Skocz do zawartości
Forum

Zupki chińskie


Gość efciak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
chciałabym porozmawiać o zupkach chińskich. Jestem ich fanką, najbardziej lubię ostre zupki chinskie, lubie je wypić popołudniu. Stąd moje pytania:
- Czy takie zupki chińskie ostre, zalewane wodą tuczą? Czy można od nich przytyć?
- Czy można je jeść codziennie? Np. jako podwieczorek, jak się wróci do domu z dodatkowych zajęć to zjeść taką zupkę na rozgrzanie.
Czy może lepiej nie codziennie a raz na jakiś czas?
- Wiem, że takie zupki to chemia, czy mogą uszkodzić mi żołądek?

Podaję skład zupki, którą lubię najbardziej:

kluski:
mąka pszenna, tłuszcz roślinny, tapioka, sól, skrobia modyfikowana, E1420, cukier, stabilizatory, trifosforan pentasodowy, guma guar, substancje spulchniające, węglan potasu, węglan sodu, kurkuma

dodatki :
rafinowany olej palmowy, sól, cukier, glutaminiam monosodowy, guanylan disodowy, inozinian disodowy, szuszone warzywa , barwin beta karoten, przeciwutleniacz E 306

normalnie czar chemika, ale uwielbiam je, można jeść je codziennie? czy to czymś grozi?

Odnośnik do komentarza

Zupki chińskie pomimo tego, że są bardzo popularne i bardzo wygodne są bardzo niezdrowe. Nie zawierają prawie żadnych wartości odżywczych oraz są bogate w sztuczne związki.
Wykazały, że w skład jednej zupki chińskiej wchodzi więcej soli, niż jest jej w paczce chipsów. Dzienne zapotrzebowanie na sól to tylko 6 g, a w wielu badanych produktach jej zawartość wynosiła aż 8 g. Zbyt duża ilość soli jest niebezpieczna dla naszego zdrowia. Skutki dużej ilości soli w diecie to: wzrost ciśnienia, zaburzenia pracy nerek, zatrzymywanie wody przez organizm a przez to obrzęki i wzrost masy ciała,.
Zupki chińskie są bogate również w tłuszcze w konfiguracji trans, które również w dużych ilościach nie wpływają pozytywnie na nasz organizm. Powodują one między innymi: tycie – szczególnie otyłość typu brzusznego, upośledzenie tkanki mózgowej, podnoszą poziom ,,złego” cholesterolu, zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi.
Oprócz kwasów trans i dużej ilości soli zupki błyskawiczne zawierają dużo glutaminianu sodu (E621) oraz spulchniaczy, aromatów smakowych i zapachowych, Glutaminian sodu podnosi 3-krotnie ryzyko otyłości, a także może spowodować alergię i doprowadzić do astmy.
Zupki chińskie spożywane od czasu do czasu wielkiej krzywdy nam nie wyrządzą jednakże ich częstsze spożywanie może doprowadzić do niebezpiecznych konsekwencji. Dlatego też chyba warto poświęcić trochę więcej czasu na ugotowaniu normalnej zupy.

Odnośnik do komentarza

wiem o której mówisz :) moja ulubiona :)
ja tez bardzo lubie zupki chinskie ale tak jak wspomnialas, nie najesz sie nimi, bardziej to takie przekaski, wodne przekaski, np na rozgrzanie jak wpadam do domu zmarznieta, to zanim zrobie obiad to taka zupka na rozgrzanie, wtedy ok, ale tez nie przesadzam z nimi, kiedys jadlam codziennie i brzuch mnie bolal po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...