Skocz do zawartości
Forum

Rozprawa sądowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jutro mam rozprawę sądową z ojcem mojego dziecka ,ws.ustalenia kontaktów . Ojciec dziecka zostawił mnie kiedy byłam w ciąży .Nie angażował się w wyprawkę ,ani w wychowanie dziecka ,aż do 4 miesiąca życia syna ,wtedy sądownie ustalono ojcostwo , ograniczenie praw oraz alimenty.Ojcostwo zostało tak późno ustalone ,ponieważ wcześniej nie chciał zrobić tego sam . Syn ma już rok ,ojciec widział go 5 razy ,ostatni raz w listopadzie . Ojciec nie pyta o dziecko ,nie dzwoni ,nie angażuje się w nic z dzieckiem związanym . Alimenty pobiera komornik ,ponieważ on sam nie chciał płacić. We wrześniu skończył wyrok za posiadanie narkotyków na własny użytek.Domaga się widzeń sam ma sam 4 razy w tygodniu.Czy jest możliwe ,że sąd przyznał mu takie widzenia ,biorąc pod uwagę fakt ,że dziecko go nie zna  i możliwe jest  , że ojciec nadal nadużywa środków odurzających? W odpowiedzi na pozew napisałam ,że nie zgadzam się na widzenia bez mojej obecności i żądam przed każdym spotkaniem robienia narkotestów .Co powinnam mówić na rozprawie ? Czy argumenty takie jak brak wiedzy o dziecku ,brak kontaktu i brak okazywania jakiejkolwiek chęci na kontakt z dzieckiem oraz niedawno skończony wyrok  wystarczą ,żeby nie widywał się sam na sam z dzieckiem ?Dodam ,że jest agresywnym człowiekiem o czym wspomniałam także w odpowiedzi na pozew .

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.04.2024 o 14:17, Karolina1kp napisał(a):

Domaga się widzeń sam ma sam 4 razy w tygodniu.Czy jest możliwe ,że sąd przyznał mu takie widzenia ,biorąc pod uwagę fakt ,że dziecko go nie zna  i możliwe jest  , że ojciec nadal nadużywa środków odurzających?

Wszystko niestety jest możliwe w dzisiejszych czasach. A jak się zakończyło? Napisz. 

W dniu 3.04.2024 o 14:17, Karolina1kp napisał(a):

Co powinnam mówić na rozprawie ?

Cóż, to nie jest forum prawne, a najlepiej doradziłby Ci prawnik. Jeśli nie miałaś takiego na rozprawie, a jeszcze sie sprawa nie rozstrzygnęła to najlepiej sobie wynająć lub przynajmniej umówić się na darmowe porady prawne, które są w każdym dużym mieście. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...