Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z zazdrością partnera.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od kilku miesięcy spotykam się z partnerem. Nigdy nie było sytuacji która mogłaby chociaż trochę wprowadzić partnera w zazdrość. Natomiast od jakiegoś czasu zauważyłam, że mój partner robi się zazdrosny o sam fakt, że pracuje z mężczyznami (dodam, że pracuje zdalnie i kontakt mam tylko i wyłącznie poprzez komunikatory firmowe). Z osobami z pracy kontakt mam tylko czysto służbowy, piszę do nich w sprawach w których potrzebuje pomocy w kwestii zawodowej. Dodatkowo prowadzę kilka kont na marketplacach różnych firm, tutaj także zdarza się, że wlaściciele firm dzwonią do mnie w różnych sprawach, typu proszą o przygotowanie raportu itp. Mój partner jest wtedy zazdrosny i mówi, że nie podoba mu się to że inni mężczyźni do mnie dzwonią. Próbuje przetłumaczyć mu, że jest to kontakt tylko służbowy, że nie mam możliwości nie odbierać telefonów bądź ich olewać bo na tym polega moja paca, że pracuje dla nich. Po takich sytuacjach relacja między nami robi się chłodna i czuje z jego strony, że obarcza mnie winą o te sytuacje. 

Czy ktoś może mi pomóc w tym jak mogę wyjaśnić partnerowi, że nie powinien być zazdrosny o takie sytuacje? Próbowałam różnych metod ale niestety nic to nie daje. 

Odnośnik do komentarza

No to ja spróbuję pomóc.

Moja rada to taka aby zacząć prosto i szybko ucinać te jego zazdrosne reakcje. Biorąc pod uwagę, że to pani praca to taka sytuacja potrafi być niesamowicie frustrująca i odbierająca siły na cokolwiek. 

Zazdrość jest tylko objawem innych deficytów psychofizycznych. 

Najprawdopodobniej nie wytłumaczy pani nic partnerowi. Ani prośba ani groźba. Konieczny jest dla niego terapeuta i terapia. 

Żeby zachować spokój sumienia owszem może pani kilka razy usiąść z nim i spróbować to wytłumaczyć...ale niestety zazdrość ma to do siebie, że logicznych argumentów nie przyjmuje. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jambuska166 napisał(a):

Czy ktoś może mi pomóc w tym jak mogę wyjaśnić partnerowi, że nie powinien być zazdrosny o takie sytuacje? Próbowałam różnych metod ale niestety nic to nie daje

Niestety, ale tak jak w tym przypadku, chorej zazdrości nie wybijesz mu z głowy, bo ją "wyssał z mlekiem matki". 

Jesli nie zgodzi się na terapię, choć nie wiem w jakim stopniu pomaga, nie będziesz w stanie z nim być, bo to dopiero preludium jego możliwości😛

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2023 o 14:06, Jambuska166 napisał(a):

Czy ktoś może mi pomóc w tym jak mogę wyjaśnić partnerowi, że nie powinien być zazdrosny o takie sytuacje? Próbowałam różnych metod ale niestety nic to nie daje. 

I raczej nic nie da 😞  Mozesz mu przeczytać lub podesłać to: 

Wojciech Eichelberger psycholog, psychoterapeuta, coach, pisarz

Zazdrość jest przebraniem dla niepewności i lęku, dla bolesnego, skrywanego nawet przed sobą przeświadczenia, że nie zasługujemy na miłość drugiej osoby.
Jeżeli nie mam wystarczająco wysokiego poczucia wartości i ważności, to ciągle się boję, że mój partner odkryje, jaki jestem naprawdę, i odejdzie. W związku z tym do czego dążę? Żeby ograniczyć jego wolność. Żeby go przypisać do siebie, mieć nad nim władzę.
Ktoś, kto nie wierzy, że można go kochać takiego, jaki jest, dąży do kontroli.
Władza jest substytutem miłości, ale nie pozwala tak jak ona ludziom rosnąć.
Egoizm nie polega na tym, że się żyje, jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy.”
 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...