Skocz do zawartości
Forum

Przeszywające zimno i delirka każdego ranka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać tu na forum ponieważ lekarz rodzinny troche mnie zbył a jednak przypadłość bardzo utrudnia mi życie. Mianowicie, każdego ranka po przebudzeniu jest mi przeokropnie zimno, niezależnie od pogody, pory roku, temperatury w pokoju. Sytuacja wyglada tak, że przed spaniem zawsze jest mi za ciepło, pomimo tego że ustawiam termostat na najniższą temperaturę i mam ok 19-20st zasypiając. Ustawiłem termostat tak aby rano było 26st przed moim przebudzeniem. Kiedy wstaje jest mi okropnie zimno, tak mnie trzęsie że rąk nie mogę utrzymać a zęby po czasie zaczynają boleć od szczękania. Wyglądam wtedy jakbym miał parkinsona albo delirke alkoholową, nie moge zapanować nad dreszczami. I tak każdego ranka szybko sie ubieram, zarzucam kołdre na siebie i próbuje opanować trzęsienie, do siebie dochodze czasem w godzinę a czasem dwie. Po tym czasie znowu jest mi ciepło a raczej normalnie, przez caly dzień siedze w samej koszulce tam gdzie inni siedzą w grubych bluzach. Ten problem mam od dobrych kilkunastu lat, z biegiem czasu jest mi zimniej i bardziej mnie trzesie. Nie ważne czy to lato czy zima, czy rano mam 18st czy 30st w pomieszczeniu, kazdego ranka mnie telepie. Próbowałem o tym rozmawiać z lekarzem jednak zostalem zbyty "bo to normalne". No więc mam pytanie, czy to rzeczywiscie jest normalne? Czy jest jakaś szansa że to jest powiązane z poziomem cukru? Miesiac temu mialem robione badania poziomu cukru dwukrotnie, jeden wyszedl 105, drugi 115 (oba na czczo). Dr powiedział że wszystko jest w porządku. No właśnie..jest?

Odnośnik do komentarza

Cukier nie ma nic do rzeczy, choć dieta nie zawadzi. 

Ile masz lat? Skoro masz tak od dawna to może jakaś wada wrodzona. 

Spróbuj nie zmieniać temp.w pokoju i ustawić np. na 25 st.cala noc. Najwyżej wieczorem będzie Ci za  ciepło. 

Kup poduszki elektryczne i ogrzewaj się w łóżku jak poczujesz zimno, trochę powinno pomóc. Mierz wieczorem i rano temperaturę ciała. 

Skonsultuj się z kardiologiem, niech założy Ci holtera ekg, żeby zobaczyć jak pracuje serce w nocy. 

Napisałam to, co mi przyszło do głowy, bo nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje u Ciebie, aż niewiarygodne. 

Jakim sposobem ustawisz różne temperatury w nocy, to tak z ciekawości. 

Nigdy nie brałeś żadnych narkotyków? 

 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Od 3 mcy unikam w ogóle węglowodanów. Mam 37lat, tak jest przynajmniej od 18 lat. Próbowałem ustawiać wysoką temp na całą noc ale konczylo sie to tak że nie mogłem zasnąć a rano budzilem sie zlany zimnym potem i wtedy dopiero była jazda, często mam zimne poty w nocy. Jeśli chodzi o kardiologa to lecze sie na nadcisnienie, mialem holtera ale cisnieniowego na następnej wizycie go zapytam. Mam też jakąś delikatną niedomykalność zastawki ale nie jest to do leczenia. Mam takie maty elektryczne zazwyczaj używam och do ogrzewania bolacych stawów ale czasem i tym sie wspomagam rano 😛 termostaty w domu i pracy mam elektroniczne, sterowane telefonem dlatego moge sobie temp ustawiać.

Narkotyki? Hehe kiedyś byłem młody.. ale raczej bym nie łączył tego

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc to za bardzo nie szukałem, myślałem że każdemu jest rano zimno, z biegiem lat to się pogłębiło i zaczeło przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu. Po tym jak dr pow że to normalne, nie drążyłem tematu. Tarczyca w normie, waga 100kg ale mam 190cm. Chyba zrobie tą krzywą cukrową, dr nie widział takiej potrzeby. 

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę by lekarz powiedział, że to normalne, może go nie zrozumiałeś i chodziło mu o cukier.

Jak mogłeś myśleć, że każdemu rano jest tak zimno, nie żyjesz na bezludnej wyspie, znasz kogoś z podobnym problemem, w rodzinie też tak mają? 

Taki objaw jest tylko normalny przy wysokiej gorączce, dlatego pytałam jaką masz temperaturę ciała rano i wieczorem. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

- Panie doktorze, codziennie rano jest tak i tak..

- to normalne, w dzień czlowiek sie rusza i jest ciepło a w nocy sie nie rusza i rano jest zimno, poćwiczy pan rano.

Pytałem kumpla z pracy i mówił że też jest mu rano zimno, wiec jakoś nie drążyłem tematu. Zapomniałem zmierzyć temperaturę rano, jakos nad ranem wylatuje mi to z głowy 😛 ale rzeczywiscie dragwki są identyczne jak przy gorączce ale tej napewno nie mam. Praktycznie zawsze mam 35,4st; musze sprawdzić temp rano.

Odnośnik do komentarza

 

Mogłeś zapytać lekarza, czy on też rano trzęsie się z zimna.

To na pewno nie jest normalne,  kumpel, to może w sypialni ma 15 st., bo ja nie spotkałam się z takim przypadkiem, żeby zdrowy młody człowiek miał taki objaw, a co tu mówić na starość. Zapytaj w rodzinie czy ktoś tak ma, może to rodzinne. 

Ja bym to wiązała z zaburzeniem krążenia, bo w nocy jest mniejsze, choć też nie takie, żeby było zimno.

Przecież organizm pod kołdrą jest rozgrzany całą noc, więc może temp. ciała bardzo Ci spada rano. 

Morfologię i żelazo masz dobre? 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...