Skocz do zawartości
Forum

Licytacje


Gomat

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylam pewien taki problem w sobie w związku. Choć mam wrażenie że co gorsza dotyczy to również mojego partnera. A mianowicie czasem boimy się dać z siebie więcej niż ta druga strona. Tak trochę chcemy żeby było "po równo" wszystko. Nie wiem z czego to wynika do końca, ale mam obawy że kiedyś może to się źle skończyć, bo w związku jednak myślę że nie powinno się tak myśleć.

jak z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Gomat napisał(a):

Zauwazylam pewien taki problem w sobie w związku. Choć mam wrażenie że co gorsza dotyczy to również mojego partnera. A mianowicie czasem boimy się dać z siebie więcej niż ta druga strona. Tak trochę chcemy żeby było "po równo" wszystko. Nie wiem z czego to wynika do końca, ale mam obawy że kiedyś może to się źle skończyć, bo w związku jednak myślę że nie powinno się tak myśleć.

jak z tym walczyć?

A dlaczego może się to źle skończyć ? 

Bo po równo to niesprawiedliwy układ ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, luukas napisał(a):

A dlaczego może się to źle skończyć ? 

Bo po równo to niesprawiedliwy układ ?

Nie ;) tylko po prostu czy jest sens tak się wyliczać? Uważam że lepiej by było żyć tak że no dobra, tym razem ja zrobiłam więcej, dałam z siebie więcej. Ale kiedyś indziej będzie sytuacja odwrotna. A trochę tak nie umiem ;p chce szybszego rewanżu a nie w nieokreślonej bliżej przyszłości 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gomat napisał(a):

tylko po prostu czy jest sens tak się wyliczać? Uważam że lepiej by było żyć tak że no dobra, tym razem ja zrobiłam więcej, dałam z siebie więcej. Ale kiedyś indziej będzie sytuacja odwrotna. A trochę tak nie umiem 😜 chce szybszego rewanżu a nie w nieokreślonej bliżej przyszłości 

Czyli nie jesteście partnerami, tylko konkurujecie ze sobą. Moze to wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, niskiej samooceny. Czyli chcesz się dowartościować tym rewanżem.  Chcesz sie poczuć zaopiekowania, doceniona, pochwalona w pewien sposób, chcesz sie poczuć wyjątkowo. Chcesz po prostu poczuć sie bardziej wartościowa jak najszybciej.  

A może masz jakieś traumy, przykre doświadczenia z przeszłości. Czyli boisz sie zaangażować bardziej niż partner. 

Moze jesteś niedojrzałą emocjonalnie. Czyli niecierpliwisz sie jak dziecko, które czeka na prezent albo ulubione ciastko. Chce dostać tu i teraz bo inaczej strzeli focha. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.10.2023 o 21:02, Javiolla napisał(a):

Czyli nie jesteście partnerami, tylko konkurujecie ze sobą. Moze to wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, niskiej samooceny. Czyli chcesz się dowartościować tym rewanżem.  Chcesz sie poczuć zaopiekowania, doceniona, pochwalona w pewien sposób, chcesz sie poczuć wyjątkowo. Chcesz po prostu poczuć sie bardziej wartościowa jak najszybciej.  

A może masz jakieś traumy, przykre doświadczenia z przeszłości. Czyli boisz sie zaangażować bardziej niż partner. 

Moze jesteś niedojrzałą emocjonalnie. Czyli niecierpliwisz sie jak dziecko, które czeka na prezent albo ulubione ciastko. Chce dostać tu i teraz bo inaczej strzeli focha. 

Myślę że ta potrzeba zaopiekowania w moim przypadku jest najbardziej prawdopodobna tutaj z tych co były wymienione

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...