Skocz do zawartości
Forum

Wykładka domaciczna hormonalna Mirena


Rekomendowane odpowiedzi

Miałam założoną wkładkę domaciczną Mirena w grudniu, po 6 tygodniach na wizycie kontrolnej okazało się, że się przesunęła, więc ginekolog wymieniła na nową. Po kilku dniach od założenia nowej miałam specyficzny zapach wydzielin jakby rozpuszczanych leków i właściwie do tej pory tak mam ( w poprzedniej wkładce było tak samo tylko, że teraz jest intensywniejszy zapach) i nie wiem czy to jest normalne i tak ma być ? Tydzień temu w niedzielę dostałam miesiączkę, która jest skąpa, ale trwa do teraz i również jest specyficzny zapach (rozpuszczonych leków). Oprócz tego po założeniu wkładki piersi stały się bardziej tkliwe i wrażliwe, właściwie to na kilka pierwszych dni miesiączki nieco znikło, ale znowu mam je wrażliwsze. Boję się, że ta wkładka mogłaby się znowu przesunąć. No, a jestem młodą kobietą, która nie rodziła i jak na razie nie chciałabym mieć dzieci. Ja wiem, że tu wizyta u ginekologa jest w stanie wszystko zweryfikować, tylko zastanawiam się czy ten specyficzny zapach i tkliwe piersi są normalne przy tej wkładce ? 🙂 

Odnośnik do komentarza

Ja mogę Ci powiedzieć, że wkładka jest generalnie dla kobiet, które rodziły i nie chcą mieć więcej dzieci, jeśli planujesz w przyszłości, to ja bym radziła z niej zrezygnować. 

A jakie może dawać objawy i jakie może mieć skutki uboczne czytaj w sieci. 

 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ka-wa napisał(a):

Ja mogę Ci powiedzieć, że wkładka jest generalnie dla kobiet, które rodziły i nie chcą mieć więcej dzieci, jeśli planujesz w przyszłości, to ja bym radziła z niej zrezygnować. 

A jakie może dawać objawy i jakie może mieć skutki uboczne czytaj w sieci. 

 

Szanowna Pani, wkładki nie są wyłącznie dla kobiet, które uprzednio wcześniej rodziły. Są artykuły naukowe, z których jasno wynika, że nieródki ( to termin, który określa kobietę nierodzącą dotychczas), że mogą stosować, ponieważ płodność wraca do wcześniejszego stanu po wyjęciu systemu. Jasne, że sprawdziłam jakie są skutki uboczne, jednakże oprócz tkliwości piersi, które mimo wszystko występują u większości kobiet, nie znalazłam informacji o zapachu wydzielin opisywanych w moim przypadku. Myślę, że posiadanie potomstwa to kwestia indywidualna, jak na razie jestem zdecydowana swojego zdania od wielu lat, jednak nie zamykam furtki.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, słyszałam z pewnego źródła od ginekologa że kobiet która nie rodziła może korzystać z wkładki i nawet są jakieś specjalne, chyba mniejsze ale bardziej już w to nie wnikałam bo bardziej zainteresowały mnie tabletki drovelis, koleżanka je stosuje i chwali sobie, nie ma tkliwych piersi, żadnych bólów głowy czy plamień ani pms

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...