Skocz do zawartości
Forum

Brak chęci do życia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem 24 letnia os

Mieszkającą z mamą i siostrą 

Przez całe życie nazbierałem 4 przyjaciół

Jestem cholernym introwertykiem

Mam problem chyba natury psychicznej

 

Czerwiec 2022 zmarł mój tata, grudzień 2022 musiałem uspić psa po 12 latach, lipiec 2022 pochowaliśmy przyjaciela rodziny

 

Chodziłem do terapeuty bo nie umiałem znaleźć sb miejsca, sensu życia itp

 

W pracy brałem jak najwięcej wolnego byle by tylko siedzieć w domu i nic nie robić (czasami drinki sb robiłem nawet jak pracowałem - a byłem kierowcą)

 

Minął ponad rok

 

I znowu to samo uczucie

 

Pracować mi się nie chcę, hobby czy zainteresowania nie mam żadnego (tylko Praca i dom, a teraz nawet już nie chce pracować)

 

Często siedzę sam w domu i nie mogę znaleźć sb zajęcia

 

Tylko netflix 

 

Taki stan miałem już 

 

Ale po ponad roku żeby to samo wróciło? Nie rozumiem tego

 

Zawsze miałem hobby ale tylko na chwilę

 

Pianino 3 miesiące

 

Język hiszpański 2 miesiące 

 

Myślę o gitarze ale wiem że po tygodniu czy miesiącu odpuszczę (kiedyś grałem za dzieciaka)

 

Ciągle myślę żeby się napić ale wiem że to nie pomoże ale chęć jest coraz większa 

 

Do poradni iść nie chce bo raczej guzik pomogą

 

Nie wiem czemu ale płakać mi się chce ciągle ?

 

Może to głupie co pisze

 

Co myślicie o tym?

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.08.2023 o 21:46, CezaryWolf napisał:

Ciągle myślę żeby się napić ale wiem że to nie pomoże ale chęć jest coraz większa 

To pomoże jedynie w zostaniu alkoholikiem. Skoro już czujesz coraz większe chęci to zaczynasz wpadać w nałóg. Jest to ostatnia chwila by zadbać o siebie.

W dniu 2.08.2023 o 21:46, CezaryWolf napisał:

Do poradni iść nie chce bo raczej guzik pomogą

W poradni ogólnej guzik pomogą-owszem. Natomiast w poradni zdrowia psychicznego pomogą i tam powinieneś sie udać. Sam piszesz, że masz problem natury psychicznej, a to co opisujesz to objawy depresji. Depresje leczy sie antydepresantami i terapią. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Może to tymczasowe. Też mam okresy lepsze i gorsze.

A jak z aktywnością fizyczną? Bo praca kierowcy to raczej siedząca + siedzenie w domu to z pewnością masz tego ruchu zbyt mało.  A jednak aktywność fizyczna jest mega ważna. Jak ciało słabe to i słabe samopoczucie, psychika i ogólnie życie.

Ważne też wysypianie się. Ale te nocne! Aby nocek nie zarywać. Wbrew pozorom spanie w dzień to co innego niż spanie w nocy. Mało regenerujące. 

Odnośnik do komentarza

Objawy,które Pan opisuje wskazują na depresję . Nie leczona powraca . Czuje Pan pociąg do alkoholu, ponieważ wtedy czuje się Pan lepiej. Niestety to prosta droga do uzależnienia . Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry w celu diagnozy i doboru farmakoterapii oraz psychoterapia . W ten sposób można zażegnać objawy i nie doprowadzać do kolejnych nawrotów .

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Marzec

Psychotraumatolog 

Tel. 791960233

FB_IMG_1693385233282.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...