Skocz do zawartości
Forum

Dręczące myśli o koledze, który popełnił samobójstwo


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i od czasu do czasu dręczą mnie myśli. Otóz jakies 1,5r temu mój kolega popełnił samobójstwo jakoś mnie to trochę w tedy przejeło i o tym zapomniałem. Od jakiegoś czasy dopiero mi się to przypomniało i jakos mnie dręczy ta myśl. Jestem osobą wierzącą i to co się stało jest wbrew mojemu charakterowi. Jestem wesołą i sympatyczną osobą mam fajną rodzinę i w przyszłości chciałbym zostac kierowcą ciężarówki, lecz ta mysl nie raz psuje mi nastrój. Chciałbym się dowiedziec jak się tych mysli i tego leku który im towarzyszy pozbyc i o nich zapomniec żeby dały mi spokój.

Odnośnik do komentarza

Idź na grób swojego kolegi, zapal mu znicz, pomódl się za niego, może gdzies podświadomie za nim tęsknisz? Musisz zaakceptować jego decycje, nie musisz się z nią zgadzać, bo na pewno nikt nie zgadza się na samobójstwo swoich bliskich, ale w tej chwili nie cofniesz czasu. Wizyta na cmentarzu to pewna forma spotkania się jeszcze raz z sytuacją, często może być formą takiego oczyszczenia, czasem pomaga własnie w pogodzeniu się z myślami i odsunięciem ich. Może poczujesz się lepiej dzięki tej wizycie. Możesz także porozmawiac na temat samobójstwa ze znajomymi, co o tym sądzą itp. Jesli te myśli powracają, to znaczy, że gdzieś podświadomie o tym myślisz, może własnie musisz omowić ten temat, aby się wypalił i żeby nie wracał i żebyś się zdystansował do tej sytuacji. Zastanów się też dlaczego te myśli wróciły, może obejrzałeś jakiś film w którym ktoś się zabija i dlatego zacząłes o tym myślec? Jestem pewna, że z czasem wspomnienia będą przygasały i będziesz potrafił zapanować nad myślami. Nie odsuwaj ich w tej chwili od siebie bo moze pojawiaja sie bo moze czegos nie rozumiesz, chcialbys wyrazic opinie czy emocje, i jak tego nie zrobisz to będą wracały, porozmawiaj o nich, a kiedy temat się skończy, poczujesz, że gdzieś się rozpłynęły.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...