałas?

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

O loliś sporo masz tych problemów. A może spróbuj czego takiego. Jak czujesz, że emocje zaczynają brać górę nad tobą to odsuń się, wyjdź do innego pokoju, żeby ochłonnać, żeby emocje opadły. Jak już odzyskasz równowagę to wróć do swoich zajec ktore przerwałaś

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza

parę miesięcy temu byłam u psychologa, Pani psycholog mi powiedziała, ze moje zachowanie wynika z tego że sprawdzam podswiadomie granice swojego partnera tzn jak bardzo mnie kocha ze znosi moje rózne kaprysy. Staram sie panować nad sobą ale nie jest to latwe zwłaszcza, ze moja mama jest nerwowa i tata tez :( i chociaz nie mieszkam z nimi juz od 4 lat to jednak wiem ze sa nerwowi bo mają ciezkie życie... ale pominmy tę kwestie

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Problemy rodzinne, stres - to wszystko powoduje, że trudno jest utrzymać emocje i najczęściej przerzucamy je na najbliższe osoby.
Co do kontroli gniewu. Nie polega ona na całkowitym tłumieniu tej emocji, ale na jej opanowywaniu i nie działaniu pod jej wpływem. Przede wszystkim musisz uświadomić sobie i uwierzyć, że to Ty kontrolujesz swój gniew a nie on Ciebie.
Następnym krokiem jest identyfikacja czynników wyzwalających złość. Najlepiej spisuj na kartce, momenty, w których zaczynasz wybuchać - może zauważysz jakąś zależność. Kolejny krok to identyfikacja wczesnych sygnałów, które wskazują na wzrost napięcia emocjonalnego - chodzi przeważnie o symptomy fizyczne. Gdy te dwa kroki opanujesz, w momencie gdy dostrzeżesz właśnie wczesne sygnały gniewu nadchodzi pora na wykorzystanie tak zwanych "odciągaczy". Chodzi o znalezienie jakiejś aktywności, która przekieruje Twoją uwagę na coś innego niż gniew. Najczęściej doradza się wtedy wykonanie kilku ćwiczeń fizycznych, aby choć trochę rozładować napięcie.
Również aktywność fizyczna, sport jest zalecany, gdyż redukuje napięcie emocjonalne.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...