Skocz do zawartości
Forum

Pustka, niechęć do robienia czegokolwiek i wagarowanie


Gość ka...00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat i mi się strasznie nie chce chodzić do szkoły ciągle tylko wagaruje i nic po za tym. W podstawówce i w gimnazjum byłem dobrym uczniem, natomiast w technikum mi się po prostu nic nie chce. Od 3 klasy gimnazjum nic mi się nie chce nie wiem czemu tak mam. Codziennie tak mam, że rano wstaję i nic mi się nie chce kompletnie. Ciągle czuję taką pustkę w sobie. Lubię tylko zajmować się informatyka tylko to mi daje chęć do robienia czegoś.

Odnośnik do komentarza

Jeśli poddasz się temu stanowi, temu uczuciowi, to jeszcze bardziej będziesz się w nim pogrążał i jeszcze bardziej będziesz zniechęcony do szkoły i do nauki. Musisz się przełamać. Wstać, ubrac się, ogarnąć mówiąc ogólnie i pójść do szkoły. Musisz się uczyć, bo nawet jeśli kręci Cię informatyka i chciałbyś to studiować, to i tak, żeby dostać się na polibudę musisz mieć maturę! Nie rezygnuj z zainteresowań i może talentu jaki posiadasz przez chwilowe niechęci i apatię. Ja jak byłam w szkole średniej to też miałam taki zastój. Budziłam się i nie chciało mi się iść do szkoły, nie chciało mi się uczyć i tak się pogrążałam w tych myslach i nic nie robieniu. I pewnego dnia pomyślałam sobie, że nie warto, że nie mogę zaprzepaścić swoich ambicji, tego nad czym do teju pory pracowałam przez jakieś chwilowe marudzenia i obojętność. Na drugi dzien ubrałam sie i poszłam do szkoły, porozmawiałam z nauczycielami co i jak mogę nadrobić, co zaliczyć itd. I po prostu troche sie zmusiłam i przełamałam do tego aby wrócić do swojego rytmu. Jak zobaczyłam postępy, od razu się zmotywowałam i wszystko wróciło do normy. Ty też tak musisz, po prostu przełamać się, zrobić krok do przodu, bo za parę lat będziesz załowac, a wiesz że czasu nie można cofnąć! Spróbuj brac magnez, pij herbate na koncentracje, ewentualnie zastanów się czy ten stan nadszedł sam z siebie, np. masz jakas depresje młodziencza czy moze cos sie wydarzyło i jestes przez to taki apatyczny. Zawsze mozesz o tym porozmawiac z rodzicami jesli macie dobry kontakt albo ze szkolnym pedagogiem. Ważne, żebyś się nie poddawał, zwłaszcza, że byłeś dobrym uczniem wcześniej i masz szanse zostac świetnym informatykiem i pracować w świetnej firmie! Określ swoje cele i je realizuj!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość pomarańcza1

Może masz problemy; może jesteś świadkiem problemów w domu, między rodzicami; jeśli nie masz warunków psychicznych - w porządku- to Twój stan może byc ich skutkiem; Napisałeś że wczesniej byłeś dobrym uczniem, a teraz nic ci się nie chce.... Gdyby Ci się chciało byłbyś nim nadal. Ale dlaczego się nie chce... jesteś niecierpliwy, czujesz wstręt przed tym co musisz; przerasta twoje siły nauka która cię nie interesuje; tracisz na nią zbyt wiele energii;... Wiesz co.., zwróć się o pomoc do szkolnego psychologa i porozmawiaj szczerze. Im wcześnej tym lepiej- żebyś nie zmarnował swoich talentów! I leczył ewentualną depresję czy obniżony nastrój. Jeśłi wstydzisz się szkolnego to weź od lekarza rodzinnego skier. do psychologa, znajdź w necie poradnię bezpłatną w twojej miejscowości i tam pójdz. Zrób to jak najszybciej jeśli na prawdę chcesz sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...