Skocz do zawartości
Forum

Dość znaczący problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dluższego czasu zmagam się z depresją, nie wiem jak nazywa się jej stadium więc powiem że jest to już zawaansowana depresja. Od dłuższego czasu coraz bardziej zaczynam zatracać emocje w tej chwili to w sumie nie za bardzo je mam. Boję się że w jakimś momencie przestanę kochać moją dziewczynę. Ale narazie nie o tym. Głównie chodzi o to że nie chcę kompletnie pomocy od psychologa. Jestem nastawiony tak że nie wierzę kompletnie w pomoc od takich ludzi lub no nie wiem "placebo"? Szukam sposobu jak mogę w Szewecji uzyskać chociażby przez konsultację lekarską lub portal receptę na coś co poprawi mi dostatecznie samopoczucie żebym przestał myśleć o tym wszystkim co mi psuje życie. Czytałem dużo o substancjach takich jak benzodiazepiny i to one wydają mi się najbardziej odpowiednie. Problem polega na tym że będąc tu oczywiscie poszedl bym do lekarza aby to normalnie uzyskać lub żeby mi pomógł w jakiś inny sposób, lecz nie potrafię mówić za dobrze po angielsku a po szwedzku potrafię sie przywitac i pożegnać. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej kwestii. Są różne portale z niby e receptami, lecz wydają mi się dość dużym oszustwem. Dlatego piszę tutaj w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.11.2023 o 00:31, damiano6453 napisał(a):

Głównie chodzi o to że nie chcę kompletnie pomocy od psychologa. Jestem nastawiony tak że nie wierzę kompletnie w pomoc od takich ludzi lub no nie wiem "placebo"?

A w pomoc dentysty wierzysz? Onkologa? Kardiologa? Otóż wyobraź sobie, że psycholog, terapeuta, psychiatra to są specjaliści w swojej dziedzinie tacy sami w innych dziedzinach. Gdy boli Cie ząb to idziesz do dentysty i nie wymigujesz sie, że nie wierzysz w jego pomoc, bo zaborowanie zęba to efekt placebo 😉  Gdy zachorujesz na serce to nie powiesz że kardiolog działa jak placebo - prawda? A gdybyś zachorował na raka to uznasz za efekt placebo leczenie onkologiczne? Przecież nieleczona depresja to choroba śmiertelna. Skoro poszedłbyś leczyć raka, zawał, dziurę w zębie to czemu nie chcesz leczyć umysłu/duszy? Podejrzewam, że albo uważasz to za niemęskie, że to takie wjechanie na męskie Ego... albo zdajesz sobie sprawę, że takie leczenie wymaga pracy nad sobą a Ty jej zwyczajnie nie chcesz. Czas schować głupią ambicje i zadbać o swoje zdrowie. 

W dniu 6.11.2023 o 00:31, damiano6453 napisał(a):

Szukam sposobu jak mogę w Szewecji uzyskać chociażby przez konsultację lekarską lub portal receptę na coś co poprawi mi dostatecznie samopoczucie żebym przestał myśleć o tym wszystkim co mi psuje życie.

Czyli nie chcesz sie wyleczyć, a jedynie uśmierzyć ból? Cóż... to na dłuższą metę nic nie da. Gdy masz dziurę w zębie i będziesz ją jedynie uśmierzał tabletkami, to z czasem nawet one przestaną działać, bo taki ząb należy wyleczyć borowaniem, plombą lub wyrwaniem. Trzeba udać sie do lekarza i wyleczyć się i nie ma innej drogi. 

W dniu 6.11.2023 o 00:31, damiano6453 napisał(a):

lecz nie potrafię mówić za dobrze po angielsku a po szwedzku potrafię sie przywitac i pożegnać.

A dziewczyna umie? Niech pójdzie z Tobą. Zawsze mozna komunikować sie poprzez aplikacje. Ewentualnie należy rozważyć powrót do kraju i tutaj sie leczyć. 

W dniu 6.11.2023 o 00:31, damiano6453 napisał(a):

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc w tej kwestii.

Tutaj uzyskasz rady, a pomocy udzielić Ci moze jedynie specjalista i Ty sam decydując się na niego.  

  • Lubię to 1

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...