Skocz do zawartości
Forum

Przemijające ataki niedokrwienne a ciąża


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam na imię Karolina mam 29 lat i jestem już po dwóch incydentach TIA pod postacią połowiczego lewostronnego dyskretnego niedowładu.Mam również stwierdzony zespół wazo-wagalny, no i po 1 incydencie TIA stwierdzono u mnie drożny otwór owalny, w klinice neurologi przebywałam 5 dni , obserwują mnie w kierunku zespołu antyfosfolipidowego,i w kierunku zapalenia tkanki łącznej. W Październiku powtórzył się drugi incydent podobny do tego pierwszego tylko ze ten trwał 4 godziny a poprzedni 15 godzin mnie trzymał. Jestem po 2 poronieniach w ubiegłym roku w maju poroniłam w 7 tygodniu,a teraz w tym roku w maju przed tymi incydentami tez poroniłam ale w 13 tygodniu, wykryto u mnie i potwierdzono niedoczynność tarczycy obecnie przyjmuję hormon euthyrox 25 półtorej tabl. Gdy wystąpił w październiku drugi epizod niedowładu kończyn, wysłano mnie do poradni tkanki łącznej żeby się diagnozować w kierunku zapalenia tkanki łącznej, po konsultacji pani dr stwierdziła ze zanim zacznę się diagnozować w poradni tkanki łącznej muszę się poddać zabiegowi zamknięcia tego drożnego otworu owalnego, i zgłosić się w tedy w poradni, ale rozmawiając z dr kardiologiem odradzał mi tego zabiegu co ja mam zrobić jak postąpić nie mogę zajść w ciąże by znowu jej nie stracić. Proszę o jakąś wskazówkę czy poradę pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza

musisz się zastanowić czy jesteś gotowa podjąć takie ryzyko. Bo rozumiem jeśli nie zoperujesz tego to na ciążę nie masz szans tak? Znaczy na jej donoszenie? Zastanów sie czy ta operacja jest ci naprawdę potrzebna i czy w dużym stopniu poprawi ci jakość twego życia

Nie możemy być odporni na ból, jeśli mamy coś, co żal by nam było utracić

Odnośnik do komentarza

Witam,

Drożny otwór owalny najczęściej nie daje objawów.
Wskazaniem do jego leczenia jest stwierdzenie nawrotowości udaru i TIA o nieokreślonej przyczynie.
Zabieg zamknięcia drożnego otworu owalnego odbywa przez dojście dożylne. Do zabiegu używany jest tzw. guzik Amplantza- dwa krążki zawierające specjalne łatki służące do zamknięcia otworu.
Po zabiegu stosuje się profilaktykę przeciwzakrzepową i przeciwzapalną wsierdzia.
Myślę, że powinnaś najpierw wykonać u siebie ten zabieg. Ciąża dodatkowo obciąża układ krwionośny i serce, dlatego stanowi w Twoim przypadku niebezpieczeństwo dla Ciebie i dziecka.
Masz dosyć dużo obciążeń, dlatego donoszenie zdrowego dziecka jest dużym wyzwaniem.
Mimo wszystko nie powinnaś tracić nadziei. Zdiagnozuj najpierw wszystkie choroby. Zacznij się leczyć na nie. Po unormowaniu objawów, pod kontrolą lekarza, postaraj się o kolejne dziecko.
Trzymam kciuki.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...