Skocz do zawartości
Forum

Zespół serotoninowy, kiedy występuje i jak się objawia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie zespołu serotoninowego. Kiedy on może się objawiać i jak? Od 2 lat biorę depakine chrono 300 rano, depakine chrono 500 i zolafren swift (tabletka ulegająca rozpadowi) 5 mg wieczorem ponieważ leczę się na Chad. Dzisiaj jest marzec a jakoś w październiku dałam się poczęstować amfetaminą, w tedy nawet nie wiedziałam nic o tym zespole. Przyszła do mnie znajoma z tym i wzięłam dosyć dużą dawkę, po ostatniej ''kresce'' doznałam bardzo silnego niepokoju, silnego pobudzenia ruchowego, kołatnia serca  i wrażenia że zaraz zemdleje. Nie wzięłam w tedy leków wieczorem, jakoś w okresie późnego południa przeszły mi te objawy po amfetaminie. Przez 1 dzień miałam jeszcze lęki ale przeszły. Na przełomie grudnia i stycznia zachorowałam na torbiel włoskowatą, lekarz rodzinny wprowadził do leczenia Augmentin przed zabiegiem chirurgicznym. Jakoś po zabiegu chirurgicznym, siedziałam sobie pewnego wieczoru i nagle nie mogłam złapać tchu i czułam mocne kłucie w klatce piersiowej, zbadałam sobie tętno i miałam wysokie 180.. Poszłam z tym do lekarza, lekarz rodzinny zlecił ekg na miejscu w poradni i ekg nic nie wykryło. Przepisał mi hydrosyzynę i Aspargin. Później zaczeły się pojawiać takie objawy jak silny niepokój, zawroty głowy, silne lęki, ból serca, serce biło raz za szybko raz za wolno (poszłam z tym znowu do lekarza rodzinnego i stwierdził kołatanie serca oraz dał skierowanie do kardiologa) częsta potrzeba chodzenia do toalety, ataki nienaturalnego uczucia senności, nudności, lekkie skurcze mięśni, dzisiaj jednak wróciłam do domu ze spaceru, bo moje ciało zaczęło drżeć. Byłam u swojego lekarza psychiatry któremu nie opowiedziałam jeszcze o tym że zażyłam amfetaminę ponieważ jest we mnie wstyd żeby coś takiego powiedzieć ale chyba będę zmuszona o tym napomnieć. Przepisał mi kolejny lek antydepresyjny, Elicea 5 mg. Przez pierwsze 4 dni brałam, 5 dnia po wzięciu Elicei doznałam bardzo silnego napadu niepokoju, uczucia omdlenia i nudności. Po kontakcie z lekarzem który powiedział że te objawy przejdą przy dalszym zażywaniu a jeśli nie jestem w stanie to żebym przerwała branie tego leku. Przerwałam, ponieważ te uczucia po Elicei bardzo mnie wystraszyły. Na kolejnej wizycie przepisał mi lek Alprox którego zalecił żebym brała doraźnie. O zespole serotoninowym dowiedziałam się nie dawno, chciałabym się dowiedzieć kiedy one może występować i jak długo? Mam już co raz rzadsze napady nie pokoju i już nie które objawy nie występują, ale się zdarzają, to drżenie wystąpiło u mnie na spacerze w dniu dzisiejszym. Czy mógł u mnie wystąpić ten zespół? Czy to coś innego? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2024 o 20:34, Myloveslimshady napisał(a):

Byłam u swojego lekarza psychiatry któremu nie opowiedziałam jeszcze o tym że zażyłam amfetaminę ponieważ jest we mnie wstyd żeby coś takiego powiedzieć ale chyba będę zmuszona o tym napomnieć.

Czyli leczysz się na coś u psychiatry i brałaś amfe? Skrajna nieodpowiedzialność 😞  Koniecznie powiedz, no i nigdy więcej nie ćpaj. Poczęstować sie można ciastkiem, kostką czekolady, ale nie narkotykiem... Mam nadzieję, że chodzisz na terapie i pracujesz nad asertywnością, pewnością siebie.

W dniu 17.03.2024 o 20:34, Myloveslimshady napisał(a):

O zespole serotoninowym dowiedziałam się nie dawno, chciałabym się dowiedzieć kiedy one może występować i jak długo?

To pytanie do lekarza. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.03.2024 o 19:40, Javiolla napisał(a):

Czyli leczysz się na coś u psychiatry i brałaś amfe? Skrajna nieodpowiedzialność 😞  Koniecznie powiedz, no i nigdy więcej nie ćpaj. Poczęstować sie można ciastkiem, kostką czekolady, ale nie narkotykiem... Mam nadzieję, że chodzisz na terapie i pracujesz nad asertywnością, pewnością siebie.

To pytanie do lekarza. 

 

Szczerze, twoja odpowiedź mi pomogła jak lewoskrętna witmina c na raka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...