Skocz do zawartości
Forum

Kłucie w prawym boku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam 38 lat, od mniej więcej 1,5 miesiąca mam dziwne klucie/ból w prawym boku pod zebrami. Ból ten czasami promieniuje na plecy, pachwiny a czasem mam wrażenie ze nawet na kolana.

Rok temu mialem podobne objawy które ustąpiły mniej więcej po miesiącu, robiłem wówczas badanie USG, krew, mocz wszystko było w normie - po konsultacji z lekarzem została postawiona diagnoza prawdopodobnie piasek w nerkach - wcześniej mialem już z tym problemy.

Nie inaczej tym razem udałem się do lekarza celem skonsultowanie moich dolegliwości - zlecone zostało znowu badanie usg - które wykryło:

Nerka prawa: w kielichu górnym: złóg o wym. 4x3x4 mm. Wszystko inne (wątroba, trzustka, sledziona, woreczek żółciowy, aorta, pęcherz, prostata w normie.

W badaniu moczu wszytko w normie, w badaniu krwi również wszystko ok, jedynie amylaza w surowicy poniżej normy bo 19 gdzie norma to 28-100 (pan doktor stwierdził ze to nie problem)

Dodatkowym objawem który u siebie zauważyłem to pojawienie się resztek jedzenia w luźnym stolcu, kształt który wyglada jakby stolec był spłaszczony poszarpany, często tez widzę kolor żółty na papierze, krwi nie widziałem. W ostatnim czasie bywam tez bardziej zmęczony, śpiący - może mieć to związek z pogoda / przesileniem wiosennym - co roku na przełomie marca kwietnia mam podobnie.

Nie mam zaparc, biegunek, wypróżniam się raczej o jednakowych porach 2-3 razy dziennie. Straciłem trochę na wadze mniej więcej 3/4 kg w przeciągu ostatniego miesiąca, ale to może być spowodowane stresem  którego ostatnio mialem sporo, dieta (zacząłem jest zdrowiej - wcześniej niestety spożywałem sporo fast fodow w biegu o nieregularnych porach) lub olbrzymia ilością wody która pije żeby zadbać o nerki (łykam tez fitolizyne która pomaga usuwać wodę z organizmu).

Mialem kiedyś podejrzenie jelita drażliwego - dosyć często biegałem do ubikacji w sytuacjach stresowych - nigdy jednak oficjalnie diagnozy nie postawiono.

Na moje problemy z kamieniem dostalem wcześniej wspomniana fitolizynę oraz leki rozkurczowe, zaś na problemy związane ze stolcem kreon travic i tribus forte, zalecona została wizyta kontrola po miesiącu w razie braku poprawy. Po tygodniu widzę poprawę w kolorze stolca, natomiast niepokoi mnie to klucie w boku - które obecnie pojawia się coraz rzadziej - jednak dalej ciagle występuje, czy może być to spowodowane kamieniem? nie wiem jak długo kamień może powodować takie uczucie (kolkę nerkowa?) Czy może cos nie tak z moimi jelitami? czy powinienem wykonać jeszcze jakieś badania? W rodzinie nie występowały żadne choroby związane z jelitami.

 

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...